Skocz do zawartości
Gość David123

Wiatrak klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja mam takie pytanie w sprawie wiatraka do klimatyzacji. Byłem nabijac klime i mechanik mi powiedział że wiatrak jest zapieczony na łozyskach. jak się go ruszy w odpowiednią stronę to on sie kręci. czy zawsze powienien się kręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu klimatyzacji powinien się kręcić... A wentylator do wymiany bądź wymiany szczotek.... nie sądze aby był zapieczony na łożyskach bo by się nim nie ruszyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie podepne do tematu.Zaczne od słów mądry polak po szkodzie (szkoda ze wczesniej nie przeczytałem tego teamtu:) byłem na serwisie klimy i po wszystkim pan serwisant powiedział mi ze musze wymienić wiatrak klimy bo jak on to określił raz sie załacza raz nie i trzeba czasem w niego puknąć.Poinformował mnie ze jest to część nie rozbieralna bo odrazu mu ze szczotkami wyjachałem.Wiec kazałem wymienić.Za wiatrak zapłaciłem 250zł(zamienik) i tu uwaga za wymiane 142zł ja do Polanki zjade do za uszy ich pociągne...chyba troche za drogo po tym co przeczytałem jak prosto mozna wymienić wiatrak.I teraz moje pytanie wszystko jest jak narazie w porządku z klimą ale wiatrak chodzi strasznie głośno jakby sie stało przy odrzutowcu:) u was też tak chodzi głośno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I teraz moje pytanie wszystko jest jak narazie w porządku z klimą ale wiatrak chodzi strasznie głośno jakby sie stało przy odrzutowcu:) u was też tak chodzi głośno?

 

U mnie chodzi raczej "normalnie", powiedzialbym ze cichutko, w kabinie nie ma mowy zebym go uslyszal, dopiero jak maske podniose, ale to tez cicho. Moze ten Twoj jest zle wywazony, albo zle go zamontowali - cos niedokrecili albo cos o cos ociera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wentylator (zamiennik za 150zł z polcaru) na pierwszym biegu chodzi prawie bezgłośnie (jest źle wyważony, więc jak się wsłucham to go słysze), na drugim biegu hałasuje już konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość jest taka sama. Zależnie od rocznika różne są wtyczki (przed liftem okrągła - valeo, po lifcie prostokątna (?) - gate)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do dzis też miałem problem z nie działającym wiatrakiem klimy. Dzis go wyjąłem z samochodu, szybka operacja dodam, rozmontowanie obudowy, wiatraka, żeby dostać sie do silnika. Po odgięciu zabezpieczeń zdjąłem tylną część obudowy silnika, widok wnętrza O.k, rokujący. Najpierw psiknąłem WD-40 kierunku łożyska-3 razy. Stojan caly sprawdzony. Szczotki 4szt. 2 prawie całe, jak nówki, 2 juz dobrze wyeksploatowane, lekkie przedmuchanie sprężonym powietrzem całego silnika. Założyłem tylną obudowę. Podpialem pod wtyczkę, odpaliłem silnik, walczyłem klime, i zadziałało. Silnik kręci. Jutro dokładne czyszczenie, skladanie w calosc do kupy. I na swoje miejsce ląduje w aucie. Dodam ze przekaźnik i bezpiecznik te schowane pod kierownica,są sprawne, działają. Postaram się zrobić fotki i dorzucę z operacji. A i jeszcze jedno silnik wiatraka klimy wg. naklejki mam chyba oryginalny bo data 27-08-98.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i postawiłem mój wentylator klimy do pełni sił. Dotykowo wymieniłem szczotki na nowe 7mm/8mm/20mm. 4 szt. Przylutowałem przewody szczotek. Złożyłem całość do kupy, zamontowałem i działa idealnie. Zdjęć niestety nie udało mi sie zrobić. Szkoda bo dla kogoś kto zabiera sie za naprawę by pomogły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem jak ktos tu pisał wyżej ale odp nie bylo , wiatr nie dziala przy wlaczeniu klimy dopiero jak go sie popchnie lekko w odp strone zaczyna krecic sie bez problemu. Czy konieczna bedzie cala wymiana wiatraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zapewne wymienić szczotki. Zobacz czy się włączy jak walniesz śrubokrętem po obudowie wiatraka. Jeśli tak to szczotki się kończą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wymiana szczotek rozwiąże sytuacje, oraz wyczyszczenie całego wiatraka wewnątrz. U mnie pomogło. Działa bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też uważam że jeśli ktoś ma choć trochę zdolności manualnych i troszkę pojęcia to wyjęcie wentylatora i wymiana szczotek to max 1h roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności