Skocz do zawartości
Gość nabaka

sprzęgło wpada w podłogę-jaka przyczyna?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nabaka

Witam mam mały problem ze sprzęgłem. Zdażyło mi się że pedał sprzęgła wpadł mi prawie całkiem w podłogę i ciężko zmieniało mi się biegi. Czym to może by spowodowane. Dodam że po wyłączeniu silnika po jakiejś minucie pedał podszedł do normalnej wysokości.

 

//zmieniłem temat - kuczlaw

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darex9

witam,

pewnie masz zapowietrzony układ a najlepiej sprawdź poziom płynu w zbiorniczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nabaka

Tak tylko pytanie gdzie ten zbiornik? czy do tego jest ten sam zbiornik co do serwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nabaka

A co jeśli płynu jest dosyć? zapowietrzone raczej nie są bo wydaje mi się że jak by były to były by też słabsze hamulce a niesą? Jakie jeszcze mogą by przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darex9

pompa do hamulców to jest odrębne urządzenie a pompa do sprzęgła to jest coś osobnego jedno co je łączy to zbiorniczek na płyn polecam jeszcze raz odpowietrzenie sprzęgła u mnie była podobna sytuacja po wymianie koła dwu masowego zapowietrzony był siłownik przy sprzęgle i co jakiś czas pedał sprzęgła wpadał prawie do podłogi odpowietrzenie pomogło :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nabaka

ok sprawdzę wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arihm

Mam ten sam problem, mechanik zakładał mi nowe szczęki oraz nowe tłoczki Passat B3 1,9 TD. Po tygodniu niespodzianka- pedał sprzęga wpadł i żadnego biegu wbić się nie dało. Zgasiłem motor, wyciągnąłem pedał i teraz ok. Czy odpowietrzenie sprzęgła załatwi ten problem? Czy może padło coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napiszcie chłopaki jak odpowietrzyć sprzęgło. Mam skrzynie 5-ke, pedał sprzęgła wpadł całkowicie w podłoge. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak odpowietrzyć sprzęgło

Luzujesz odpowietrznik na wysprzęgliku, zakładasz kawałek wężyka na odpowietrznik i pompujesz pedałem kilka razy, aż w wężyku nie będzie pęcherzyków powietrza. Pedał zostanie Ci w podłodze, zakręcasz odpowietrznik. Odciągasz pedał od podłogi i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Napiszcie chłopaki jak odpowietrzyć sprzęgło. Mam skrzynie 5-ke, pedał sprzęgła wpadł całkowicie w podłoge. Pzdr.

na pewno odpowietrzenie a nie łożysko? Nie było żadnych ciekawych dźwieków towarzyszących?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz opis jak odpowiertzyc od jackrally

Luzujesz odpowietrznik na wysprzęgliku, zakładasz kawałek wężyka na odpowietrznik i pompujesz pedałem kilka razy, aż w wężyku nie będzie pęcherzyków powietrza. Pedał zostanie Ci w podłodze, zakręcasz odpowietrznik. Odciągasz pedał od podłogi i już.

 

marecek

na pewno odpowietrzenie a nie łożysko? Nie było żadnych ciekawych dźwieków towarzyszących?

 

 

co ma łózysko do pedłau wpadajacego w podłoge ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ma łózysko do pedłau wpadajacego w podłoge ?

jak Ci kiedyś przeleci spalone łożysko wyciskowe na drugą stronę łapy, to będziesz wiedział o co mi chodziło w pytaniu :). Ja sobie to już dwukrotnie zafundowałem, natomiast ani razu mi się skrzynia nie zapowietrzyła, a wyciągam ją (i zakładam) raz na 3 miesiące :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc. Sprzęgło odpowietrzone i nic, pedał cały czas w podłodze. Ostatnio skrzynia pracować zaczęła coraz głośniej, więc może tam należy szukać przyczyny. Czuję, że demontaż skrzyni się szykuje. pzdr.

 

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:35 ----------

 

Aha i przy odpowietrzaniu nie było powietrza w wężyku, płyn hamulcowy nigdzie nie wyciekał. Zobaczymy jutro decyzja co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czuję, że demontaż skrzyni się szykuje

 

Zanim jeszcze się za to zabierzesz to sprawdź wysprzeglik, moze tam być pęknięta sprężyna i nie wypycha pedału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Szukałem nie tu gdzie trzeba, gdyż winna całej sytuacji jest pompka przy pedale sprzęgła, która puszcza płyn hamulcowy i klasyfikuje się do wymiany. Właśnie wykręcam tą pompkę aby ją zdemontować, ale nie daje rady. Może ktoś pomoże, może ktoś już ją demontował. pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam problem podobny pare razy zdazyło mi sie ze pedał wpadł mi w podłoge i nie podniusł sie musiałem reka pomóc ale to nic w porównaniu co dzieje sie teraz bo nie moge wbic żadnego biegu pomóżcie prosze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej mam problem podobny pare razy zdazyło mi sie ze pedał wpadł mi w podłoge i nie podniusł sie musiałem reka pomóc ale to nic w porównaniu co dzieje sie teraz bo nie moge wbic żadnego biegu pomóżcie prosze

przewiń do góry...

 

tak czy siak skrzynię trzeba zdjąć i sprawdzić.

BTW. uzupełnij dane w profilu, bo nie wiadomo o jaki samochód chodzi, a zadajesz pytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Frajtek nie wiem jaki masz silnik, ale w moim 1,9 ATJ padła właśnie pompa sprzęgła. Objawy były takie że w ciągu dwóch dni pedał sprzęgła się obniżał, aż wreszcie wpadł w podłogę. Po wymianie pompy wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności