Skocz do zawartości
Gość cines

czy mam filtr cząstek stałych DPF?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cines

Witam,

 

Jak mogę sprawdzić czy moje auto ma filtr cząstek satałych DPF?

(VW Passat 2003r, 1,9TDI 100KM)

 

Tydzien temu, zaraz po zakupie auta pojechałem na wymianę oleju.

W Norauto polecili mi Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40.

Po wymianie jednak mnie korciło poczytać o olejach...

Jak się okazuje olej jaki zalałem jest nie odpowiedni do aut z filtrem DPF, powinienem zalać Castrol EDGE 5W30...

Jesli jednak auto posiada filtr DPF czy powinienem od razu wymienic olej na odpowiedni, czy tez przejezdzic do nastepnej wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cines, Twoje auto nie ma filtra cząstek stałych ( DPF )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kuczlaw napisał. Nie ma takiej możliwosci zebys miał DPF. Ja bym nigdy nawet nie chcial miec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak kuczlaw napisał. Nie ma takiej możliwosci zebys miał DPF. Ja bym nigdy nawet nie chcial miec :)

Prędzej czy później każdego z Nas to czeka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co to jest ten filtr cząstek satałych DPF????? czy mój passat ma go??( 2005 r. 1.9TDI 130 KM) jesli tak to gdzie on sie znajduje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

biedroneczka_d, nie ma Twój model z 2005 i nawet nie sil się go szukać. Filtr przedewszystkim zatrzymuje sadzę.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..i cale szczescie ze w 3BG go nie ma :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ wydechowy składa się z kolektora wydechowego, katalizatora, tłumika, oraz rury wylotowej, dodatkowo w przypadku nowoczesnych konstrukcji silników Diesla, stosuje się filtr cząsteczek stałych (DPF). Pierwszym elementem układu jest kolektor wydechowy zbierający spaliny z kilku sąsiednich cylindrów do wspólnego przewodu lub do dyszy wlotowej turbiny przy silnikach z turbodoładowaniem. W przewodzie odprowadzającym gazy spalinowe z turbiny (lub bezpośrednio z kolektora) umieszczona jest tzw. sonda lambda, czyli czujnik składu spalin. Na podstawie jego wskazań mikroprocesor sterujący pracą silnika tak koryguje dozowanie paliwa, by skład spalin zbliżony był do optymalnego. Następnym urządzeniem jest część zwana potocznie katalizatorem - jego zadaniem jest - poprzez reakcje chemiczne zachodzące w spalinach - zmienić gazy trujące takie jak: węglowodory, tlenki węgla i tlenki azotu w neutralny dwutlenek węgla, parę wodną i czysty azot. Dalszymi segmentami układu są, jak w konstrukcjach tradycyjnych, zwykłe przewody rurowe i tłumiki dźwięku (przeważnie dwa połączone w szereg). Obecnie stosuje się dwa rodzaje tłumików: absorpcyjne, odpowiedzialne za tłumienie wysokich częstotliwości dźwięku oraz komorowe, odpowiedzialne za tłumienie niskich częstotliwości. Można też stosować kombinację tych dwóch rodzajów tłumików.

Bardzo ciekawym urządzeniem stosowanym w silnikach Diesla najnowszej generacji jest filtr cząsteczek stałych tzw. (DPF). Jego zadaniem jest wychwycenie ze spalin bardzo szkodliwych cząsteczek. Dzięki odpowiedniej konstrukcji filtry DPF mają zdolność samooczyszczania się, tak więc przy dużym zanieczyszczeniu filtra jednostka sterująca silnikiem dozuje dodatkową dawkę paliwa - powoduje to wzrost temperatury w filtrze i wypalenie się sadz tam zgromadzonych. System ten pozwala na bardzo długą eksploatację filtra bez konieczności wymontowania go i czyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Oczywiście samoregeneracja filtrów cząstek stałych nie tyczy się wszystkich marek samochodów. Niektóre z nich mają wymienne elementy/ciecze.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Otokrab

Witam

Mam właśnie problem z filtrem cząstek stałych. Zaczęło się od tego, że czasami podczas przyspieszania lub jazdy ze stałą prędkością następował delikatny, ale wyczuwalny spadek mocy, gwałtownie rosło zużycie paliwa obserwowane na komputerze (ustawione spalanie chwilowe) i dymienie z rury wydechowej na szaro. Jeżeli działo się to na nierozgrzanym silniku to dochodził do tego szybki wzrost temperatury na wskaźniku. Aby usunąć te objawy pomagało wyłączenie i uruchomienie ponowne silnika. VAG nie pokazywał wtedy żadnych błędów, mimo kilkakrotnego podpięcia. Aż do momentu jak na wyświetlaczu komputera nie pokazał się kiedyś symbol filtra cząstek stałych i informacja: filtr cząstek stałych diesel naprawa wymiana. Potem doszło ciągłe miganie kontrolki świec żarowych i info motor wekstat, zapaliła się też kontrolka układu spalin i info abgas werkstat. Silnik od tej pory pracował w trybie awaryjnym i nie pomagało ponowne uruchomienie. Podpięcie pod VAG pokazało błąd 18434 Particle Filter Bank1: Malfunction. Głębsza diagnoza pokazała, że filtr jest zabrudzony w 90% i że dalsza jazda grozi pożarem. Po wykasowaniu błędu przejechałem tylko ok. 2 km i wszystko ponownie sie zapaliło + tryb awaryjny. Diagnosta dobił mnie mówiąc, że filtr nie nadaje się do regeneracji, że trzeba kupić nowy - koszt ok 3 tyś. zł. Proszę o jakieś sugestie lub pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze w moim silniku (AFN) tez nie ma tego filtra DPF bo tez zalalem go Castrolem Edge Turbo Diesel 5W-40??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomabuga

Jeśli macie jakieś pytania dot. DPF to możecie dać mi znać - pracuje w firmie która je produkuje (więc wiem wszystko na ten temat!)

 

Otokrab,

zadadę działania filta DPF znasz, wiec ja skupie sie na kilku szczegółach:

1. do prawidłowego działania filtra potrzebna jest temp. zwykle ok. 800-900 st.C.

2. osiagniecie takiej temperatury jest zwiazane z praca silnika rozgrzanegoe

3. żeby nie występował problem z zapychaniem sie filtra (bierze sie to niestety z delikatnej jazdy i na krotkie dystanse) trzeba od czasu do czasu go przegonić. Zwykle producent podaje informacje: min. 80 km/h przez 15 min. na 3 biegu.

4. o konieczności takiej regeneracji powinny wskazywać odpowiednie kontrolki

 

Zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem 3BG z 2005 r w 2.0 TDI 136KM nie ma DPF-a?Wydaję mi się że ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomabuga

Jeśli masz DPF to musisz mieć także kontrolkę informującą o zapełnieniu filtra. Jeśli jej nie masz to masz zwykły katalizator oksydacyjny.

Montaż tych DPF'ów był chyba od połowy 2005 lub na początku 2006 roku.

Poniżej znajdziecie kilka ciekawych materiałów informacyjnych jakie udało mi się znaleźć w necie

DPF 1.JPG

DPF 2.JPG

DPF 3.JPG

DPF 4.JPG

DPF 5.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo DPF montowali dopiero do B6 i to nie wszytskich.

 

Otokrab,

zadadę działania filta DPF znasz, wiec ja skupie sie na kilku szczegółach:

1. do prawidłowego działania filtra potrzebna jest temp. zwykle ok. 800-900 st.C.

2. osiagniecie takiej temperatury jest zwiazane z praca silnika rozgrzanegoe

3. żeby nie występował problem z zapychaniem sie filtra (bierze sie to niestety z delikatnej jazdy i na krotkie dystanse) trzeba od czasu do czasu go przegonić. Zwykle producent podaje informacje: min. 80 km/h przez 15 min. na 3 biegu.

4. o konieczności takiej regeneracji powinny wskazywać odpowiednie kontrolki

 

Zycze powodzenia

 

Gdzies czytalem ze filtr idzie przeczyscic "wypalic ten syf" ale nie pamietam o co to chodzilo dokladnie czy na jakiej zasadzie to mialo byc.

Jak wiesz cos na ten temat to daj znac czy jak jest on tak mocno przytkany to czy idzie go wypalic zeby byl sprawny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomabuga

Całą sadzę da się wypalić, ale z tego co wiem to tylko w warunkach serwisowych - i to też nie we wszystkich serwisach. Wiąże sie to z podpięciem pod układ wydechowy specjalnie do tego przygotowany. Chodzi tu raczej o wywołanie wysokiej temp. pracy bez stadium początkowego - zabieg naprawde kosztowny i niegwarantujący sukcesu. Zwiększenie gwałtowne temperatury pracy może nawet doprowadzić do uszkodzenia DPF z uwagi na proces wypalania sadzy.

Co do samego DPF'a to czasokres jego życia jest taki jak okres życia całego samochodu - przy zachowaniu wskazówek producenta samochodu tzn. w tym wypadku VW. Dość istotną sprawą jest oprogramowanie samochodu, które w miare często powinno informować o wypalaniu sadzy. Cały cykl powinien się powtarzać co ok. 800 km. Te DPFy, które ma grupa VAG są naprawde dobrej jakości, ale kłopoty jakie są zgłaszane przez użytkowników wiążą sie raczej z brakiem dostatecznej wiedzy z tego zakresu (użytkowania). Każdy z nas kupując nowy samochód stara jię jeździć ostrożnie i raczej powoli. Szczególnie z tym powoli trzeba uważać (oczywiście pamiętamy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego). Generalna zasada, jak się ma diesla to trzeba jeździć, a nic nie powinno się wydażyć.

DPF to przyszłość! Kiedyś także ludzie narzekali na klime, aż do momentu kiedy nie nauczyli się jej prawidłowo używać.

Reg 1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam do ciebie pytanie jak bym posiadal DPF u siebie. A jezdze ok 80tys rocznie i czesto powyzej 160km/h dluzej niz 10minut to czy w takim przypadku od potrzebowal by sie czyscic czyjest wypalany non stop i nie ma kiedy sie zabrudzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomabuga

Przy Twoim sposobie jazdy nie muszisz się obawiać (teoretycznie rzecz jasna) zapchania DPF'u. Wszystko wypala się jak trzeba. W VW filtr czastek stałych jest zaraz za turbina i to rozwiazanie nie potrzebuje dodatkowych plynów dopalajacych sadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok super wielkie dzieki. Milo mi to slyszec beda wiedzial na przyszlosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności