Skocz do zawartości
Gość krych14

klimatronik passat b5 98

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maly_passat

Problem w tym ze pokazuje ze jest ok, a jednak nie jest cos mi strzela z okolic sprezarki a serwis klimatzacjoi twierdzi ze sprezarka jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_passat

olej wymieniony freon tez, wszystko sczzelne ,a im wiecej gazu sie daje tym glosniej strzela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem wczoraj paska 98/99 b5 1.9 tdi 110 KM i nie wiem czy nie zostałem oszukany w ogłoszeniu pisał gość że ma klimatronik a cos mi się wydaje ze jej nie ma w kabinie jest cały ten sterownik do klimatronika dział wkręcają się dmuchawy na obroty ale cos mi to słabo chłodzi.Nie wiem gdzie mam szukać tej sprężarki pomóżcie plis..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rotfl::rotfl: To jak kupowałes ten samochód :?: Nie wiesz, jak wyglada panel CLIMATRONIC-a :?::przestraszony: A sprężarki szukaj na samym dole silnika zaraz przy zderzaku po lewej stronie :ok: A tak wyglada panel sterowania :cwaniak:

 

ps: poprawiłes mi dziś HUMOREK :rotfl::ok:

 

ps2: to jaką masz w końcu KLIMĘ :?: MANUANĄ czy ELEKTRONICZNĄ :?: Jak "elektroniczną", to poszukaj sobie tematu o diagnostyce klimatyzacji i ci wyświetli - co ją boli. A jak masz "manuala", to wal sie podpiąć do VAG-a. Moze masz prawie pusty układ i trzeba po prostu uzupełnić :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego taki właśnie panel posiadam i najlepsze jest to że panel reaguje a tam gdzie mówiłeś sprężarki nie ma koło pasowe wału korbowego ma miejsce na pasek do sprężarki.Może sie orientujesz gdzie kupić używana jak najtaniej ile to może kosztować.Dzięki bardzo za pomoc. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może sie orientujesz gdzie kupić używana jak najtaniej ile to może kosztować.

 

Trzeba liczyć od 300 - 350 w górę (używana oczywiście)

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzac po roczniku auta, to już będziesz miał tą sprężarke z "wpustami na króćce". Bo u mnie jest na nakrętki i mój typ jest cieżej dostać. tak wiec, jak to Suchy pisał, to w granicach - max. do 400 zeta powinienes dostać "uzywkę". A temu gościowi, co ci sprzedał auto, to bym na twoim miejscu JAJA urwał :[

 

Tobie zresztą też by się taka operacja przydała :!: Jak można nie zauważyć braku spreżarki :?::wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na sprężarce się to kończy żeby mieć klime a i jeszcze powiem że, przed chłodnicą są dwa wentylatory prawy kręci się cały czas a lewy nie reaguje nigdy sie nie kręci.Co mi radzicie chce mieć klime.Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mniejszy wentylator jest od KLIMY - wiec jak ma ci chodzic, skoro sprężarki nie masz :?: Kup spręzarę, jedź do warsztatu i przygotuj sie jeszcze na to, że możesz mieć "walniety" wiatrak na chłodnicy KLIMY (kolejne 300 zeta), no i sama chłodnica (też coś koło 300-u). Powiem ci tylko, ze ja w naprawę swojej klimy, wyłożyłem 1500 zł :mur: (i to za używane części, bo jakbym miał nowe kupic, to koszt by wyniósł cos koło 4500 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to ile tam trzeba tych chłodnic przecież ten wentylator po lewej stronie jest przed chłodnica samochodową, gdzie mogę jakiś schemat dostać .Bardzo ci dziękuję pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie kupiłem wczoraj paska 98/99 b5 1.9 tdi 110 KM i nie wiem czy nie zostałem oszukany w ogłoszeniu pisał gość że ma klimatronik a cos mi się wydaje ze jej nie ma

 

Dlaczego nie pojedziesz do gościa który sprzedał Ci ten samochód i nie oddasz mu go. Albo sprzedaje w pełni sprawny i ukompletowany towar albo czegoś brakuje, ale przy sprzedaży informuje Cie o tym.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu powinieneś mieć dwie chłodnice - przyjrzyj się uwaznie. Chłodnica od KLIMY jest mniejsza i wąziutka. A masz na dole silnika w tym miejscu, co powinna byc spreżarka - dwa czarne, grube gumowe przewody :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem po ten samochód 200 km samochód mi się naprawdę podoba błękitny metalik sedan 110 KM tapicerka czarna taka jak marzyłem i ta nie szczęsna klima DAŁEM ZA NIEGO 24000.Telefon gość wyłączył chciałbym mieć tą klime.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedna długą chłodnice i przed nią sa dwa wentylatory z tym że, po lewej stronie ni pracuje natomiast tam gdzie ma być sprężarka czyli jak dobrze rozumiem po lewej stronie silnika na dole jest jeden gruby wąż około 35mm- 40mm i biegnie on od prawej strony wychodzi z jakiegoś plastyku i tam jest jakaś mała chłodnica ale to chyba jest od turbo.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PASEK - wiesz co :?: Może to przykre bedzie, ale chyba z tej KLIMY, to masz sam panel wewnatrz auta :dobani: Radziłbym ci w jakiś sposób spróbować oddać to auto (choc wątpię, zeby gość go "łyknął" spowrotem :kwasny: i jak to nie pomoże, to chyba tylko POLICJA i sprawa w sądzie. Ale to juz odrębny temat.

Bo sądzac po tym co piszesz, to jak chcesz mieć KLIMĘ, a masz tylko PANEL, to wiesz ile zabulisz za części :?: Nawet jeśli to używki bedą.

Sprężarka - 400

chłodnica - 250

przewody - 250

osuszacz - ... nie mam pojecia, ale też ze 200

wiatrak - (zapewne spalony), tak więc kolejne 300

...dalej nie wymieniam, bo się jeszcze nam tu "zważysz" :zdegustowany: :612:

 

I jeszcze raz dodam, że najbardziej to TOBIE :wpale: się należy - wiesz za co. Za zbytnią WIAROŁOMNOŚĆ. Trzeba było wziać ze soba kogoś "kumatego" - i taki gość na pewno by wyłapał, że brakuje "CZEGOŚ", a nawet inne mankamenty by znalazł, o których ty jeszcze nie wiesz . Chyba zostałeś po prostu oszukany przez sprzedawcę :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za pomoc nie jestem pocieszony.Ale samochód sprawuje się wspaniale.To moj pierwszy pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PASEK????? napisał/a:

samochód sprawuje się wspaniale

To dobrze, że chociaż należycie dziala. Ale wierz mi - jazda ze świadomością, ze była KLIMA .... i jej NI MA - to raczej niemiła perspektywa. Sam przez to przechodziłem. Z tą różnicą, że ja wymieniałem po kolei prawie wszystkie elementy. Tak wiec POWODZONKA, no i obyś się uporał jakoś z "klimatycznym" problemem :ok: A jak się na to zdecydujesz - to troche portfel "jęknie" :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tam gdzie mówiłeś sprężarki nie ma koło pasowe wału korbowego ma miejsce na pasek do sprężarki
a reszta instalacji jest? Danek jesteś prorok cy cóś? Też mam wrażenie, że kolega na minę wdepnął. Ja bym tego sprzedawcę za wora złapał i kręcił do skutku :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makaj - czytaj dokładnie :zdegustowany: No pisał przeciez, ze nie ma. Tzn, to o czym pisał, to zapewne przewód od chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności