Skocz do zawartości
Piotr900

Wentylator klimatyzacji - pracuje non stop, niezależnie od trybu AUTO czy ECON

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą sprawdziłem jeszcze raz błędy . Na silniku nie ma żadnego a na climatronicu mam dwa ale to od sterownia klapami nawiewu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uszkodzonym czujnikiem przy chłodnicy jak i bez wentylator pracuje cały czas na max obrotach. Testowałem to.

Przy kupowaniu nowego podkreślić "czujnik wentylatora" niebieski, bo mogą sprzedać czujnik temp. silnika zielony. Oba pasują wymiarowo w otwór i takie same są kostki elektr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wsadzony zielony i do tej pory było dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro podmienię przekaźnik z drugiego Passata . Zawsze jak włączałem klimatyzacje to było słychać cyknięcie przekaźnika a a teraz tego nie ma . Samochód stał w garazu gdzie temeratura była na plusie ( dokładnie 8 stopni ) . Jak to nie pomoże to podmienię panel climatronica, a jak to nie pomoże to wymienię czujnik przy chłodnicy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie platynki przekaznika zlapaly,a jak nie to mam panel klimatronica do lifta gdybys potrzebowal oddam za ramke ozdobna do klimatronica wlasnie bo swojej ramki podczas przerobki z manualnej sie nie dorobilem jeszcze heheh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podmieniłem panel climatronica z drugiego Passata i wszystko było okk , czyli musze wymienic panel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżę trochę temat. Dziś zamontowałem wentylator klimy bo byl popsuty.

Po przekreceniu kluczyka wentylator caly czas kreci i mruga panel klimatronika ... Wiem że w układzie nie ma gazu bo pokazuje taki blad na kompie.

Ma ktoś wizje o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że mruga Klimatronik to normalne bo brak gazu w układzie. Co do wiatraka to się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem czujnik przy kruccu od chodnicy i jest koloru zielonego. Profilaktycznie zamówię czujnik koloru niebieskiego o nr co podawal kolega kilka postow wczesniej, moze o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych, potwierdzam zly czujnik przy chlodnicy....

Dziś wymieniłem czujnik i nabilem klime. Wentylator elektryczny załącza się dopiero po włączeniu klimy...

Wczesniej mialem zielony czujnik z takim sutkiem, teraz mam zalozony niebieski plaski czujnik(8D0959481B) i jest gitara ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój wentylator nie włącza się w momencie włączenia klimy tylko po pewnym czasie i nie pracuje cały czas. Włącza się tylko od czasu do czasu od razu na drugim biegu. Czy to normalne że nie ma w ogóle biegu pierwszego? Jeśli nie to gdzie szukać przyczyny? Mam climatronika. CZy brak pierwszego biegu może być powodem wyrzucania czynnika przez zawór bezpieczeństwa? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez rokefeler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mój wentylator nie włącza się w momencie włączenia klimy tylko po pewnym czasie i nie pracuje cały czas.

tak ma być

z tego co wiem to wentylator od klimy ten mniejszy ma tylko jeden bieg.

do podłączenia zegary do układu klimy i obserwowanie ciśnień HP i LP. HP przy ok 15 bar włącza się wentylator i jak zbije ciśnienie do ok 9 bar to przestaje pracować.

Jak ci wyrzuca czynnik zaworem tym na sprężarce to raczej ciśnienie HP musi być grubo ponad 35 bar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale wszyscy na forum piszą o tym pierwszym biegu przy włączeniu auto. U mnie tego nie ma. Ciśnienie natomiast trzymało się około 14 bar. Więc to raczej będzie jakaś nieszczelność niż wyrzucanie zaworem bezpieczeństwa. Pozdrawiam.

Edytowane przez rokefeler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę sorki za odgrzebanie tematu. Ale nie chcialem nowego pisać. Po włączeniu zaplonu wiatrak się zalancza i wył. I tak w kółko 

Po odłączeniu czujnika temp. Tego 4 pinowego nic nie dało, jedynie po odpięciu czujnika z chłodnicy 3 pinowego pomogło czyli wnioskuję że czujnik ten jest uszkodzony? 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności