Skocz do zawartości
Gość cines

czy mam filtr cząstek stałych DPF?

Rekomendowane odpowiedzi

Zalecany jest olej 5w30........czytałem gdzieś na forum o problemach jednego z kolegów po zalaniu 5w40......ja bym nie ryzykował - koszt ok.300zł a stres z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie zauważyłem pod maską naklejke z informacją że mam ten filtr cząstek stałych, niedawno jednak wymieniłem olej na motul 5w40 z normą 505.01 (na tym oleju narazie zrobiłem kilkadziesiąt kilometrów). A czytam że powinien mieć normę 507.00, co mam teraz zrobić? Mogę go zostawić czy jednak powinienem wymienić?

Witam

Ja też posiadam dpf i jeżdżę na castrolu slx profesjonal pawerflow LL lll i to jest wlasciwy olej do auta ktore posiada filtr cząstek stałych można stosować inne oleje jednak muszą spelniać normę 504.00-507.00, koszt to ok. 180zl-220zl ja bym wymienił

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cromka

Witajcie,

W NIemczech bez problemu robią chiptuning w silnikach z dpf, ale trzeba to robić tylko u dobtych tunerów, któzy pracują na udostępnianym przez VAG oprogramowaniu (za które płacą licencję) Ja zrobiłem to w firmie Fasttuning (można znaleźć przez google) za niecałe 250 euro. Podobno ktoś w Polsce w Krakowie ma już ich licencję, ale robi to w ten sposób, że ściąga oprogramowanie z auta i wysyła internetem do NIemiec, a po godzinie dostaje liki z gotowym oprogramowaniem, które tylko wgrywa.

Firma daje gwarancję i certyfikat zdogności z VW. Teraz w moim pasku TDi mam 210 KM ze 170, które miałem wcześniej. Tyle wyszło na hamowni (któa niestety musiałem extra opłacić w Polsce) Zrobiłem już na tym 30k km i wszystko gra, a w serwisie VW nie tylkoi, że się nie połapali, ale sami chcieli mi założyć chipa za 2800 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy , przeczytałem cały temat i zauważyłem różne info. Dlatego proszę o autorytatywną odpowiedż . Samochód B5FL r.prod.2004 r. modelowy 2005 . 1,9 TDI silnik AVF . Jest DPF ? wg. mojej wiedzy nie ma!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W każdym temacie jest kilka wypowiedzi wprowadzających w błąd .Dobrze byłoby aby ktoś to "zamiatał".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze byłoby aby ktoś to "zamiatał".

A jeszcze lepiej jak Ci co piszą, byli by pewni tego co piszą, a nie zgadywali i robi się bałagan. A sprzątający też nie muszą wiedzieć wszystkiego i ciężko jest coś usunąć jak nie ma się pewności czy to prawda czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem swierzym uczestnikiek forum więc prosze o wyrozumiałość:)

mam pytanie czy orjętuje się ktoś czy w bęzyniakach jest ten filtr cząsteczek cząsteczek stałych a jeśli jest to od którego roku?????:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy orjętuje się ktoś czy w bęzyniakach jest ten filtr cząsteczek cząsteczek stałych a jeśli jest to od którego roku?????

To jest filtr do silników diesla. Widziałeś tu gdzieś wzmiankę o benzyniaku? I jeszcze cytat z Wikipedia.

Filtr cząstek stałych (skrót DPF od ang. diesel particulate filter lub FAP od fr. filtre à particules) - filtr montowany w układach wydechowych silników wysokoprężnych, oczyszczający gazy spalinowe z cząstek sadzy. Stosowane od 1980 roku a w silnikach samochodowych od 1996 roku. Ich wprowadzenie pozwoliło wyeliminować emisję czarnego dymu, charakterystycznego dla starszych pojazdów z silnikami Diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie, nie znałem tłumaczenia tego skrótu ale dzięki za wyjaśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy passek z końca roku 2002, rok modelowy 2003 posiada taki filtr? 1,9 tdi 130km AWX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy passek z końca roku 2002, rok modelowy 2003 posiada taki filtr? 1,9 tdi 130km AWX

 

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz kolego 'CROMKA" jak jest z B5 - wiadomo - ma inny rodzaj DPFu?....Czy także nie ma problemu? . Masz może jakieś bliższe namiary na Kraków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam pytanie odnośnie passata z 1997roku 1,9TDI silnik AHU 90km czy w nim był też nomtowany ten filtr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam pytanie odnośnie passata z 1997roku 1,9TDI silnik AHU 90km czy w nim był też nomtowany ten filtr?

 

:zeco No nie żartuj. Sprawa tyczy tylko passata B6 i, pojedynczych egzemplarzy w passacie B5 FL z końcówki produkcji

Jeszcze trochę to będą się ludziska pytać czy w B3 był taki filtr montowany :doh ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów :-)

także chciałbym uzyskać konkretną i 100% pewną odpowiedź, czy mam filtr DPF ??

 

VW Passat B5 FL 1.9TDi 131PS Highline Variant

rocznik 2003 / modelowy 2004 /

skrzynia automat-tiptronic

VIN: WVWZZZ3BZ4E064409

 

rzeczywiscie, mój motor AVF nie posiadał nigdy filtra DPF, rozmawiałem z serwisem ASO w Gdańsku, poinformowali że jedynie B6 (i to nie wszystkie pierwsze sztuki) miały ten filtr montowany. Zapewniono mnie, że ta technologia nie była użyta w B5 - wierzyć ?? hmm

Edytowane przez unperson
aktualizacja informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AWX nie ma DPF'a!

 

136konne 3bg miały filtr (kod silnika BGW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad zakupem B5 TDI 115 KM, z 1999 roku i właśnie wczoraj takie piękne auto oglądałem jednak coś mnie zaniepokoiło; mianowicie właściciel (człowiek niezbyt zorientowany w mechanice i naprawiający najdrobniejsze usterki w serwisie) oznajmił że niedawno wymieniał "układ wydechowy" i założyli mu taki że teraz spełnia normę EURO 4 , co potwierdzono stosowna okrągłą naklejką w rogu przedniej szyby. Zapytałem czy zamontowano mu DPF jednak nie był w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Jak myślicie , czy możliwe jest założenie DPF do tego modelu, bo szczerze to trochę w to nie wieżę i wolałbym by go nie było. Proszę o odpowiedź zorientowanych w temacie.

pozdrawiam melo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zastanawiam się nad zakupem B5 TDI 115 KM, z 1999 roku i właśnie wczoraj takie piękne auto oglądałem jednak coś mnie zaniepokoiło; mianowicie właściciel (człowiek niezbyt zorientowany w mechanice i naprawiający najdrobniejsze usterki w serwisie) oznajmił że niedawno wymieniał "układ wydechowy" i założyli mu taki że teraz spełnia normę EURO 4 , co potwierdzono stosowna okrągłą naklejką w rogu przedniej szyby. Zapytałem czy zamontowano mu DPF jednak nie był w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Jak myślicie , czy możliwe jest założenie DPF do tego modelu, bo szczerze to trochę w to nie wieżę i wolałbym by go nie było. Proszę o odpowiedź zorientowanych w temacie.

pozdrawiam melo.

 

Jeżeli masz takie życzenie, to jest możliwość założenia takiego filtra we wszystkich silnikach na pompkach + silniczek AHH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności