Skocz do zawartości
Gość dudek

Polecany zestaw narzedzi do Passata

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw zaproponowany przez Marka może rzeczywiście jest trochę wypasiony, może do drobnych napraw nie trzeba tego aż tyle. Niech każdy dobierze narzędzia według potrzeb i swoich umiejętności. Natomiast podzielam pogląd, że narzędzia powinny być markowe, takie które nie zawiodą wtedy kiedy będą najbardziej potrzebne. Kto raz kupił i użył porządnego sprzętu ten prawdopodobnie już nigdy chińszczyzny nie kupi.

Ostatnio oglądałem narzędzia firmy snap-on, eklind, channellock, kastar i przyznać muszę, że naprawdę wzbudzają zaufanie i cena nie jest porażająca chociaż nie niska. Dla zainteresowanych http://www.dabexprofi-tools.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak czytam i myślę, że mając warsztat można kupić bardzo dobre klucze polecane przez kolegę Marka, który podchodzi do sprawy profesjonalnie i chwała mu za to. Ja kupiłem mały zestaw do paska

http://moto.allegro.pl/item195514463_zestaw_kluczy_nasadowych_108cz_f_vat.html

dokładnie taki i nie narzekam na niego, i nie narzekałem kiedy nakładałem nawet rurke półmetrową na grzechotkę. Póki co nie używałem go dość często (i dzięki Bogu) i wydaje mi się że posłuży mi pare dobrych lat, biorąc pod uwagę częstotliwość ich używania. Do tego doszły klucze płasko-oczkowe, chyba za 40 zł z OBI które też sprawują sie nie najgorzej. Powiem tylko że jeżeli chodzi o śrubokręty to warto zainwestować w te droższe, bo ich używamy częściej. To tylko taka mała skromna opinia, jeżeli komuś się nie podoba to sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurzyn, :ok: Jeśli jesteś zadowolony i narzędzia są OK... to nie jeden napewno skorzysta z podanego linku. Po to po to jest ten temat aby bliżej przyjrzeć się zagadnieniu narzędzi oraz ich wytrzymałości / kosztów...

 

Każdy może sobie wybrać opcję dla siebie - to co mu się spodoba lub to co jest mu potrzebne. Ja podałem tylko opcję max... aby naświetlić temat od strony warsztatowej.

 

Jeśli ktoś może również coś polecić ciekawego to zapraszamy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Snap-on Albo Mac tools to też w sam raz prawda? :cwaniak: + z elektrycznych zabawek Makita,pneumatyka Ingersolrand i wszystko jasne hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam klucze einhell wiem ze nie sa to profesjonalne klucze ale słyszałem ze ktoś rozkrecał nimi całego lanosa i nierozleciały się ja nienarzekam i polecam przecietnym majsterkowiczom.

13692998qj4.jpg

497184185.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robcyk spojrz na date ...

Ten co miał kupic juz napewno kupił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robcyk spojrz na date ...

Ten co miał kupic juz napewno kupił :)

Ale ja jeszcze nie kupiłem , a ten zestaw chyba będzie w sam raz dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Uwazam ze klucze muszą byc markowe i solidnie wykonane. Jesli dziadostwem odkręcamy srubę to mozemy :

 

a) obrobic srubę i juz jej niczym nie odkręcimy

b) złamac klucz i uszkodzic samego siebie (znam przypadki ze główka młotka pękła na pól i o mało nie przywaliła gościa w głowe. Młotek był ze znanej firmy na T)

 

Polecam Proxxon. Za 400 zł mamy juz mega zestaw. Nie są to klucze tak dobre jak za 1000-2000 ale idealne jak za tę cene. Sam uzywam i polecam, a uzywam przy ciezarówkach takze tam jest hardcore.

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam klucze einhell wiem ze nie sa to profesjonalne klucze ale słyszałem ze ktoś rozkrecał nimi całego lanosa i nierozleciały się ja nienarzekam i polecam przecietnym majsterkowiczom.

 

Einhell to ma tylko napis popatrz na allegro bo tam jest sporo identycznych zestawów a różnia sie tylko nazwa i sa robione w jednym miejscy na świecie czyli w Chinach :)

tak jak Michal.Enter polecam Proxxon bo mam i bardzo chwale klucze nie do zajechania ja kupiłem ten zestaw http://www.allegro.pl/item514575655_klucze_nasadowe_proxxon_1_2_1_4.html i ten http://www.allegro.pl/item515406498_profesjonalne_klucze_plaskie_proxxon_6_22mm_8szt.html

ale polecam taz ten http://www.allegro.pl/item518378737_zestaw_kluczy_nasadowych_55cz_proxxon_23040.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze klucze to firma stanley i se troszke kosztują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsze klucze to firma stanley i se troszke kosztują

 

no preosze przedstawiciel Stanleya jest na forum :)

 

kolego jest wiele dobrych firm i lepszych od Stanleya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta, Facom to są polecane firmy no i dożywotnia gwarancja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsze klucze to firma stanley i se troszke kosztują

Trochę latek już żyję i zawsze szukałem kluczy firmy Ifa(tak się wymawia ,a co do pisowni nie mam pewności).Klucze te miały dożywotnią gwarancję na całym świecie.Dobre płaskie klucze to klucze kute,a nie te błyszczące niklem.Nikiel pęknie i robią się ostre zadziory,które tną ręce lepiej niż skalpel.

dobre klucze nigdy nie są niklowane,zawsze "szary mat".:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ja mogę się wtrącić, to polecam narzędzia Rubenmaid. Jeżeli mówimy natomiast o wiertłach, pianach montażowych, podstawowych silikonach, systemach zamocowań to tylko Fischer.

 

Aha, w każdym aucie powinny się znajdować opaski zaciskowe, naprawdę pomaga na wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry temat.Ja korzystam z narzędzi firmy SNAP ON isą rewelka.Mają jak narazie jedną wade są drogie.Sporo na nie wydałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy polecicie na szybko np. z allegro jakis rozsadny zestaw narzedzi do paska? kumpel polecil mi zestaw COVAL, wygladaja w porzadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych narzędzi mogę polecić Proline - przetestowane, w sklepie też polecali.

 

A najlepsze narzędzia to mam cały zestaw po ojcu różnych kluczy z czasów PRL-u w ładnych opakowaniach i naprawdę są mocne. Jeszcze żaden mnie nie zawiódł. Tak więc panowie ruszajcie do dziadków i wyciągajcie im klucze szopy ;)

 

Najlepsze jaja to jest TOYA, już chyba gorszych narzędzie oi nie ma na całym świecie. Kupiłem kiedyś normalny sekator za 10 zł. Służy mi do tej pory choc troszkę już przyrdzewiał. Tnę nim takie gałęzie że muszę z całej siły na kilka razy przycinać gałązkę z kilku stron żeby obciąc i jest :ok: No, ale już troszkę stępiał i przyrdzewiał więc zobaczyłem w Auchan z wyglądu taki sam, bardzo ostre ostrza sekatorek firmy TOYA za 3,50 zł :D mówie sobie a co tam, spróuję :P i przy gałązce w połowie mniejszej niż te co obcinam starym, zagięły się końcówki ostrzy :D

 

Drugim razem mój ojciez znany z "oszczędności" zakupił mi do autka zestaw "gwiazdek" do autka Toya. Wkurzyłem się na niego, ale cóż muszę odkręcic śrubę więc biorę klucz, bez żadnych przedłużek,ręką z całej siły i już się krawędzie gwiazdki powyginały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam większość starych, polskich narzędzi RWxx

oczkowcem odkręcałem zapieczony zacisk hamulcowy przez godzinę napieprzając młotkiem w klucz, nawet się nie wygiął. mam też zestaw nasadek +2 pokrętła +grzechotka, udało mi się zabić 1 słownie jedną nasadkę - wcześniej dawała rady z pokrętłem i przedłużką z metrowej rury od poręczy + 80 kg na jej drugim końcu. bardzo dobre narzędzia za niewielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam nad proxxonem

http://allegro.pl/item520415785_proxxon_23040_klucze_profesjonalne_zestaw_55cz.html

plus

http://allegro.pl/item514325531_proxxon_klucze_oczkowe_12_szt_nr_kat_23_820.html

 

ale trochę $$$ trzeba wydać... z drugiej strony to jest długoterminowa inwestycja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proxxon jest ok. Na zastosowania cięzsze amatorskie i nie tylko spokojnie wystarczy. Jak juz powierdziałem uzywam przy ciezarowych a tam sruby są czesto ciezkoodkrecalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności