Skocz do zawartości
Gość arucha11

[B5] Hamulce sie grzeją

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arucha11

witam serdecznie uczestnikow forum mam problem z przednimi hamulcami bardzo mocno sie grzeją ostatnio az dym szedl z kol ,wie moze ktos co by moglo byc tego przyczyną??????????? z gory serdeczne dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może klocek ci nie odbija i caly czas ma styk z tarcza jak jezdzisz i stad ten dym :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZIMMERMANN SPORT+ FERODO DS i po problemie

 

...tylko wtedy trzeba naprawde uwazac kto za Toba jedzie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

zuse, powiedz tylko jaki to ma związek z problemem arucha11?

derlysy, dobrze napisał - niech kolega zacznie od rozebrania i przeczyszczenia całego układu (zaciski, klocki itp) a potem powie czy coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZIMMERMANN SPORT+ FERODO DS i po problemie

 

...tylko wtedy trzeba naprawde uwazac kto za Toba jedzie !!

Chyba niedokładnie przeczytałeś.

 

 

 

 

Przyczyny mogą być trzy.

1.Panujące ciśnienie w przewodach hamulcowych.

2.Zapieczone tłoczki.

3.Zapieczone prowadnice zacisków (zacisk "nie pływa").

 

Elementy 2 oraz 3 łatwo można wykluczyć (bądź potwierdzić) zdejmując koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arucha11

dzieki serdeczne jutro sciągam kola i zaciski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wiem jaki byl temat. Sa 3 przyczyny:

 

1. Plyn hamulcowy w cieple dni sie rozszerza i dociska delikatnie klocki do tarcz;

2. Rowki w jazmie zacisku, w ktorych pracuje mocowanie klocka ....sa zasyfione i klocek ma problem z cofnieciem sie;

3. Masz lekko zapieczony tloczek w zacisku hamulca, co powoduje ze sie nie chce cofnac po zdjeciu nogi z pedalu hamulca.

 

 

...a i tak polecam ZIMMERMANy i stosowne klocki do tego..... :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

a brembo też są dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arucha11

brembo niepolecam kupilem kiedys do bmw e34 brembo to po miesiacu sie pogiely efekt trzesienia kierownicy podczas hamowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arucha11

witam ponownie sciagnąlem kola i zaciski okazalo sie ze klocki są popękane a tarcze po przegach mają rant grubosci okolo2mm .chyba musze kupic nowe tarcze i klocki / co polecacie ATE????? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie sciagnąlem kola i zaciski okazalo sie ze klocki są popękane a tarcze po przegach mają rant grubosci okolo2mm .chyba musze kupic nowe tarcze i klocki / co polecacie ATE????? :niepewny:

 

wystarczy użyć szukajki jest tam wszytko o tarczach i klockach. Prosze leniu poczytaj dla lenia :P Pozdrawiam heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tył przestał hamować i całe hamowanie pojazdu "przejął przód", ma ciężko no i się grzeje :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z hamulcami w swoim passacie, podczas hamowania czuć ze coś bije mi hamulców i dość mocno, czy tak zwane walenie, co muszę sprawdzić, tarcze klocki zaciski, czy cokolwiek związanego z hamulcami, proszę o pomoc Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na niedokręcone jarzmo, zacisk. Sprawdź to zanim rozbijesz auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z jarzmem sobie poradzę z podstawowymi kluczam, czy potrzebuje jakiś innych ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile to jarzmo to klucz 17 lub 19, już dokładnie nie pamiętam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od pół roku zmagam się z problemem grzejacej się tarczy hamulca prawego tył. Po wymianie zacisku na nowy tarcz oraz klocków tarcza zaczęła się grzać. Podczas jazdy po 20 30km zaczyna piszczeć prawy hamulec.Gdy lekko zaczynam hamować pisk ustaje i gdy puszczam hamulec dalej zaczyna piszczeć.  Gdy podniesie się odrazu auto kolo obraca się bez oporu. Wymieniłem na inny zacisk(oryginalny regenerowany) oraz przewody dalej to samo.  Wymianialem tarcze i klocki odrazu na 2 koła tył z tego samego źródła(klocki i tarcze TRW) i mam problem tylko z prawym kołem . Ktoś może miał podobny problem? Zostaje wymiana chyba kolejny raz prawie nowych tarcz i klocków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziera klocki? Miałem tak w B3 i się nie uporałem z piszczeniem, a było identycznie-po dotknięciu hebla cichło. No ale że zużycie klocków w normie, koło się nie grzało, to odpuściłem w końcu szukanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie klocki nie zdziera. Jak by piszczało a się nie grzało dałbym spokój a tak lipa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to wina łożyska a nie hamulców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności