Skocz do zawartości
Gość nabaka

sprzęgło wpada w podłogę-jaka przyczyna?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie czasami też się lekko zapada pedał sprzęgła, ale tylko podczas dłuższej jazdy na 5 lub 6 biegu jak mam wysokie obroty, chce zmienić bieg i czuje, że pedał jest niżej, zmienię bieg i wraca do normalnej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie czasami też się lekko zapada pedał sprzęgła, ale tylko podczas dłuższej jazdy na 5 lub 6 biegu jak mam wysokie obroty, chce zmienić bieg i czuje, że pedał jest niżej, zmienię bieg i wraca do normalnej pozycji.

 

mam ten sam problem ostatnio, jak jadę na wyższych obrotach (autostrada) to pedał wpada w podłogę, jak się zatrzymam to wszystko wraca do normy. Czy mógłbyś napisać co było problemem? Podejrzewam że albo siłownik przy sprzęgle albo pompa przy pedale. A może ktoś inny miał podobny przypadek i podpowiedział co było przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysprzęglik  przy skrzyni faktycznie może być słabo dostępny do wymiany. W moim aucie 1.9tdi AVF 6 biegów było ciężko ,bardzo mało miejsca i trzeba wkładać pod kątem i jeszcze trafić odpowiednio w łapę sprzęgła. Jak żle włożysz to Ci pęknie przy naciśnięciu na pedał.  Mi się udało wymienić jakieś 2 lata temu ale się trochę namęczyłem. Pół roku temu warsztat wymieniał mi kompletne sprzęgło a tydzień temu pedał w podłodze, okazało się że pękł wysprzęglik płyn wyleciał i mechanik nie może poradzić sobie z zamontowaniem drugiego;) ledwo dało się wyjąć czpień który utkwił między łapą a obudową skrzyni po starym wysprzęgliku , teraz zastanawiam się czy aby łapa w skrzyni jest dobrze założona i to nie była przyczyna. Przy okazji dobrze jest posmarować smarem tą gumową osłone wtedy łatwiej wchodzi. Możesz pooglądać zdjęcia skrzyni b. jak w Twoim aucie to może będziesz miał jakieś wyobrażenie często widać wysprzęglik. No a może wymaga  tylko odpowietrzenie? Albo pompa lub sprężyna do wymiany i czy jest jakiś wyciek płynu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności