Skocz do zawartości
Gość krych14

klimatronik passat b5 98

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krych14

Witam koledzy mam pytanie :po przejechaniu około 15km zauważyłem że kapie coś z osuszacza -filtr odwadniajacy czy wszystko jest w pożądku czy coś nie gra proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

chłopie dwie sprawy:

1) pisownia

2) SZUKAJ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krych14, Szukaj szukaj szukaj ale niech stracę powiem Ci wszystko jest ok nie ma powodu do obaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

Witam, zauwazylem w swoim pasku ze cos cieknie pod spodem jakas ciecz po wylaczeniu klimatyzacji, oczywiscie jak zatrzymam auto i jak sie zaczely te upaly ...Moze ktos mial cos podobnego,prosze o rade Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojot, kilka dni temu było to poruszane, poszukaj. A tak na marginesie to się nie stresuj, tak ma być :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolisz mnieć mokro w aucie? Tak ma być. Skrapla się woda z parownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

to swietnie bo sie troszke wkurzylem jak zobaczylem plame pod spodem ...autem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sonic

Witam zakupilem swojego paska pol roku temu z "D" od handlarza i od razu byl ten problem ale handalrz powiedzil ze jest to spowodowane tym iz klima nie pracuje i tu fakt poprzedni wlasciciel zatrał sprezarke i zdja pasek zeby nie chodzila i do tej pory nie chodzi i dopeor teraz zbeirma sie do tego zeby ja wymienic ale mam pewne obawy czy to oby dlatego nie wywal ten bezpeicznik, w skrzynce bezpiecznikow zamontowali automatyczny bezpiecznik ktory wywala i nalezy go tylko wcisnac to nawiew sie wlacza.

Oto dokadnie przebeig problemu , nawiem przy regulcji na 1 bedz 2 ewetulani 3 kreski działa poprawnie ale przy przełaczniu na 4 lub wicej po chwieli moze jakies 5 moze czasmi 10 sekund wywala bezpiecznik jak zmiejsze nawiem i wtyke sporowtm bezpiecznik to chodzi jak dotychczas

takze jesli macie sugestje chetnie poczytam!!!!!! z gory dzieki a jeszcze jedno szukam sprezarki do swojego paska 1,9 tdi AHU 97r. i nie wiem jakiego dokadnei typu ma szuakc takze eetuleni porsz rowniez i sugesteje bo nasterej pisze 772J641896 i jewt jeszcze lika innych numerkow ale jak dzownilem do kolesia ktory sprzedaje sprezarki uzywane to rozlozyl recei powiedizle ze nie zna takiej !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy coś nie blokuje/hamuje wentylatora - czy obraca się bez oporów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Nie ma co czekać. Tylko udać się do elektryka. Wiem ze taka rada to żadna rada na tym forum. Ale bez miernika się nie obędzie. Układ z jakiegoś powodu jest zbyt obciążony na 3 biegu. Może to być zarówno przytarcie wentylatora, jak równiez uzwojenie silnika czy choćby zwarcie na włączniku. Zwarcie w instalacji mysle że mozna wykluczyć bo piszesz że bezbiecznik zadziała po pewnym czasie a nie od razu.

No chyba że (ale tego nie tesuj bez elektryka) masz zamontowany po prostu zbyt słaby bezpiecznik. Lub podpieto wcześniej pod niego dodatkowe urzadzenie. Najlepiej jeszcze zdejmij osłony od wentylatora, to elektryk chwilei dojdzie do tego bez demontażów i nie skasuje tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyra

Pracujący na maxa wentylator bierze dość duży prąd(ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA GRUBOŚĆ PRZEW ZASILAJ ĄCYCH) ,zabezpieczenie u mnie to 40A.Jaki prąd bierze wentylator to chwila,zdjąć osłonę zbiorniaka płynu wspomagania i złączy -wtyczek elektrycznych.Zlokalizować złącze od wentyla-właśnie te z najgrubszymi przewodami.Korzystając z akumulatora włączyć w obwód amperomierz.W moim na pierwszym biegu było 30A na drugim fajczył się 40A bezp.Jak wstapi we mnie nowa energia to rozbiorę stary wentyl,podejrzewam ,że przyczyną awarii mogą być "wyjechane" łożyska i tarcie wirnika o stojan , w efekcie oporu mechanicznego duży pobór prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyra

A i jeszce jedno.Wentyl chłodnicy klimatyzacji bezpośrednio nie ma nic wspólnego z wentylatorem wewnętrznym i ustawianiem na panelu intensywności nadmuchu.Teraz do mnie dotarło ,że masz problem z wetylem wewnętrznym a ja się rozpisałem o tym od chłodnicy klimy-przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sonic

a moze to miec zwiazek z ta niepsrwna sprezarka czy raczje w to nie wierzyc????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyra

Na Twoim miejscu zacząłbym po kolei czyli montaż sprawnej sprężarki,napełnienie ponowne układu chłodzenia,sprawdzenie czy działa opisywany wentyl.chłodnicy klimy,To dotyczy klimy.Wentylator wewnętrzny bezpośrednio z klimą nie ma nic wspólnego ale pośrednio przez elektronikę ma.Sprawdz wentylator wewnętrzny czy łatwo-lekko sie kręci(jak napisał ormowiec) ,jest do jego wirnika dojście po zdjęciu filtra przeciwpyłkowego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sonic

tak tez mam zamiar zrobic tylko tyle ze mam problmeu ze znelezeiniem odpowiednziej sprezarki poniewaz jak podaje nr sprezarki te ktore sa na fotka powyzej to sprzedawcy rozkladaja rece ze tkaiej nie maja a znowu wydac 800 zl za sprezare to nie sztuka na allegro jest wiel ogloszen ale jak do tej pory nie moge znelesc odpowiedniej i tez nie mam pomyslu moze to akurat nie musi byc identyczna tak jak poprzednia moze ma tu tylko mocowanie znaczenie bo jakos dzienie bo nawet te nalepki nikomu nic za bardzo nie mowia tylko tyle takeigo typu nie maja!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy w waszych passatach po włączeniu climatronika spadaja tak obroty że aż całe auto delikatnie drży(około 910 obr) a jak włączy sie wentylaror na chłodnicy na drugi bieg to jest znacznie mocniej?

Czy mam może którąś poduche do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objaw jest jak najbardziej naturalny. Silnik dostaje dodatkowe obciążenie. A jeśli masz nadmierne drgania silnika to wjedź na kanał i zobaczysz, czy masz któąś poduszkę "walniętą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaca
spadaja tak obroty że aż całe auto delikatnie drży

 

... chyba pod skrzynia biegów, bo ona nabardziej daje odczuwalne drgania przy spadku obrotów silnika. A sam objaw spadku obrotów przy włączaniu klimy jest jak najbardzie poprawny - ale przez chwilę - i potem silnik wyrównuje obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_passat

Witam!

sprtawdzałem będy i wyświetlilo mi 444 02 czy to prawidłowe????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności