Skocz do zawartości
Gość krych14

klimatronik passat b5 98

Rekomendowane odpowiedzi

czytaj dokładnie No pisał przeciez, ze nie ma
sprężarki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danek75 napisał/a:

A masz na dole silnika w tym miejscu, co powinna byc spreżarka - dwa czarne, grube gumowe przewody :?:

 

PASEK????? napisał/a:

po lewej stronie silnika na dole jest jeden gruby wąż około 35mm- 40mm i biegnie on od prawej strony

 

OJ :!:Makaj - edytowałeś posta - a miałem tu jeszcze twoje poprzednie pytanie wkleić :zdegustowany:

Zapomniałes, co wcześniej napisałeś :?::evil: Zdążyłeś poprawic post :wpale: zanim tu zajrzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość cyknięcia fotek, to zrób i wklej. Potrzebne będą:

* z góry silnik lewa strona przy filtrze - tam idą dwa przewody od klimy z zaworami do nabijania.

* od spodu silnik - szczególnie lewa strona

* prześwit miedzy pasem przednim a silnikiem - nie koniecznie.

 

 

Jeśli Ci panel reaguje i zwiększa/zmniejsza obroty dmuchawy to raczej klimatronik był w tym samochodzie - tylko jest zwalona klima, sprawdź jeszcze klawisze cieple zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak te drewniane gałeczki się sprawują? :przestraszony::hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saharek

zrob zdjecie z prawej strony silnika, gdzie masz te pokrywki od filtra powietrza, troche mi na bitego wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzac po pierwszym zdjeciu,to chyba nawet czujnika temperatury zewnetrznej nie ma :kwasny: A czy na tym drugim zdjeciu jest PIZ**** - hmmmm.... zawsze myslałem, ze to inaczej wygląda u kobiety :evil: A tak na powaznie, to chyba to na dole po lewej stronie - to sprężarka - czyż nie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

PASEK?????, wklej te foty w jednym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziekuje wam że, mi pomagaćie sprezarki napewno nie ma to wiem po lewej stronie przy pasie pod szybą wychodzi takie coś jakby własnie tam miały być zakrecone przewody od spręzarki, lewy wentylator nie załacza się ale podałem mu napięcie i jest sprawny ruszył.Tak jak kolega słusznie zauważył nie ma czujnika temperatury z zewnatrz.Koledzy czy macie może schemat elektryczny do Paska dzieki wam bardzo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tych aluminiowych przewodów od KLIMY - tez NI MA :dobani: A patrząc na ostatnią fote, to jakoś strasznie "nowością wali" od tych wszystkich zbiorniczków.

 

EDIT//

Dobrze, że ci wiatrak działa. To juz 300 zeta w kieszeni :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mogę się spodziewać jeszcze jakiś niespodzianek w tym moim wymarzonym pasku na drodze nic sie nie dzieje jechałem z duża prędkością i pięknie jedzie.Odpala bez żadnych kopceń a czy ktoś mi powie czy przebieg jest notowany w milach czy kilometrach bo ogólnie bardzo mi sie podobają te zegary i to podświetlenie jest cudowne.Gałki w radyjku są ok choć posiadam piękna alpinkę CD ale nie wmontuje jej zepsuje cały urok.Może ktoś posiada schemat klimy byłbym wdzięczny.POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PASEK????? napisał/a:

czy przebieg jest notowany w milach czy kilometrach

 

Nie przesadzaj kolego z tymi pytaniami. A co masz na końcu "cyferek" na liczniku napisane :?::przestraszony:

 

A czy wyjdą jeszcze jakieś niespodzianki :?: Radziłbym jechać do znajomego mechanika, zeby przejrzał chociaz mocowanie elementówe zawieszenia, poziom płynów, stan klocków hamulcowych. No i jeśli jeszcze tego nie robiłeś, to wymień olej, filtry: oleju i dwa powietrza. NO i pasek rozrządu wraz z napinaczami wymień. Bo jak TO ci PIERD******E, to już o kasie na remont KLIMY zapomnij. I wtedy bedziesz musiał pomyśleć o kupnie silnika :kwasny:

 

A tutaj masz ->SCHEMAT klimatyzacji wraz z opisem elementów <-:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych fotek, to już widzę że masz wyprutą aluminiową instalację od klimy z zaworkami do nabijania, pewnie brak sprężarki, skraplacza, chłodnicy do klimy i czujników. Na panelu nie masz temperatury z zewnątrz to pewnie i tegoż czujnika z przodu w zderzaku nie ma. Jedyne co mi przychodzi do głowy to kupić cały komplet klimatronika wyprutego z innego auta i poskładać w całość. Na allegro czasami się trafiają całe komplety. Do tego odgrzybianie i nabicie gazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaję że ktoś sobie tylko panel wstawił (dla kitu) i podłaczył część funkcji - reszta jest chyba ładnie zamaskowana i zrobiona tylko na sprzedaż (na piekne oczy)

 

- zauważyłem kilka szczegółów tak jak by był malowany cały przód??

- wszystkie opaski są również nie oryginalne

- do tego pompa ABS wydaję się jak by była 2 razy tyle starsza niż auto??

- mocowanie do pompy zamalowane sprayem ??

Bardzo dziwna wersja jak dla mnie - ale mogę się mylić zdjęcia są doś małe ciężko wyczuć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć co było z Twoim paskiem. Może dla picu wstawili panel a może przednie ćwiartki są nie od tego auta, np.: od takiego bez klimy. W miejscu gdzie mają iść przewody do kompresora masz zaślepkę w grodzi między akumulatorem i silnikiem. Popatrz na foto z klimą (czerwony prostokąt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

cliamtronic pokazuje mi takie bledy:

 

4F9 - dmuchawa swierzego powietrza v2 lub komputer j126 sterowania dmuchawa swierzego powietrza - skad mam wiedziec co mam do wymiany?? czy jedno czy drugie?? czy latwo sie do tego dostac?? po zdjeciu schowka wymienie to sam??

 

czy ten blad moze miec wplyw na to ze klima slabo chlodzi??

dodam ze nawiew dziala ok tzn dmucha normalnie...panowie co robia mi klime powiedzieli ze jest zanies\czyszczony uklad po tym jak byla zajechana sprezarka i mam teraz zalozony dodatkowy filtr zeby lapal zanieczyszczenia...czy to cos da??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wyświetliło ci 4F9 - to chodzi o wentylator na chłodnicy. Inaczej interpretując błąd: zużyte szczotki wentylatora :ok: Samo występowanie tego błędu - nie ma raczej wpływu na to, że KLIMA słabo chłodzi.

Ale spoko - z tym jeszcze da się jeździć. Mam to samo i jeżdżę, aż wiatrak sam "padnie".

Jeśli miałeś zanieczyszczony układ, to może niedokładnie go wyczyścili. Możesz mieć "zasyfiony" filtr - osuszacz oraz takie metalowe filterki wewnątrz przewodów (przy króćcach od napełniania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności