Skocz do zawartości
Majcin

Jak odpowietrzyć układ hamulcowy (abs) ??

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili się nie kłuce,ale co chodzi o odpowietrzenie sprzęgła to odpowietrza się tak samo jak hamulce tylko że jest jeden odpowietrznik a nie cztery ;) Przecież to nie jest geometria żeby ustawiac cos na dokladną wartość !! Wystarczy znać kolejność i jazda...

Kiedyś w starym aucie odpowietrzałem 2 dni bez skutku...co się później okazało pompa hamulcowa była do wymiany,ale tutaj jest wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bereha

w autach których jest abs trzeba odpowietrzać hamulce na włączonym zapłonie i zaczynam od najdalej oddalonego koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh.....czas mija a ja jeźdze dalej na zapowietrzonym układzie :P W sumie chamuje i jak nacisne pierwszy raz to załączy się spokojnie ABS ale pod koniec,a za drugim razem jest dobry.Chyba spróbuje od najdalszego kółka odpowietrzać ,później wężyki koło pompy ABS a na końcu pompe chamulcową;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.weź nie kombinuj.jedz do warsztatu gdzie mają odpowiedni sprzęt. podciśnieniowy 5 min. i po problemie.pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.weź nie kombinuj.jedz do warsztatu gdzie mają odpowiedni sprzęt. podciśnieniowy 5 min. i po problemie.pozdro.

 

Popieram zdanie smoka - szkoda czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaraz jade odebrac auto z warsztatu po opowietrzeniu hamulcow, az sie zastanawiam, czy czegos nie spieprz....dam znak czy warto...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bereha

ja sam sobie zmieniałem płyn hamulcowy i później odpowietrzałem hamulce i tez za pierwszym razem pedał schodził mi do końca ale zapytałem się wujka on jest mechanikiem i powiedział że trzeba zapłon przekręcić i miał racje bez zapłonu przekręconego nie załącza się pompa od absu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak : Mój model ABS nie posiada funkcji załączenia pompy przez VAG-a (sprawdzane na profesionalnym sprzęcie).

Odpowietrzałem dwa razy (po 3 miesiącach) przelewając układ 1L płynu i za każdym razem po odpowietrzeniu hamulce były idealne,twarde i hamowały odrazu skutecznie.Po przejechaniu z 5-10 km hamulec staje się miękki i już nie tak skuteczny jak po odpowietrzeniu.Czyżby wina dalej leżała w zapowietrzonym układzie ??

 

Co sądzicie o tym opisie ? http://www.motofakty.pl/artykul/odpowietrzanie_ukladu_hamulcowego.html

 

Czy jadąc na śniegu i blokując tylne koła hamulcem ręcznym auto Wam staje bokiem ??

 

 

Ogólnie podczas gwałtownego hamowania na suchym lub lekkiego na śliskiej nawierzchi (bez ABS-u) ucieka mi auto lekko na lewo tak jakbym miał sprężynę jedną miększą.Puszczając kierownicę ma skłonność skręcać na prawo.

Edytowane przez dlugiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy kombinujecie z tymi hamulcami , ja tam mam ustaloną technikę i nigdy nie miałem problemów , odpalam silnik kładę się pod każde koło po kolei i odpowietrzam do momentu przepływu czyśćiutkiego płyny , nie oceniony przy tym jest zgrany pomocnik , płyn wysysam strzykawką ze zbiorniczka , sprzęgło w ten sam sposób tylko powoli bo ciśnienie jest mniejsze i powoli schodzi płyn Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Ogólnie podczas gwałtownego hamowania na suchym lub lekkiego na śliskiej nawierzchi (bez ABS-u) ucieka mi auto lekko na lewo tak jakbym miał sprężynę jedną miększą.Puszczając kierownicę ma skłonność skręcać na prawo. "

 

Pytanie kiedy ostatni raz sprawdzałeś hamulce przód (działanie tłoczków, klocki przyblokowane) lub tył to samo; możliwe że któryś z zacisków nie jest słabszy. Jeżeli chcesz się upewnić czy wszystko jest w porządku podjedź na stacje diagnostyczną i powiedz że chciałbyś sprawdzić hamulce zapłacisz 30-40 zeta a będziesz pewny. Bo w takich zimowych warunkach nie wróży to dobrze A HAMULCE to jednak bardzo ważnych element w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na stacji i wykazało ,że prawe przednie koło 1\3 gorzej hamuje niż lewe .Tarcze z klockami (przód i tył) wymieniałem 15 kkm temu i tłoczki chodziły idealnie (nasmarowane prowadnice).

Odpowietrząc przy pompie z dwóch wylotów wypływał płyn mętny,brudny.Czy samemu można rozebrać pompę ABS czy jest to skąpliwowane urządzenie ??

 

Odpowietrzając urządzeniem podciśnieniowym z tyłu płyn jakby nie leci.Odpowietrząc tradycyjnie wylatuje płyn.W lato cały układ był rozkręcony i przedmuchany.Pewnie przez tą czynność w pompie mam powietrze i nie wiem jak się jego pozbyć :(

 

Też nigdy nie miałem problemów z odpowietrzeniem (czynność prosta jak ;) ),ale gdybym nie przejechał się innymi passatami uważałbym,że mam idealne hamulce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tarcze z klockami (przód i tył) wymieniałem 15 kkm temu" 15 000km czy 15 km temu; zaciski przesmarowane a czy ktoś starał się wypchnąć tłoczek i przejrzał czy niema korozji na nim? Jak wygląda przewód elastyczny na tym zacisku czy nie jest uszkodzony ? i czy uszczelka tłoczka nie jest napęczniała na tym zacisku. Zestaw naprawczy zacisku nie jest drogi a tam masz wszystkie potrzebne gumki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 000 km temu robiłem, węże są całe (wymieniane po kupnie auta),zestawy regeneracyjne powymieniane w zaciskach,tuleje prowadzące wyczyszczone i nasmarowane odpowiednio. Wszystko na oko chodziło lekko.Zresztą naprawiam auta i znam się coś na tym :P Problem jest większy ,bo nie potrafię normalnymi sposobami sobie poradzić :(

 

Myślalem nad rozebraniem pompy ABS ,ale podobno nie dostanę się do części hydraulicznej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 000 km temu robiłem, węże są całe (wymieniane po kupnie auta),zestawy regeneracyjne powymieniane w zaciskach,tuleje prowadzące wyczyszczone i nasmarowane odpowiednio. Wszystko na oko chodziło lekko.Zresztą naprawiam auta i znam się coś na tym :P Problem jest większy ,bo nie potrafię normalnymi sposobami sobie poradzić :(

 

Myślalem nad rozebraniem pompy ABS ,ale podobno nie dostanę się do części hydraulicznej :(

a nie lepiej odpowietzyc ABS przez

 

[Wybór]

[03-ABS/hamulce]

[Nastawy podst. - 04]

 

Grupa "002"

[idź!]

W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.

[Gotowe, powrót]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie lepiej odpowietzyc ABS przez

 

[Wybór]

[03-ABS/hamulce]

[Nastawy podst. - 04]

 

Grupa "002"

[idź!]

W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.

[Gotowe, powrót]

 

I rozmawiaj z ludźmi na forum :] MÓJ STEROWNIK NIE POSIADA TAKIEJ FUNKCJI i w tym jest cały problem.

Myślę ,że na 90% zapowietrzony mam ABS i z tego wynikają komplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy nie posiada - nie mozesz tego uruchomic nie mozesz wejsc w te bloki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co znaczy nie posiada - nie mozesz tego uruchomic nie mozesz wejsc w te bloki ?

 

TAK ! Mój sterownik ABS (i zapewno nie tylko mój) nie posiada takiej opcji. Było to sprawdzane na sprzęcie profesionalnym(pisałem to wyżej).Dlatego pomysł o rozebraniu ABS ,wyczyszczeniu i przelaniu go całego nowym płynem.

Na necie doczytałem,że jest możliwość rozebrania sterownika na pół gdzie są cewki elektromagnetyczne.Czy ręcznie nie mógłym wtedy otwierdać w środku zapadki hydrauliczne ??

Edytowane przez dlugiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam swój przykład-czy to moze być wina zacisków (ponoć nie odbijają bo coś nie tak z gumą,ktoś za mocno tłoczki wkręcił jak wymieniał klocki i rozwalił to) czy może wina pompy. Mechanik mowi,ze to wina tych zaciskow a z tego co się orientuje to odpowietrzał mi je tak że otworzył korek od zbiorniczka z płynem i troszkę popompował. Hamulce nadal nie hamuje i się zblokowują -sa miekkie,potem twarde a potem do deski a auto jedzie. Ktoś mógłby mi pomóc czego to wina-czy zapowietrzony układ może jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstępnie u siebie zdiagnozowałem ,że dwa wężyki przy pompie ABS pocą się po pewnym czasie (płynu nie ubywa,podczas odpowietrzania nic nie leje się).Odpowietrzając przy pompie (te wężyki) wylatuje mętny płyn i wydaje mi się ,że u mnie będzie tutaj tkwił problem :/ Jak auto postoi dzień to rano pare kilometrów hamulce są super.

 

Czy ratuje mnie wymiana na nowe węże metalowe(ewentualnie zarobienie nowych beczułek z wkrętkami) czy są preparaty coś ala klej,że uszczelnia takie połączenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wstępnie u siebie zdiagnozowałem ,że dwa wężyki przy pompie ABS pocą się po pewnym czasie (płynu nie ubywa,podczas odpowietrzania nic nie leje się).Odpowietrzając przy pompie (te wężyki) wylatuje mętny płyn i wydaje mi się ,że u mnie będzie tutaj tkwił problem :/ Jak auto postoi dzień to rano pare kilometrów hamulce są super.

 

Czy ratuje mnie wymiana na nowe węże metalowe(ewentualnie zarobienie nowych beczułek z wkrętkami) czy są preparaty coś ala klej,że uszczelnia takie połączenia ??

a czy opaski nie pomogą mo

a może to nie wężyki tylko same końcówki są luźne i dlatego puszczają kiedys na forum był wątek podobny i okazało się ze właśnie to te końcówki trzeba uszczelnić (sylikonem chyba były uszczelnione)i było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności