Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od dluzszego czasu zastanawialem sie nad nawigacja. W rejonie zamieszkania niepotrzebna, gdyz doskonale wiem jak dojechac do pracy :) Czasem sie jednak przydaje - szczegolnie wtedy, gdy wybieramy sie w obce rejony. Koszt montazu fabrycznej nawigacji jest dosyc wysoki, pozatym pelni rowniez role radia co nie bylo mi na reke. Zewszad slysze rowniez o klopotach z mapami Polski...

Od paru ladnych lat posluguje sie elektronicznym pomocnikiem, bez niego bym zginal chyba :) Wczesniej byl to Palm, pozniej Nokia 9300 komunikator z ktorej raczej nie bylem zadowolony tak wiec postanowilem zakupic sobie z powrotem palmopodobny produkt - PocketPC. Zasady dzialania te same tyle tylko, ze wladze ma microsoft (sic). Pojawila sie okazja i zakupilem od znajomego 3-miesiecznego Acera n50 wraz z modulem GPS na CF. By zestaw byl w pelni funkcyjny dokupilem uchwyt samochodowy. Konfiguracja przetestowana zarowno w miescie jak i w trasie i oto moje wnioski (moze pomoga komus, gdy bedzie mial dylemat):

 

ZALETY

:arrow: Nawigacja :) To bedzie podstawowy atut. Za mape robi AutoMapa XL - zawiera mape calej Polski oraz mapy szczegolowe wielu wiekszych miast Polski. Konfiguracja i mozliwosci sa dosyc potezne, do dzis nie opanowalem wszystkiego do konca (choc szczerze mowiac nie mialem czasu sie tym az tak pobawic). Pelni funkcje zarowno atlasu jak i przewodnika. Gada glosem zarowno zenskim jak i meskim (jest mozliwosc wylaczenia komunikatow glosowych gdyz na dluzszych trasach bywaja niepotrzebne). Posiada bazy przydatnych userowi punktow jak banki, apteki, bankomaty, hotele, komisariaty, myjnie, stacje benzynowe, warsztaty, poczty, parkingi itd... nie bede wymienial gdyz jest tego ponad 70 kategorii. Dogralem mape fotoradarow i palm informuje mnie o zblizajacym sie groznym aparacie.

Korzystalem z niego podczas wyjazdu w gory. Do Zakopanego dotarlismy juz po ciemku wiec mialbym klopot ze znalezienem kwatery. Navi doprowadzila nas wprost pod kwatere (Automapa ma szczegolowa mape Zakopanego).

:arrow: mobilnosc zestawu - atutem jest mozliwosc migracji palma do innych samochodow, ktore rowniez nie maja nawigacji wbudowanej

:arrow: demontaz - nie kusi amatorow cudzej wlasnosci. Palma zabieramy ze soba (to raczej normalne, wszak to nasz podreczny mozg) a uchwyt w ostatecznosci demontujemy i wrzucamy do bagaznika.

:arrow: Roznorodnosc map - Ja akurat zdecydowalem sie na AutoMape XL, jednak w ofercie mamy inne produkty, chocby Tom Tom ktory rowniez ma wiele zwolennikow. W przypadku nawigacji seryjnej skazani jestesmy na jedna mape.

:arrow: Koszta - jakby nie patrzec, zakup takiego zestawu wychodzi taniej niz zakup i montaz fabrycznej nawigacji. W obu przypadkach mowie o legalnych zrodlach, gdyz nielegalnych nie biore pod uwage.

:arrow: Wielowatkowosc - Palm to nie tylko nawigacja ale i podreczny komp. Mam BT, Wifi oraz obsluge www, poczty itd. Hmm, co tu bede duzo mowil - palm to palm.

 

WADY

:arrow: Mniejszy wyswietlacz - nie ma sie co oszukiwac, fabryka daje maly telewizorek (troche nieszczesliwie ulokowany) w porownaniu do wyswietlacza Acera. Nie ma sie co dziwic, gdyby palm mial takie wymiary to nie bylby palmem a tabletem.

:arrow: Uchwyt - to mozna traktowac w kategorii zalet jak i wad, wszystko zalezy od uzytkownika. Czesc osob nie lubi, jak maja cos przyklejone do szyby. Mi tez sie lokalizacja uchwytu centralnie nie podobala, ograniczala mi widocznosc prawej strony wiec zamontowalem ja sobie miedzy slupkiem a kierownica. W niczym mnie nie ogranicza i szczerze mowiac jest wygodniejsza w obsludze i obserwacji.

:arrow: Uchwyt 2 - to jest wada, ktorej sie nie ominie. Kupilem dosyc drogi uchyt nauczony doswiadczeniem, ze "biedny nie moze oszczedzac gdyz bedzie mial podwojne wydatki" i rzeczywiscie jest to solidne mocowanie. Mobilne ramie jest twarde i trzeba wlozyc duzo sily w jego uksztaltowanie. Ma to sluzyc stabilnosci i sluzy... poza malymi wyjatkami. Drogi mamy takie a nie inne, kazdy o tym wie. Najechanie na dziure wprawia palma w delikatne drgania gdyz jakie by to ramie nie bylo, to i tak nie utrzyma w bezruchu cos, co wazy pareset gr. Na autostradzie natomiast (i kazdej innej gladkiej drodze) palm siedzi w bezruchu.

:arrow: Uchwyt 3 - palm wymaga pradu, nie wytrzyma 5 godzin ciaglej pracy z GPS bez ladowania. Ladowanie odbywa sie poprzez zapalniczke. Sa osoby, ktore nie lubia, jak walaja im sie kable po kabinie.

:arrow: Mobilnosc - moze byc potraktowana jako wada. Podczas, gdy fabryczna nawigacje po prostu wlaczamy to do palma trzeba wpiac modul GPS, wlaczyc go i umiejscowic w uchwycie.

 

Fotki pozniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze rozumiem to jest to model Premium? Jeżeli tak to uchwyt który odkupiłeś jest w standardzie czyli na wypasazeniu oraz z ładowarką na biurko ! AutoMapęŽ XL dostałeś na CD czy była już wgrana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja Mam Acer n50, jest jeszcze Acer n50 Premium rozniacy sie paroma detalami technicznymi oraz wyposazeniem dodatkowym (Premium ma w zestawie np. podstawke biurkowa widoczna na twojej fotce a n50 nie)

Mowisz, ze daja taki uchwyt samochodowy (link pogladowy, by pokazac o czym mowie) w zestawie? Cos mi sie nie wydaje.

Mape dostalem na plycie od poprzedniego wlasciciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli uchwyt czyli łape standartową taką zwykłą! A jeżeli chodzi o AutoMapę to widzę że muszę się do Ciebie ładnie uśmiechnąć (kleisz o co mi chodzi). Ja mam niestety tę okrojoną wersję. Co ty na to? O czywiscie się odwdzieczę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

legalna droga to zakup, chocby tutaj (jest to przykladowa aukcja, jest ich mnostwo)

Wgrywa sie ja bardzo prosto, kopiujesz pliki i po prostu instalujesz. Nie pamietam juz jak to robilem. Moze Glizda podpowie, dal podobny watek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Passat5tdi90km Zazwyczaj kupuje się taką mapę na CD i instalujesz ją na PC i z niego ładujesz do Pocketa (jeżeli choć trochę się znasz na kompie to sam dasz radę to zrobić). Można oczywiście kupić od kogoś już na karcie SD, ale musisz mieć już wgraną w Pockecie przynajmnie "baze" i wtedy tylko wkładasz kartę SD i gotowe.

aha...bym zapomniał do komunikacji pomiędzy PC a Pocketem potrzebny jest program Microsoft ActiveSync który jest dołączony na CD dokazdegp Pocketa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amk111

kupilem sobie wlasnie palm ,asus p.526 z auto pilotem .sprawdzilem juz go .rewelacja na tej mapie........wady -slaby procesor .na auto mapie wieszal sie ale na auto pilocie smiga spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym na necie jest od zasrani.......... nielegalnych kopi automapy, tomtoma, autopilota, aigo, mapamap, i jeszcze paru programow. Wiec najoszczedniejsi wystarczy ze zakupia palmtopa i maja navi duzo dokladniejsza od fabrycznej. Mozna sobie potem na grzyby do lasu wziac takie cos(do lasu polecam modele z antena na chipsecie sirf star III ), zaznaczyc gdzie stoi samochod i sie nie gubimy, w nieznanym miescie tez na spacerek mozna zabrac, i jeszcze pare innych zastosowan mozna wymyslic. Jedyna wada navi w porownaniu do fabrycznej to to ze fabryczna wyglada zajebiscie a palmtop nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amk111

ja wybralem tego palmtopa z telefonem .nosze jedno pudelko w kieszeni i mam spokuj.tak jak kolega pisal mapek mapeczek jest od groma na necie .testowalem kilka na asusiku moim i jedynie zadowolony jestem z autopilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności