Skocz do zawartości
Gość refrizerater

KLIMATYZACJA - parowanie i kapanie wody

Rekomendowane odpowiedzi

żeby szyby nie parowały trzeba filtr kabinowy wymienic.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kozin - filtry wszystkie mam "nówencje" :kwasny: Więc to nie wina filtra, ze szyby momentalnie zachodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AIRWOLF

Dzisiaj tez mnie dopadł ten sam problem, z morymi dywanikami po strnie pasażera, od razu pomyslałem ze to pewnie odpływ bo wiem ze zawsze woda z klimy splywała mi pod samochodem od kierowcy a tu nagle do srodka, na 100 % pekniety ten lejek od parownika, i tu mam takie pytanie, czy jak rozbiore sobie schowek to spokojnie dostane sie do tego lejka i czy sam moge go wymienic, trudne to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIRWOLF - niestety, ale się do niego nie dostaniesz. Próbowalem w wekend. jak już zdemontujesz schowek i odsuniesz tapicerke przy środkowym kanale, to zobaczysz ten lejek. No i śrubę z prawej strony (czarna, plastikowa) odkręcisz. Gorzej jest z tą druga (co jest na górze lejka (lekko z lewej strony). Żeby ja swobodnie odkrecić, to trzeba jeszcze pare rzeczy rozebrac. ja sobie odpuściłem, bo nie chciało mi się tego rozkrecać dalej. Co prawda mozesz pokombinować, zeby odkrecić tą drugą śrubę bez demontazu pozostałych elementów, ale po pierwsze: cieżko idzie, bo jest mało miejsca na łąpe, a po drugie, to moze byc potem problem z jej wkreceniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy gdzie znajduje sie ten lejek. bo mam taki sam problem z odprowadzaniem wody na zewnatrz woda kapie zaraz za nawiewem na nogi i splywa pod nogi pasazera a czasem i kierowcy...

 

 

i jeszcze jedno pytanie dlaczego caly cas chodzi klima... z nawiewow leci cieple powietrze a do schowka lodowate.

2.JPG

4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejka szukaj w tym miejscu (wskazanym strzałką). Jak odchylisz tapicerke, to wszystko zobaczysz :D

 

32831939es3.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

i jeszcze jedno pytanie dlaczego caly cas chodzi klima... z nawiewow leci cieple powietrze a do schowka lodowate.

 

W schowku jest regulacja chłodzenia - przynajmniej jest u mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przypuszalem ze to to jest ten lejek ale wolalem sie spytac dla pewnosci. dzisiaj znowu grzebalem i znalazlem wyjscie (chyba od lejka) widac ja od komory silnika i od spodu auta na koncu ma taka niby klapke z gumy to jest to wyjscie od lejka? ide pogrzebac moze uda mi sie to rozkrecic. moze macie jakies sposoby na to zeby czegos nie zrypac i nie narobic se wiecej problemu..

 

Danek75 wielkie dzieki :)

 

JurekW chodzilo mi o to czemu klimatyzacja chodzi caly czas. pierwszy raz mam climatronika i nie wiem bardzo jak to wszystko smiga, a w schowku mam regulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie gdzie od spodu szukac tego odplywu? gdzie dokladnie pod samochodem powinna woda lecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie czy fizycznie jest gdzieś (wystaje) w okolicy komory silnika u dołu ta rurka czy tylko da się zauważyć od spodu kapiącą wodę, bo kupiłem środek Wurtha do odgrzybienia klimatyzacji i mam go jak pisze zaaplikowac przez tą rurkę ale czy ona w ogóle jest - czy ktoś ją zauważył fizycznie czy tylko samo kapanie wody jest zauważalne i nic poza tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlacz klime i szukaj musi gdzies kapac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kapie na prawy wachacz czyli ten od pasazera tylko zastanawiam sie czy to leci mi plyn z maglownicy czy woda z klimatyzacji bo raz mam plamy raz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi kapie na prawy wachacz czyli ten od pasazera tylko zastanawiam sie czy to leci mi plyn z maglownicy czy woda z klimatyzacji bo raz mam plamy raz nie

No przeciez płyn z maglownicy bedzie tłusty. A woda z klimy to wiadomo.

 

magger - skoro wiesz, które to siłowniki, to po co jeszcze pytasz. Zajrzyj do działu "Klimatyzacja" i tam masz wszystko opisane wraz ze zdjeciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

w moim pasku wystepowal dokladnie ten sam problem. zatkany byl otwor gdzies przy lejku i woda nie splywala pod samochod tylko gromadzila sie w układzie klimy. przy skrecie w prawo woda przemieszczala sie na wirnik wentylatora i rozpryskiwana byla przez nawiewy lub wylewala sie do schowka i pod dywaniki. efekt byl taki ze w aucie bylo caly czas bagno :(

probowalem jakos przeczyscic ten lejek od spodu, niestety zapchane bylo gdzies przy wyjsciu z tego skraplacza a nie w samym lejku.

 

rozebranie tego zajelo by zbyt wiele czasu, wiec znalazlem inne rozwiazanie.

u spodu obudowy tej chlodnicy od klimy zrobilem otwor i wężykiem zrobilem oboejscie zapchanego miejsca. Efekt jest taki ze od 2 dni mam sucho w samochodzie :) rozwiazanie proste i skuteczne. ciekaw jestem co powiedzieli by niemieccy inzynierowie na taki rozwiazanie :)

kolanko.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie gdy wlacze climatronic pryz wlaczonym silniku na postoju. po krotkiej chwili na srodku pod autem robi sie klauza wody czy to jakies wzykis anei szczelne czy poprostuu woda sie w takim szybkim tepie skrapla dziekuje za odpowiedz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pryz wlaczonym silniku na postoju. po krotkiej chwili na srodku pod autem robi sie klauza wody szczelne czy poprostuu woda sie w takim szybkim tepie skrapla

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekaw jestem co powiedzieli by niemieccy inzynierowie na taki rozwiazanie

 

Kartofel salad, ja ja......das ist gut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem po włączeniu klimy ( Climatronic) na zewnętrznych ściankach skraplacza osadza się woda mimo że temperatura w samochodzie jak i na dworze jest taka sama ( 18st zewnętrzna-18st wewnętrzna ) po zmniejszeniu temperatury zaczyna się robić mokro woda wykapuje z okolic czerwonego zaworu, pod samochodem na postoju jest kałuża wody.

 

---------- Post added at 16:47 ---------- Previous post was at 15:56 ----------

 

Witam znowu passat wrócił z trasy i.................... klima pluje wodą z dolnych i górnych nawiewów. Potrzebuję instrukcji od klimatronika, rysunek techniczny itp jak ma ktoś książkę serwisową w pdf to bardzo bym prosił sprawa jest poważna po przejechaniu 100 km jest bardzo mokro. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak można przeczyścić ten odpływ z klimatyzacji jakoś od dołu czy inaczej bo nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zapewne zaraz będziecie na mnie klekotać, a szanowny Admin mnie zbanuje ale cuż trudno się mówi. Mam problem z klimatyzacją przez krótki czas był spokój teraz jak na złość mokro. Przeglądając (jakiś miesiąc temu) forum natrafiłem na fotkę gdzie KTOŚ połączył obudowę klimatyzacji z lejkiem kawałkiem wężyka, i jak to ta osoba opisała skończyły się problemy z wodą. Mam jeszcze takie małe pytanie, jak można oczyścić ten mały otwór przy lejku bez rozbierania klimy.Niech ktoś się odezwie bo mi ręce opadają.

 

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:50 ----------

 

Tadaaaam znalazłem przepraszam za zamieszanie zmęczenie i załamanie robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności