Skocz do zawartości
sylwek1972

zawór BLOW OFF do 1.8T czy ktoś ma załozony?

Rekomendowane odpowiedzi

a co mozna zepsuc tym bov'em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niegdys mialem zalozony Forge hybryda i taki polecam, obecnie do S4 2.7 Biturbo mam taki sam i jest pieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten od s4 jest bolt on?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór recyrkulacyjno-atmosferyczny FORGE FMDVSPLTR Forge Motorsport Blow off

 

Zawór o unikalnej konstrukcji - atmosferyczno-ecyrkulacyjny. Został on zaprojektowany dla silników grupy VAG 1.8T. Zapewnia on odgłos upuszczanego powietrza, a dzięki idealnie dobranej proporcji powietrza powracającego do obiegu nie powoduje żadnych błedó ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mam paska 1.8T 2001 ładnie chodzi serwisowany i chce załozyc Blow off ale nie wiem czy to mi nie popsuje silnika ?? Prosze o prade Dzenki z Góry!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzałeś ten temat od początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos testowal zawor Forge w 1.8T ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...posiadacze A3-jek z http://www.a3-club.net testowali i polecają. Ponoć zero różnicy, a jednak jak przeczytasz ten temat od początku, to zrozumiesz, że różnica jest zawsze ;)

 

Ja tam dalej polecam tylko naszego polskiego ProPerfekta Typ II bo jest po prostu idealny do 1.8T :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam dalej polecam tylko naszego polskiego ProPerfekta Typ II bo jest po prostu idealny do 1.8T

 

nie wywalalo ci zadnych bledow na nim? bo wlasnie ten byl jakis czas temu w moim pasku i bylo czuc spalinami itd nie wiem czy ten Foge nie bedzie sie lepiej spisywal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wywalalo ci zadnych bledow na nim? bo wlasnie ten byl jakis czas temu w moim pasku i bylo czuc spalinami

 

zawsze będzie czuć *benzynę*, bo program nie spodziewa się takiego bałaganu w dolocie (normalnie na luzie auto pracuje na minimalnie zubożałej mieszance a turbina kręci się w układzie otwartym -> nie jest obciążona - powietrze swobodnie przepływa zza turbiny spowrotem przed turbinę, a silnik zasysa dokładnie tyle powietrza, ile potrzebuje -> jak w silniku wolnossącym -> po załozeniu zaworu rezygnujesz z układu otwartego, przez co turbina zaczyna być minimalnie "obciążeniem" dla silnika i zaczyna tłoczyć powietrze w kierunku komory spalania -> trochę jakbyś zatkał rurę od odkurzacza pracującego bez obciążenia -> regulator obrotów reaguje zwiększeniem czasu wtrysku i czujesz benzynę...).

 

Forge to zawór DV, a nie BOV -> więc założenie go powinno być przezroczyste dla układu sterowania, bo podczas pracy na luzie zachowywać się będzie identycznie jak bosch-oski zworek DV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeus, forge (opcja 1) jest powszechnie uważany za bezproblemowy w przypadku 1.8T. Nie wymaga żadnych zmian w programie, nie zmienia charakterystyki pracy silnika ani też nie wywala check engine-ów. O problemach, które mogą wystąpić w przypadku stosowania zaworu w pełni atmosferycznego (opcja 2) czytaj wyżej w tym wątku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos jeszcze moglby wyrazic opinie , Forge czy Properfekt do 1.8T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozylem wczoraj BoV-a firmy Bailey. Dwie spreczynki, stary DV dymontowalem i zablokowalem rurki a caly sprzet zamontowalem miedzy intercoolerem a kolektorem.Jak narazie zadnych bledow syczy pieknie.wieczorem wstawie filmik co i jak.

 

http://www.youtube.com/watch?v=gamGbTsGaZw

 

Edytowane przez zeus1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WAS WIELCY MANIACY PASSATÓW :)

 

PRZYBYWAM TUTAJ ABY OBALIC WASZE MITY DOTYCZACE PROBLEMÓW Z 1.8 TURBO

 

MAM PASKA Z MOTOREM AEB NA TURBINIE I ZALOZYLEM TUTAJ CHIP OSOBISCIE ZWIEKSZAJAC MOC DO 185KM A PRZY TYM CISNIENIE DOLADOWANIA Z O.6 bar NA 1.4bar.

ZAMONTOWALEM INSTALACJE GAZOWĄ ZA 4000 PO CHIP-IE I DOSTROJONO WSZYSTKO PIEKNIE. JEZDZE JUZ 2 LATA TAK I ZADEN BLOK MI NIE POSZEDL ANI NAJDROBNIEJSZEJ USTERKI Z TEJ STRONY.UZYWAM GO DOSC OSTRO NA CODZIEN.

CZESTO STARTUJE NA 400m ZE ZNAJOMYMI

 

ZAMONTOWALEM DODATKOWO FILTR STOZKOWY KOLEJNIE

 

BLOW OFF z SEKWENCYJNĄ AUTO-REGULACJA CISNIENIA ZAKRES 0.8 - 2.2 bar

 

UDALO MI SIE GO ZAMONTOWAC I DZIALA. JEST SLYSZALNY PIEKNY SYCZACY DZWIEK

 

TRZEBA GO NAPRAWDE MOCNO ZAMONTOWAC. POSLUZYLEM SIE INSTRUKCJA SCIAGNIETA Z AMERYKANSKIEJ STRONY HKS BOV I PO ZASTOSOWANIU DWOCH TROJNIKOW W ODPOWIEDNICH MIEJSCACH DZIALA MANOMETR I ZAWOR.

 

WSZYSTKO RAZEM DZIALA PIEKNIE AUTKO MALO PALI (TYLKO 10L) GAZU DO TEGO GONI PO DRODZE JAK WARIAT. CZUC PELNA MOC ZAWOR PIEKNIE SYCZY A TERAZ

PRZYMIEZAM SIE DO MONTAZU

 

DOWNPIPE 3`` W MIEJSCE BLOKUJACEGO DZIALANIE TURBINY KATALIZATORA 1.5```

 

WSZELKIE PYTANIA PROSZE KIEROWAC DO MNIE.. 792-007-794

 

UDZIELE CHETNIE SCHEMATU PODLACZENIA BLOW OFF W POSTACI ZDJECIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAX-PAYNE, caps lock Ci się zaciął... Nikt tu nie ma problemów z 1.8T :) Wszyscy nie od dziś wiedzą jak podpiąć blow off i nie raz pisaliśmy, że tylko konkretne typy pasują do... samochodu wyposażonego w czujnik ciśnienia. W AEB takiego nie ma. Dlatego nie masz żadnych problemów... poza tym, że na DV by Ci się lepiej auto zbierało. Z tymi 185 końmi też Ci ktoś kawał zrobił... a i na 1/4 mili nie wiem po co startujesz... żeby udowadniać wszystkim, że passatem da się zrobić niską szestnastkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to ten DV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to, co było zanim założyłeś blow off. Przeciez masz schemat zastąpienia zaworu DV BOVem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PRZY TYM CISNIENIE DOLADOWANIA Z O.6 bar NA 1.4bar.

...eeee i to na KKK03???????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UDZIELE CHETNIE SCHEMATU PODLACZENIA BLOW OFF W POSTACI ZDJECIA

 

wiec moze udostepnisz wszystkim ten schemat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności