Skocz do zawartości
Gość pasacik110

Problemy z VAG-COM i interfejsem USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odgrzebie ten archaiczny temat. Kupiłem interfejsa. Wszystko ładnie fajnie. W instrukcji jest napisane że kabelek działa z m.in. polski VAG, VWTools, VAG COM oraz VCDS Lite release 1.2 i ja właśnie w sprawie tego ostatniego programu. Instaluje sterowniki, ustawiam COM tak jak trzeba, instaluje VCDSa, próbuję robić test i.... ****. Pokazuje mi błąd że COM jest ok ale nie widzi interfejsu. Myślałem ze to przez Windows (mam win 7) ale wrzuciłem wirtualboxa, zainstalowałem xp i dalej to samo. Dodam że np na Polski VAG 4.9 wszystko lata tak jak trzeba i na win 7 i na win xp. A na VCDS ni cholery. Może ktoś miał taki problem? Czytałem sporo informacji na ten temat ale problemy innych użytkowników kończyły się głównie na źle ustawionym porcie COM. U mnie tych problemów nie ma. Z resztą, tak jak mówiłem. Na polskim vagu chodzi bez problemu. Bardzo bym prosił o jakąś podpowiedź.

Edytowane przez piotrekchopin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Mam program VCDS PL 15.7 jaki interfejs podejdzie pod ten program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki interfejs kupiłeś, do tego interfejsu podejdzie prawdopodobnie Vag Com 3.11.

U mnie działa na tym interfejsie.

http://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-kabel-obd2-kabel-piny.html

Aby korzystać z VCDS 15.7 musisz nabyć oryginał albo chińczyka dedykowanego do tej wersji, choć przy chińczykach bywa problem ze zgodnością wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak pisałem Vag Com 3.11. będzie działał.

Po instalacji kabla w menedżerze sprzętu zobacz na jakim porcie COM zainstalował się interfejs.

Vag Com obsługuje porty COM1-4, dlatego też jeśli jest na wyższym musisz go przestawić na wolny z podanego przedziału i wybrać w opcjach wybrany port. W razie pytań odnośnie programu pisz na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. To wiem i wszystko mam ustawione tak jak trzeba. I mimo to nie widzi interfejsu. Ale już spoko, ogarnąłem temat chodź trochę dziwnie to wszystko wyszło ale działa. Mianowicie mimo tego że program nie widzi interfejsu to i tak mogę się połączyć z samochodem przez vag com 3.11. Natomiast przez VCDS nie da rady nic zrobić. Niby w instrukcji kabelka jest napisane że współpracuje też i z tym programem no ale trudno.

Edytowane przez piotrekchopin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem sobie ostatnio interfejs z oprogramowaniem. Płyta instalacyjna ma najwyższą wersję 15.7.1 jednak jest ona po angielsku. Czy jest może jakieś spolszczenie do tej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klonem nie kombinuj bo go ubijesz. Nie ma spolszczenia. Kabel vcds jest produkowany tak jakby z danym/1 językiem. Nie można wgrać innej wersji ani spolszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z klonem VCDS 908 - używałem go od ponad 5 lat, aż podkusiło mnie żeby zaktualizować windowsa do 10-tki i jak przyszło mi podłączyć lapka do auta to okazało się że nie był to dobry pomysł. Nie pomagają próby uruchomienia jako administrator, rozwiązywanie problemów zgodności itp. Macie jakiś pomysł żeby go ożywić czy trzeba zainwestować w nowszy kabelek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2016 o 01:55, tartacznik napisał:

Zależy jaki interfejs kupiłeś, do tego interfejsu podejdzie prawdopodobnie Vag Com 3.11.

U mnie działa na tym interfejsie.

http://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-kabel-obd2-kabel-piny.html

Aby korzystać z VCDS 15.7 musisz nabyć oryginał albo chińczyka dedykowanego do tej wersji, choć przy chińczykach bywa problem ze zgodnością wstecz.

Powiedz mi kolego czy ten kabel co wstawiles ruszy na passat b6 2008. Bo wyskakuje mi ze nie widzi interfejsu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności