Skocz do zawartości
Majcin

Jak odpowietrzyć układ hamulcowy (abs) ??

Rekomendowane odpowiedzi

a może to nie wężyki tylko same końcówki są luźne

 

masz na myśli te końcówki na wężykach metalowych które przykręca się do pompy ABS?? Płyn poci się pomiędzy wężykiem a wnętrzem wkrętki którą przykręcamy do pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozbierałem w swoim aucie dwa tylne zaciski. Musiałem wymienic gumki osłaniające tłoczek bo obie były pęknięte. Mam pytanie. Czy musze odpowietrzac wszystkie cztery koła tj. (prawy tył, lewy tył, prawy przód i lewy przód). Czy wystarczy jak odpowietrze tylko te tyle koła które naprawiałem. I czy silnik przy odpowietrzaniu musi byc włączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Wystarczy tył,najlepiej wymienić płyn na nowy i zrobić tez przednie.

 

Przy problemach z odpowietrzeniem tylu,pojeździć dzień i znowu odpowietrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do poprawnego przeprowadzenia czynności odpowietrzania pompy ABS'u przy pomocy oprogramowania VAG-COM muszą być spełnione następujące warunki:

Pojazd musi być podniesiony - koła nie mogą dotykać podłoża.

► Włączony zapłon ( w pozycji ON )

O co chodzi, żeby koła nie dotykały podłoża? Jak będzie dotykał to nie odpowietrzy - koła się będą obracać?:ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem tego ciekaw, czemu musi być podniesione auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej chodzi o to żeby korektor siły hamowania tylnych kół był otwarty o ile takie coś wogóle występuje w pasku (w każdym poprzednim aucie to miałem i było zależne od obciążenia auta-więc jak koła swobodnie zwisają to on nie pracuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musi być podniesione auto, żeby mechanik mógł pod nie wejść ;-) Nie bardzo widzę inny powód.

Co do korektora- to w Passacie go niema. ABS pełni funkcję korektora. Przy podniesionym aucie z korektorem, wcale nie dałoby rady odpowietrzyć tylnych kół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z jeszcze innej beczki - od jakiegośczasu borykam się z wkurzającą usterką - auto przy hamowaniu ciągnie w lewo (nie, nie był źle pospawany :D). Wymienione wszystko, łącznie z przewodami, zestawy naprawcze itp - no słowem alles. Odpowietrzone jak się powinno - i dalej to samo. Jako, że nie wiedziałem, że odpowietrza się pompę ABS poczytałem no i wiem:

 

 

[Wybór]

[03-ABS/hamulce]

[Nastawy podst. - 04]

 

Grupa "002"

[idź!]

W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.

[Gotowe, powrót]

 

Pytanie - No i co dalej? Pompka sobie poszumi czy co ona tam robi i co? Trzeba coś gdzieś odkręcić? Poluzować? Powietrze ma się gdzieś samo wydostać? Czy po prostu jest przepychane dalej w układ i należy odpowietrzyć tradycyjnie?

 

Niech no ktoś mądry się wypowie, bo mnie krew zalewa jak muszę się siłować z wozem przy hamowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się zdawało, że może abs pełni funkcję korektora, bo jakoś nigdy go nie przyuważyłem.

Co do vaga-dobre pytanie. Też się nad tym zastanawiałem, bo wszędzie jest podany ten opis i nic po za tym, ale ponieważ u mnie zero reakcji na to więc nie zastanawiałem się więcej i odpowietrzyłem tradycyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mnie już szlag trafia z hamulcami w moim pasku. Tylko w Was ratunek.

Przez zimę trzymało tylne prawe koło. Używając ham. ręcznego odpuszczał zacisk. Więc pomyślałem że to wina zacisku. Rozebrałem go przeczyściłem dokładnie złożyłem i przy odpowietrzaniu poprzez użycie pedału hamulca zapowietrzyłem prawdopodobnie pompę ABS.

Po kilkukrotnym odpowietrzeniu ponownie, jeździłem po mieście i pedał wpadał w podłogę. A hamulce dalej trzymały, ale już używając hamulca ręcznego, hamulce dalej trzymały.

Po miesiącu zdarły mi się przednie lewe okładziny. To był dla mnie znak że coś jest nie tak. Okazało się że trzy felgi były ciepłe po jeździe, ale jedna nie.

Próbowałem wymienić wężyk elastyczny w jednym kole, nie pomogło, dalej było gorące i trzymało.

Dziś trzymają 4 koła. Odłączyłem wtyk od pompy ABS. Niby sie auto toczyło, ale wciąż jednak są problemy.

Dodam jeszcze, że vacum pompa ma nieszczelność przy wylocie z niej do serva. Pedał po 3 krotnym użyciu hamulca staje sie twardy, a po uruchomieniu silnika nie robi się miękki od razu.

Coś dalej trzyma mi tłoczki w 4 kołach. Czy rzeczywiście to pompa ABS się zapowietrzyła i popsuła? Ja nie mam już pomysłu.

Sprawdziłem raz taką rzecz: Jak hamulce trzymały, to odkręciłem odpowietrzenie przy jednym kole, w tym momencie tłoczek odpuścił w tym kole, oraz po przeciwnej stronie auta.

Co to może być? Chciał bym już wadliwą część wymienić i w końcu cieszyć się prawie sprawnym autem.

 

Taki pomysł mam czytając już 6 dzień fora internetowe że to może być uszkodzona pompa hamulcowa. Zamówiełem ją już i jutro będę montować i poinformuje wówczas czy się coś poprawiło.

Edytowane przez Martinn24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,Ja mam pytanko z serii ; Przy odpowietrzaniu hamulcow ,samochod powinien miec wlaczony silnik czy tylko kluczyk przekrecony??i nastepne; przy w/w czynnosci , pojemnik z plynem , w czasie odpowietrzania powinien byc zakrecony czy odkrecony?? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włączony zapłon (silnik nie musi pracować) i zbiornik otwarty byś mógł na bieżąco dolewać ubywający płyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik powinien byc wyłączony-wspomaganie skutecznie fałszuje odczucie twardości pedału hamulca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arkus1,9

witam wszystkich i na wstępie mała uwaga dla tych, którzy służą radami : " nie kombinuj, jedz do warsztatu gdzie mają odpowiedni sprzęt, 5 min. i po problemie" - takich informacji tu nie potrzeba i myślę, że większość zainteresowanych problemem się ze mną zgodzi - ale do rzeczy (ps.nie jestem nowy na forum po prostu ostatnio nie miałem z "paskiem" problemów i konto mi wykasowali :taksobie)

Wymieniałem wczoraj wężyki miękkie z przodu a następnie płyn i odpowietrzanie.

Wg zgromadzonych informacji z netu i od mechaników:

- przy wymianie wężyków nie dopuścić do całkowitego wycieku płynu z układu i zbionika bo mogą być problemy z odpowietrzeniem pompy ABS (do wymiany wężyków potrzebny dobry kluczyk płaski 11 lub oczkowy przecięty z przodu, żeby można było przełożyć przez rurkę.

- odpowietrzamy przy włączonym zapłonie (zawory ABS są wtedy otwarte)

- co do kolejności to jest "stara szkoła" od najdalszego koła i kolejno bliższe (LT,PT,LP,PP) oraz wg informacji dla passata po 2000r i audi od najbliższego do najdalszego (PP,LP,PT,LT) ja odpowietrzałem od najbliższego do najdalszego, przy włączonym zapłonie i wszystko odbyło się bez najmniejszych kłopotów - na prawdę widać różnicę po zmianie płynu (1,5l wystarczy na przepłukanie i zmianę).

Z tymi kłopotami to tak nie do końca - nadal nie wiem jak wyjąć wkładkę z sitkiem pod korkiem na zbiorniku z płynem (nie wyciągnąłem płynu ze zbiornika strzykawką tylko podświetlając zbiornik wypompowałem go - oczywiście tylko ze zbiornika - przy pierwszym kole i dopiero zalałem nowy.

Na zbiorniku jest jeszcze mniejszy koreczek pod którym są dwa króćce do podłączenia wężyków - nadal nie wiem do czego służą?

Zostało mi jeszcze przepuścić płyn przez odpowietrzenie wysprzęglika sprzęgła na skrzyni - na razie go jeszcze nie znalazłem ale i z tym sobie wkrótce mam nadzieję poradzę

Wniosek końcowy : wymieniłem wężyki, płyn i odpowietrzyłem, wszystko zrobiłem bardzo starannie, podokręcałem z umiarem i jestem pewien, że mało jest zakładów w których zrobiliby to z taką starannością i dokładnością - tam też pracują tylko ludzie i jeżeli do danej naprawy, konserwacji nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt, dzięki takiemu właśnie forum i przy pomocy innych kierowców jesteśmy w stanie zrobić to sami.

 

(ostatnio wymieniałem lewy przedni przegub - tylko dzięki forum "fachowiec" nie rozebrał mi połowy przedniego zawieszenia - sam wymieniłem bez konieczności demontowania czegokolwiek - po za kołem oczywiście :taksobie)

 

pozdrawiam wszystkich i życzę szerokiej drogi

Arkus

Edytowane przez Arkus1,9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie odnosnie odpowietrzania pompy ABS. Czy w wyniku tej operacji moze sie uronic troche plynu hamulcowego? Zaraz po odpowietrzaniu powtorzonym dwukrotnie (moze nawet 3-krotnie) zauwazylem pod samochodem mikro kaluze po 1-2 kroplach najprawdopodobniej plynu hamulcowego. Jestem przewrazliwiony bo pare tyg temu wymienialem ta cholerna zlaczke przy wysprzegliku i jakby znow cos cieklo to by mnie cos trafilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkie pytanie odnosnie odpowietrzania pompy ABS. Czy w wyniku tej operacji moze sie uronic troche plynu hamulcowego? Zaraz po odpowietrzaniu powtorzonym dwukrotnie (moze nawet 3-krotnie) zauwazylem pod samochodem mikro kaluze po 1-2 kroplach najprawdopodobniej plynu hamulcowego. Jestem przewrazliwiony bo pare tyg temu wymienialem ta cholerna zlaczke przy wysprzegliku i jakby znow cos cieklo to by mnie cos trafilo...
płynu może ulecieć ale przy odpowietrznikach kół lub wysprzęglika w trakcie odpowietrzenia po za tym nie powinno ciec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płynu może ulecieć ale przy odpowietrznikach kół lub wysprzęglika w trakcie odpowietrzenia po za tym nie powinno ciec

 

Jak to mozliwe? W moim rozumieniu one sa zakrecone mechanicznie. Odpowietrzajac Vagiem pompa pracuje i liczylem bardziej na to ze ona ma jakis zawor, z ktorego to wlasnie moze sie nieco saczyc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! chcialbym podlaczyc sie do watku. mam taki problem z hamulcami,otoz, w zimie zamarzlo mi serwo,gdy juz mroz odpuscil okazalo sie,ze serwo jest padniete i trzeba kupic nowe. znajomy mechanik wszystko zrobil,odpowietrzyl,i za kilka dni kazal przyjechac na kontrole. hamulce trzeba bylo odpowietrzyc raz jeszcze przy okazji wyregulowal pedal bo byl za nisko. po tym zabiegu zadowolony wracam do domu i nagle zapala sie kontrolka abs i esp. ujklady nie dzialaja. po zagszeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko jest jakis czas dobrze i dalej zaswiecaja sie kontrolki. koles ktory mi to zrobil jest na urlopie i niemoze teraz tego naprawic. co moze sie dziac. prosze o pomoc. auto vw pasat b5fl 2001

Ps. czy to moze byc przez zle wyregulowany czujnik swiatla stop, wydaje mi sie,ze troche za pozno sie wlaczaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie podlacze jak o hamulcach

Mam Passka 1,9 TDI 90KM

dzis mierzylem srednice tarczy (przod) i wychodzi ze ma 280mm

w sprzedarzy sa jeszcze 282mm i 288mm

288mm napewno nie wejdzie w moje jarzma ale te 282mm? one maja grubosc 25 mm

 

jaka powinna byc tarcze do mojego auta bo juz zglupialem

podajcie wymiary przodu i tylu

 

VIN auta

WVWZZZ3BZXE348421

Edytowane przez kajos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odświeżę trochę kotleta

otóż wczoraj pękł mi przewód hamulcowy w prawym przednim kole, dziś jak go wymieniłem chciałem odpowietrzyć i urwał się odpowietrznik i "odpowietrzyłem" przy zacisku luzując nakrętkę miedzianego przewodu. Teraz pedał wchodzi prawie w podłogę i hamuje z opóźnieniem. Co moge zrobić jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności