Skocz do zawartości
Gość David123

Wiatrak klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

To są przekaźniki :)

No dobrze nie będziemy się spierać o nazwy bezpiecznik czy przekaźnik ;) w każdym bądź razie za wiatrak klimy odpowiada jakiś 40A jeśli to nie ten to gdzie go szykać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik nr 6 i bezpiecznik 19 który odpowiada za wiatrak. Poza tym przekaźnik pierwszy z lewej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sam znalazłem:

Co do przekaźnika (jeśli jeszcze ktoś tego nie wie - należy odkręcić plastik pod kierownicą. Śruby są w następujących miejscach - dwie pod pokrywą bezpieczników obok drzwi kierowcy, dwie od dołu. Żeby zobaczyć przekaźnik trzeba dobrze sie nachylić

Czyli to na pewno o te przekaźniki chodzi tylko który to ten 40A i jak go sprawdzić czy jest dobry czy to może coś z samym wiatrakiem jest nie tak

 

Dzięki kuczlaw skocze sprawdze te dwa bezpieczniki co radziłeś ;)

 

 

No niestety bezpieczniki nr 6 i nr 19 są sprawne a jak sprawdzić ten przekaźnik 40A bo tam widze że ta jedna nóźka jest jakby przysmażona co widać na zdjęciu może to ten przekaźnik się zjarał

 

//Scalone-boommax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjąć ten wiatrak klimy? Trzeba ściągać przód? Coś mi pipiskuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się przyłącze. Też mam problem ale z wiatrakiem.Silnik chodzi ale wiatrak jest ruchomy jak by był odkręcony i obciera podczas pracy. Czy on jest przykręcony do obudowy śrubką. Niemożna tego zobaczyć. Może mi ktoś podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiatrak nie jest przykrecony, jest on na tulejach z brazu ktore sie poprostu z czasem wyrabiaja, Do wymiaany albo tuleje albo walek ale wentylator ( na allegro zamiennik za 100 zl )

 

Wyciega sie go nastepujaco:

 

odkrecasz jedna srubke na górze obudowy i na dole zwalniasz jeden z zaczepów, potem obracasz w przeciwnym kierunku od ruchu wskazowek zegara, Musisz odkrecic równiez plastik doporowadzajacy powietrze do filtra powietrza z przedniego pasa. I lekko nagiac przewód turbiny.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy zamiennik z allegro. Pytam o ten który mam bo to jednak orginał i czy można go naprawić. Co chodzi o wymontowanie go to jestem jeszcze zielony ale muszę spróbować. Dobrze by było mieć jakąś fotke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jeżeli nie poradzisz sobie z jego wyjęciem mając te instrukcje to jedź chłopie do mechanika. To jest takie trudne jak otwarcie butelki albo puszki Żywca. Wrażenia później- bezcenne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

............. normalnie nie wiem co napisac... ale fotke czego mam Ci dac ? wykrecenia jednej srubki i przegiecia blokady ?

 

Ja wymienialem ten wentylator pierwszy raz bez pytania na forum 5 minut.

 

Poprostu powodzenia bo nic wiecej nie moge pomoc.

 

Troche wlasnej inicjatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już właśnie wymieniłem ten wentylator klimy. Poszło sprawnie jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź bezpiecznik nr 6 i bezpiecznik 19 który odpowiada za wiatrak. Poza tym przekaźnik pierwszy z lewej :)

 

W tym wątku jedni mówili o wentylatorze chłodnicy a inni o wentylatorze klimy. U mnie zatrzymał się właśnie wentylator klimy (ten mały, żeby nie było :)) ) Czy podane przez Ciebie bezopieczniki i ten przekaźnik odpowiada za pracę wentylatora klimy, czy obu?

W opisie górnej płyty przekaźników stoi:

-1 przekaźnik wentylatora chłodnicy (urzadzenie klimatyzacyjne) - to w końcu czego klimy czy chłodnicy?

- Na zdjęciu zamieszczonym w tym wątku przez kolegę Siniaka TDI widać przekaźnik podpisany na dole 75X i jak mniemam to o niego chodzi?

 

Natomiast podane bezpieczniki to te z skrzynce nad drzwiami, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie wentylatora klimy. Założenie: silnik zimny (np. po nocy) odpalamy samochód i włączamy tryb "auto". Wentylator powinien sie kręcic czy załącza sie dopiero po jakimś czasie? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trybie auto wentylator kręci po starcie silnika,też nie jestem pewien czy nie jest "nadgorliwy":D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w trybie auto wentylator kręci po starcie silnika,też nie jestem pewien czy nie jest "nadgorliwy":D

Kreci się od razu, bo masz AUTO, czyli włącza sie KLIMA. Gdyby temperatura bybyła poniżej 3 stopni, to by się nie włączyła klimatyzacja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kreci się od razu, bo masz AUTO, czyli włącza sie KLIMA. Gdyby temperatura bybyła poniżej 3 stopni, to by się nie włączyła klimatyzacja :D

Masz chyba na myśli sprężarkę,bo klima w trybie AUTO jak mam włączoną,to pracuje bez względu na to ile jest na minusie na zewnątrz:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kreci się od razu, bo masz AUTO, czyli włącza sie KLIMA. Gdyby temperatura bybyła poniżej 3 stopni, to by się nie włączyła klimatyzacja :D

 

Nie bardzo rozumiem. A gdybym sobie nastawił na panelu np 24 stopnie a na zewnątrz było np. -5 to co, nie załączyłaby się? :)

A pytam dletego, bo od pewnego czasu zauważyłem ze na zimnym silniku wentylator sie nie załącza. Sądziłem ze coś z nim jest nie tak, ale dziś wracałem po dłuższej trasie, zerknąłem pod maskę i ...kręci się jakby nic. Stąd wniosek że się nie sfajczył i pytanie jak to z nim jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz chyba na myśli sprężarkę,bo klima w trybie AUTO jak mam włączoną,to pracuje bez względu na to ile jest na minusie na zewnątrz:D.

 

Kolego - nie myl tego, ze dmuchawa ci wieje do środka ... z tym, ze klimatyzacja sie załącza. Pewny jestes tego co piszesz :?: Jeśli u ciebie tak jest, to masz unikalny samochód :D. Polecam przeczytac instrukcję obsługi i działania KLIMY , a potem możemy podyskutować. No chyba, ze z garażu wyjeżdżasz - to przepraszam.

Bobik - gdy na zewnątrz jest temperatura poniżej +4 stopni, to sprężarka się nie włączy. Działa wtedy zabezpieczenie przed uszkodzeniem spreżarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bobik - gdy na zewnątrz jest temperatura poniżej +4 stopni, to sprężarka się nie włączy. Działa wtedy zabezpieczenie przed uszkodzeniem spreżarki.

 

Rozumiem, zatem gdy sprężarka się nie załączy to i wentylator również. To by mi wyjaśniło kilka rzeczy i tej informacji mi brakowało. Dzięki wielkie Danek ;). Gdy to sprawdzałem na dworze było faktycznie około zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności