Skocz do zawartości
Gość Pablo Escobar

wymiana intercoolera

Rekomendowane odpowiedzi

zamontuj na nim wiatrak i podlacz pod swiatła zasilanie jakwłaczysz to bedzie dmuchał

 

---------- Post added at 23:12 ---------- Previous post was at 22:56 ----------

 

1. pali wiecej bo komputer reguluje dawke, nie ma cisnienia to nadrabia paliwem, mi palił 8 z peknietym normalnie 6

2. jezdzic na jedno ucho?? jak ktos mowił do czasu, jak cos jest zaprojektowane na 2 to pewnie tak ma byc

3. jak ktos sciagnał bez zderzaka to szacunek bo ja straciłem poł dnia na to i breszka trzeba było.

4. nie pasuje od innych nawet po lifcie ma inna chłodnice inne te rurki sa mocowania i weze nie sa na opaski a takie klamry maja.

5. do tego benzyniaka to bym wentylator chłodzacy załozył i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się pod temat też mam pytanie u mnie intercoler jest wilgotny jakby gdzieś sączył się olej i nie wiem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam bo szukam porady jak się zabrać za wymianę intercoolera... To co w końcu trzeba najpierw zdemontować aby go wyjąć? Szukam ale nic konkretnego znaleźć nie mogą: zderzak, nadkole? Najlepiej aby jak najmniej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zderzak :) a pozniej uz sam zobaczysz co trzeba demontowac zeby wyjac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bez zdejmowania zderzaka się nie da? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srednio :) ale to Ci zajmie 5-10min roboty takie zdjecie zderzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem radę bez zdjęcia zderzaka, ale .. nie polecam. Dwa tygodnie mi się palec goił, jak wbił mi się w blachę :)

 

Teraz - ściągałbym zderzak i ew. reflektor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Najpierw wyciągnąłem migacze pod nimi odkręciłem po 1 śrubie zderzaka. Później 2-3 śruby z nadkola i po 1 śrubie jakby od dołu, od nadkola co trzymała zderzak. Kolejno 3 śruby od góry zderzaka, wyciągnąłem ten uchwyt do otwierania klapy i ok zderzak zdjęty.

 

O ile udało mi się wypiąć ten taki kanał nazwijmy go dolotowy z powietrzem to dalej już mam problem. :) Intercooler ma takie bolce, które trzeba wyjąć tylko jak? Z tym dolnym (okolice nr 3 - na tym rysunku są nim oznaczone te takie gumowe podkładki ) poszło bez problemu ale jak podnieść wszystko do góry aby wyskoczyły te podwójne (nr 4)? Próbowałem wyjąć reflektor ale nic nie pomogło. Coś mi go od góry blokuje. Mam jakoś z wyczuciem wyginać ten element metalowy (nr 2) czy jak?

 

Mógłbym co prawda te 2 plastiki odciąć ale skoro nie chce wyjść to jak później zamontuje nowy?

 

intercooler.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie pamietam co i jak, ale wiem ze uzylem sily przy wyciaganiu tego :D bo on siedzi wlasnie w otworze z gumowa tulejka :D tak samo jak na dole, trzeba szarpac gora dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie kombinować z nowym tematem.

Koledzy czy IC od Passata 2,5 TDI jest większy od mojego AJM'a ? Chodzi mi oczywiście o IC prawy patrząc od przodu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Najlepiej zdjąć zderzak potem odkręcić lampę a następnie poluzować śruby z prawej strony pasa przedniego i odkręcić te same śruby z lewej strony. W tedy odchyli się nam lewa strona pasa przedniego i icek po odpięciu rur z dołu i z góry wychodzi nam z zaczepów bez żadnego problemu. Całego rozkręcania jest około 15/20 min. (przerabiałem temacik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności