Skocz do zawartości
Gość dudek

Polecany zestaw narzedzi do Passata

Rekomendowane odpowiedzi

A ja od swojego "mikołaja" zażyczylem sobie komplecik blokad VAG do benzyn i diesli. Zestaw z tego samego sklepu tak jak klucze z postu 108, no i gwarancja na 10l. Mam mase ich narzedzii sa rewelacyjne, choć patrzac na te czerwone obudowy wygladaja jak tanie chinskie narzedzia.[ATTACH=CONFIG]72450[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]72451[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio rozglądam się za zestawem kluczy (podstawa to nasadowe) i nie mogę się zdecydować.

Od wielu lat używałem zestawy firmy Jonnesway i dalej twierdzę, że jedyne klucze które im dorównują to Gedore i Facom. Polecam je zawsze wszystkim i nigdy się mi nikt na nie nie poskarżył. Jednak, teraz szukam czegoś dla siebie i mam mały dylemat.

 

Mój faworyt, to zestaw który używałem od dziecka w domu rodzinnym, czyli 25 częściowy zestaw jonnesway za około 260 zł:

http://allegro.pl/jonnesway-kpl-kluczy-nasadowych-1-2-10-32-25szt-i2273645509.html

 

Gdyby nie pokaźny wybór na allegro już dawno bym je kupił, ale wpadły mi w oko 2 inne zestawy:

 

53 częściowy Honiton za około 250 zł:

http://allegro.pl/zestaw-narzedzi-honiton-1-2-1-4-53-el-h4053-i2266508920.html

Co prawda nie są mi tak koniecznie potrzebne klucze 1/4 i bity, ale warto mieć takie coś w jednej walizce. No i grzechotka 72 zęby. Co o tym myślicie, czy te grzechotki są wytrzymałe? Taki sam zestaw firmy Beta, kosztuje 290 zł.

 

25 elementów Beta za około 200 zł:

http://allegro.pl/beta-komplet-nasadek-1-2-25-czesci-923a-923a-c25-i2268148147.html

Podstawowy zestaw z grzechotką 72 zęby, szkoda tylko, że nie ma w nim klucza do świec.

 

93 elementów Beta za około 340 zł:

http://allegro.pl/beta-zestaw-kluczy-nasadowych-kpl-93cz-903a-c93-i2227043798.html

Tutaj już pokaźny zestaw rónież z grzechotką 72 zęby.

 

Co Wy sądzicie o tych zestawach? Czy warto pakować się w te grzechotki 72 zęby, czy może pozostać przy standardowej 48, ale za to sprawdzonej? Najbardziej kusi mnie zestaw Honiton, jednak mam obawy co do jego jakości. Tak samo zastanawia mnie jakość kluczy beta, ponieważ firma ta sprzedaje swoje zestawy również w metalowych opakowaniach (tak jak jonnesway) i komplet takich kluczy nasadowych jest już w cenie 500 - 600 (czyli pułap cenowy Facom, Gedore itp) Boje się, że może jest tak, że te zestawy w plastikowych pudełkach Bety, to taka budżetowa wersja kluczy?

 

Czy ktoś z was używa zestawy dokładnie z takimi grzechotkami Honiton lub Beta? Warto się nimi interesować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze ;)

 

Kluczy używam średnio 3/4 razy w tygodniu i można powiedzieć, że w warunkach warsztatowych.

 

Z czystym sumieniem wszystkich odsyłam do Castoramy po klucze formy Stahlson.

 

Dość dobre ceny a jakość jest po prostu genialna. O ile takich rzeczy się robić nie powinno to grzechotka (łamana) wytrzymała wieszanie się na niej, skakanie i inne pierdoły. Klucze niezniszczalne i w dodatku Castorama udziela na nie 25 lat gwarancji!

 

Ostatnio były komplety 1/2 cala za 108zł chyba.

 

W porównaniu do Stanleya - Stahlson wyprzedza go o lata świetlne co do wytrzymałości.

 

Zwykłe nasadki Stahlson'a chodzą u mnie na pneumacie 1356Nm i nic im nie jest.

 

A druga polecana firma to Yato, byłem dziwnie uprzedzony do niej ale pracując na serwisie samochodów ciężarowych (Kraz, Star, Marooka i inne wynalazki) przekonałem się, że te klucze zniosą chyba wszystko. I ceny też są dość przystępne.

 

Tak więc dla osób, które robiąc coś od wielkiego dzwonu lub troszkę częściej z czystym sumieniem polecam obie firmy, gdyż niedzielnemu majsterkowiczowi nie jest potrzebny Proxxon, Honiton, Jonnesway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może napiszę bo trochę sklepów odwiedziłem i odpowiednio pomacałem zestawy. Napiszę wyłącznie o kluczach nasadowych, bo te mnie interesowały.

 

Zrezygnowałem ze wszystkich, nawet z Jonnesway. Niestety to już nie są te same klucze co 5 - 10 lat temu, jakość wykonania mocno spadła, nie wiem jak z wytrzymałością, ale firma mocno zjechała z pozycjonowaniem swoich produktów i na dzień dzisiejszy postawiłbym je obok np. Proxxona. Co czyni je wystarczającym produktem do majsterkowania, nawet częstego.

 

Pozostałe zestawy które brałem pod uwagę również nie zasługują na uwagę, jeśli ktoś chce kupić klucze raz a porządnie. Jeśli miałbym kupować tani zestaw kluczy wybrałbym Yato. To ta sama półka co klucze Beta i Honiton (w plastikowych opakowaniach). Grzechotki mają podobne luzy i charakterystykę pracy. Używając z głową powyższych kluczy nie jesteśmy w stanie ich zniszczyć.

 

Beta ma w swojej ofercie porządne klucze nasadowe, ale pakują je w metalowe opakowania i kosztują trochę więcej. Te multizestawy z plastikowych opakowań, są praktycznie identyczne jak te Honitona. Myślę, że wyjeżdżają one z jednej fabryki.

 

Przeglądając asortyment różnych firm trafiłem na ciekawe perełki. Przykładowo zestaw tytanowych kluczy nasadowych 1/2' firmy Koken za bagatela 18 tysięcy zł KLIK ;) Trafiłem też na zestaw kluczy przygotowanych specjalnie dla samochodu Maclaren F1, wykonane przez firmę Facom, również z tytanu za skromne 1500 dolarów/3 szt KLIK.

 

Ostatecznie wybrałem TAKI zestaw Gedore i nie żałuję. To jest jakość której oczekuję od kluczy. Brałem, jeszcze pod uwagę Facom, ale był droższy od Gedore, a jakościowa ta sama liga. Podobnie jak Koken, Snapon i Hazet.

 

Następne w kolejce są nasadki 1/4' i będzie to raczej Wera, oraz jakieś szczypce Knipex.

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś szczypce Knipex

 

Tu jak najbardziej się zgadzam.

 

Miałem i nie chciałem oddać, a chwilowo brak gotówki na ich zakup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz miec jedna skrzynke w aucie to drugi a jak nie to pierwszy, dlugie nasadki wg mnie sa potrzebne do passata a plasko-oczkowe mozesz dokupic osobno. Nasadowe w jednym kuferku a plasko-oczkowe w drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeszcze rozważam narzędzia Proline - ma ktoś może jakieś informacje czy są dobre ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Jeszcze rozważam narzędzia Proline - ma ktoś może jakieś informacje czy są dobre ??

 

To praktycznie to samo co jonnesway, o ile nie mówimy o tych badziewiach z marketów budowlanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś na forum posiada takie klucze lub ma jakieś doświadczenie z takimi zestawami:

 

1. HITACHI - KLUCZE NASADOWE PŁASKIE 148 EL.

http://allegro.pl/klucze-nasadowe-plaskie-148-el-zestaw-hitachi-fv-i2320246019.html

 

2. BAHCO Zestaw nasadek 91 sztuk S910

http://www.phuabc.com.pl/index.php?nazwa=katalog&akcja=szczegoly&id_produkt=374&wk=0#tresc_top

 

Dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi to tak dobra marka że opini raczej nie trzeba, ja bym brał te właśnie. Ta skrzynia trochę nieporęczna w porównaniu z tym 2 zestawem ale w tej samej cenie masz prawie 60 elementów więcej. Na temat drugiego zestawu się nie wypowiem bo nie znam tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie, ze względu na to ze różnica w cenie nie jest aż taka duża w porównaniu do róznicy ilości elementów to zdecyduję sie na Hitachi.

Co do firmy BAHCO to posiada bardzo dobra opinie od wielu lat, jako narzędzia na całe życie :nono (podobno).

Ktoś na forum może nie kojarzy Bahco, ale może Belzer i dość zanany znaczek "ryba i haczyk".

bahco.JPG

 

Posiada ktoś praktycze doświadczenie z tymi narzędziami, Bahco jak i Hitachi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za opinie, ze względu na to ze różnica w cenie nie jest aż taka duża w porównaniu do róznicy ilości elementów to zdecyduję sie na Hitachi.

Co do firmy BAHCO to posiada bardzo dobra opinie od wielu lat, jako narzędzia na całe życie :nono (podobno).

Ktoś na forum może nie kojarzy Bahco, ale może Belzer i dość zanany znaczek "ryba i haczyk".

[ATTACH=CONFIG]82645[/ATTACH]

 

Posiada ktoś praktycze doświadczenie z tymi narzędziami, Bahco jak i Hitachi ?

 

Myślę, że te klucze Hitachi to podobnej klasy Chińczyki jak Honiton, Beta itp... Hitachi robi dość dobre elektronarzędzia, ale z ich wyrobami w postaci narzędzi ręcznych nie spotkałem się w warsztatach nigdy. Żadna szanująca się w świecie narzędzi ręcznych firma nie sprzedaje takich wieloelementowych zestawów, tak więc prawdopodobnie większość tych zestawów pochodzi z kilku chińskich fabryk, a zmieniana jest jedynie estetyka.

 

Polecam wycieczkę do sklepów narzędziowych i porządny przegląd takich zestawów, bo na obrazkach to one wszystkie wyglądają ładnie, a już podczas pierwszego kontaktu czuć od nich chińską jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz kolego. Ja co prawda nie mam już styku z narzędziami ale gdy pracowałem z nimi w różnych firmach, to Hitachi nie widziałem. W zeszłym tygodniu byłem w sklepie z narzędziami i ceny jednego klucza wahały się od 10 do nawet 30euro, przy czym nie były to wielkie klucze. Oczywiście wysoka cena nie jest zawsze gwarantem jakości ale jeśli mówimy o firmach, których klucze używa się w co drugim zakładzie, to można przypuszczać że są jednak ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z czystym sumieniem wszystkich odsyłam do Castoramy po klucze formy Stahlson.

 

Dość dobre ceny a jakość jest po prostu genialna. O ile takich rzeczy się robić nie powinno to grzechotka (łamana) wytrzymała wieszanie się na niej, skakanie i inne pierdoły. Klucze niezniszczalne i w dodatku Castorama udziela na nie 25 lat gwarancji!

 

Powiem że kolega ma rację chociaż moja duża grzechotka po upadu na dywan z wysokości około pół metra straciła klipsik do przełączenia kierunku kręcenia (a do tego na razie nie mogę namierzyć rachunku) :(

 

Ale używam ich od 3 lat i są na prawdę rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem że kolega ma rację chociaż moja duża grzechotka po upadu na dywan z wysokości około pół metra straciła klipsik do przełączenia kierunku kręcenia (a do tego na razie nie mogę namierzyć rachunku)

 

Ale używam ich od 3 lat i są na prawdę rewelacja

 

Chyba trefny egzemplarz jakiś się trafił albo straaaasznie niefortunny upadek ;)

 

Co do paragonów to założyłem specjalny segregator na nie i trzymam w garażu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o tym ? warto wiem że troszkę kaski ale mam wszystko co mi potrzeba w jednej skrzyni nie wiem tylko jak z jakością http://allegro.pl/klucze-nasadowe-plaskie-148-el-zestaw-hitachi-fv-i2367625102.html

chyba że ktoś ma jakieś lepsze sugestie z podobnymi narzędziami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do amatorskiego dłubania starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat kluczy COVAL i STANLEY I YOTO, nie wiem czy dobrze napisałem ale wiecie o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności