Skocz do zawartości
Gość vobo

climatronik działa, a powietrze leci gorące ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość masa3a

Mam Passata 2005 (z marca) mam identyczny kłopot jak użytkownik kobrasd "Siemka mam Passata B5 3BG 2003 i podobny problem z klimatyzacją,jak koledzy.Jest więc tak:Kiedy dam powiedzmy na 22 stopnie to po jakimś czasie staje się gorąco,jeżeli zmniejsze na 20 czy 18 to zaczyna dmuchać jeszcze bardziej ciepłym powietrzem(nie ważne czy jest na AUTO czy na ECON )wieje bardziej a kreski od wiatraka się nie zwiększają dopiero jak dam na LO to leci zimne.Albo gdy dam nawiew na szybe i mam na 22 lub mniej to wtedy w stronę kierowcy,czy też pasażera leci chłodne powietrze.Kilka dni temu sprawdzano mi cały układ,robili test na kąpie(nic nie znalezli,żadnych błędów),spuszczali gaz,sprawdzali szczelność i nabijali na nowo gaz.Spręzarka się załancza i wiatrak też chodzi.A problem jak był tak jest dalej.Prosze was,jeżeli macie jakieś pomysły to piszcie,bo już mnie szlak trafia.Z góry dzięki. "

 

W jednym zdaniu chłodzi tylko w pozycji LO od 18 stopni w górę grzeje :636:

Dołączam się do pytania i proszę o pomoc !!!

Edytowane przez masa3a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie nieco z innej beczki a nie chcę zkładać nowego wątku.

Mam błędy w klimatroniku (sporadycznie 25b, 4F7) po skasowaniu powracają po jakimś okresie. Pytanie jest następujące jak w prawidłowo funkcjonującym układzie klimatronika zachowują się nawiewy. U mnie wygląda to w ten sposób.

Tryb: AUTO lub ECON

- w momencie kiedy układ dogrzewa wnętrze, ciepłe powietrze leci wlotami na nogi oraz na twarz

- w momencie kiedy układ schładza wnętrze, zimne powietrze leci tylko wlotami na twarz

 

.........oczywiście w każdym momencie mogę zmienić manualnie kierunki nawiewów..........

Witam,

szczerze powiem ,że nie wiem jak jest u mnie,ale to co napisałeś brzmi dość sensownie

jeśli chodzi o wypływ powietrza z kratek,bo jak powszechnie wiadomo ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego więc aby lepiej rozprowadzić je po wnętrzu samochodu wylatuje i z dołu i z góry,a zimne jako cięższe opada w dół więc wylatuje tylko górą...W kazdym razie wydaje się ,że w ten sposób climatronic powinien działać najbardziej wydajnie.A jeśli można przełaczać i wszystko działa,to chyba jest OK?

Co do błędów trudno mi powiedzieć.A działanie klimy u siebie z ciekawości sprawdzę i podzielę się informacjami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jednym zdaniu chłodzi tylko w pozycji LO od 18 stopni w górę grzeje

Mam to samo. Walcze od listopada i nic.

Jedyne tymczasowe rozwiazanie to wejsc wtryb diagnostyczny climatronica i w grupie 11 ustawic sobie zadana wartosc pomiedzy 0(max grzanie) a 255 (max chlodzenie). Mozna tak jechac w trasie bez problemow.

 

Porobilem wieczorem testy i:

Na AUTO wszystko dziala OK.

Na ECON badz manualnej regulacji klima glupieje.

Np. Mam HI leci goraco, daje 28-29C zaczyna wiac zimnym powietrzem, daje 27C-18C wieje znowu goracym powietrzem.

Nie moge zrobic adaptacji bo pole do wpisania wartosci jest nieaktywne tak samo jak przycisk TEST.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkurze temat klima mi dziala niby zadnych bledow nie pokazuje wentylator chodzi czynnik niby jest bo wciskajac zaworek przy podszybiu gaz leci co teraz robic czynnika za malo ? moze tak jak koledzy pisali mi wczesnie mam zapchany rozprzzny tylko ktory to ? moze ktos udzielic konkretnej porady przed nabiciem klimy czy cos powinienem jeszcze sprawdzic ?

 

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

 

wlasnie bylem w aucie i przewody cieple lewy i prawy wcisnolem zaworki do konca miej wiecej 10 sek i koniec i po tym zrobilem diagnostyke i wyswietlil sie blad 318 02 wiec klima pusta :( przed nabiciem cos mam wyczyscic posprawdzac ? z gory dziekuje za rady

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podjedziesz na na nabicie to sprawdzą CI szczelność układu, JAk juz bedzeisz mial nabitą to zimna powinna być ta większa rurka. Warto równiez wymienić filtr przeciwpyłkowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak podjedziesz na na nabicie to sprawdzą CI szczelność układu, JAk juz bedzeisz mial nabitą to zimna powinna być ta większa rurka. Warto równiez wymienić filtr przeciwpyłkowy..
klima raczej szczelna a filt wymieniony poczatkiem stycznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawdzenie nie zaszkodzi a może oszczędzić nerwów;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale sprawdzenie nie zaszkodzi a może oszczędzić nerwów;)
wiesz byl w niej gaz tylko malo i ja go sposcilem do konca wiec szczelnosc raczej jest zreszta bede nabijal w pracy jak co nabije sie drugi raz :) pytam co jeszcze sprawdzic by uniknac komplikacji teraz jest pusta mozna cos odkrecic wyczyscic itd a w angli teraz smarzy slonce jak diabli wiec klima musi byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to uszkodzenie czujnika temp wewenetrznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie jest to uszkodzenie czujnika temp wewenetrznej?

 

Pytasz czy stwierdzasz? ;) Poza tym z tego co wiem-Wojtek już nabił klimę.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co spróbuj wcisnac jednoczesnie nawiew w dul niebieski kwadrat i econ wyswietla ci sie liczby po prawej numer kanalu a po lewej wartosc na kanale 01 jest wyswietlana temp.wnewtrza pojazdu jezeli jest niewiarygodna naprzyklad u mnie pokazywala minus 50s cel. to masz czujnik do wyniany ja wlutowalem termistos 3.3 kilo oma ntc i wszystko wrucilo do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam następujący problem...

Przeszukałem wszystko i nie natrafiłem na podobny, a nie chcę zakładać nowego posta, więc piszę tutaj :)

 

Więc tak...

Mam passata b5 98 rok... Problem polega na tym, że ilekroć włączę silnik, climatronic automatycznie się załącza na 4 kreski w trybie AUTO (choć 5min wcześniej np jeździłem bez włączonej klimy), to nic, ale jak się włączy pokazuje temp na zewnątrz -51 stopni C i po chwili wraca do tej rzeczywistej :)

 

Po drugie nie ważne, czy ustawie klimę na AUTO czy ECON, na 1, 2, 3, 4 wieje tak samo, dopiero na full jest jakiś większy podmuch... :)

 

Doczytałem tylko tyle, że może to być spowodowane jakimś czujnikiem, ale z góry dzięki wielkie za jakieś konkretne sugestie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcisnij na wylaczonym zapolonie obieg zamknietego powietrza i econ przekrec kluczyk ale nie odpalaj silnika i przytrzymaj wloczy ci sie samodiagnoza a opis bleduw znajdziesz na forum a jak jezdzisz z wylaczona klima to po ponownym uruchomieniu samochodu wlacza ci sie w trybie auto i bodajrze 22 st. sprubuj pojezdzic w trybie econ lub auto zgas silnik i powinno po ponownym uruchomieniu pokazywac ostatkie ustawienie

Edytowane przez bbzzyyczczeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak już jak spekulujemy na temat climatronicka to zastanawia mnie do czego służy opcja ECON ? czy logistycznie rozumując jest ona po to aby ekonomicznie mi ta klima działała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak już jak spekulujemy na temat climatronicka to zastanawia mnie do czego służy opcja ECON ? czy logistycznie rozumując jest ona po to aby ekonomicznie mi ta klima działała ?

 

Dokładnie,ale po co Ci wtedy Climatronic :)

Jest to wyłączenie sprężarki klimy.Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38718&highlight=funkcja+ECON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Przeczytałem już chyba wszystkie porady dotyczące Climatronica w B5FL. U mnie też raz leci bardzo zimne powietrze a raz trochę cieplejsze po mimo nastawienia na LO. Po samodiagnostyce pokazało mi dwa błędy

1. 4F7, to już się doczytałem (problem z mechanizmem klapy temperatury)

2. 25B, i niestety o tym nigdzie nic konkretnego nie doczytałem się.

Czy jest ktoś kto mógł by zinterpretować ten błąd?

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25B, i niestety o tym nigdzie nic konkretnego nie doczytałem się.

Czy jest ktoś kto mógł by zinterpretować ten błąd?

Jestes pewien ze to jest ten blad?

Powtorz test, zrob zdjecie i wklej tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy mozna zrobic taki myk zeby klima nie chodzila a byl tylko sam nawiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko czy mozna zrobic taki myk zeby klima nie chodzila a byl tylko sam nawiew

 

Włącz ECON...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności