Skocz do zawartości
Gość arucha11

[B5] Hamulce sie grzeją

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że łożysko było by słychać,tak mi się wydaje. Po 2 od wymiany tarcz i klocków odrwzu zaczęło się grzać. Dzisiaj zrobiłem 14km i już było ciepłe. Ostatnio po trasie 89km odrazu podnieśliśmy auto i dwa tylne kola obracały się tak samo. Jedno ciepłe drugie nie. Masarka jakąś. Tarcza również była ustawiana pod względem bicia, teraz już mieści się w normie również to nie pomogło. 

 

Edytowane przez gary1985
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem z tyłu z prawej strony. Po ok. 15-20km w trasie zaczynał się pisk, w korkach w mieście praktycznie nie występowało.  Po wielokrotnych obserwacjach pisk pojawiał się w momencie, kiedy tarcza była już mocno ciepła (czasami wręcz gorąca....). Powodem był nie cofający się do końca tłoczek w zacisku (początki zacierania się). Na postoju koło też się nie blokowało ale widocznie jakiś kontakt w trasie był.

po regeneracji obu tylnych zacisków, wymianie tarcz i klocków problem zniknął............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Od jakiegoś czasu w Pasku pojawiło się mocne bicie w prawym przednim kole. Czuć bicie zarówno przy niższych prędkościach jak i w trasie. Bije również kierownica (po wyłączeniu silnika w trakcie jazdy bije nawet mocniej). Dodatkowym objawem jaki zauważyłem jest grzanie się całej felgi w tym kole od którego czuć bicie. Sprawdziłem przy tym kole wahacze i łożysko i wydaje się, że wszystko ok, luzów brak. Koło w powietrzu kręci się z pewnym oporem, ciężej niż z to z drugiej strony. Tarcze mam 280mm i minimalna grubość dla nich to 20mm, ja mam 21,5mm, klocki jakoś podejrzanie wyglądają, jakieś takie jakby zagrzane i aż ciężko je było z jarzma wyciągnąć. 

Śpieszy mi się z tą naprawą więc dla spokoju jutro wymienię tarcze klocki i opony bo nędzne już są i zobaczę czy jakaś poprawa jest.

A w międzyczasie, czy macie jakieś pomysły co to może być? :D 

EDIT Wymieniłem tarcze i nie pomogło niestety, dopiero przy wymianie opon, jak zobaczyłem felgę to znalazła się przyczyna - w kilku miejscach konkretnie pogięta. Samo wyważenie koła zlikwidowało bicie, jak wymienie felgę na prostą to pewnie będzie jeszcze lepiej. Nie wiem za to czy krzywa felga tłumaczy, że grzało się koło. Po wymianie tarcz, hamulców, opon i tym wyważeniu już się nie grzeje.

Edytowane przez Alex12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności