Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

EGR czyli zawór recyrkulacji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Poprzez ponowne wpuszczenie do cylindrow spalin, sklad mieszanki sie zmienia i spada temperatura spalania i co za tym idzie temp.silnika, to tak w skrocie bo bylo o tym duzo postow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wyrzucenie całkowicie EGRa nie jest najzdrowszą rzeczą dla sinika. A czy można przestawić moment wyłaczenia recyrkulacji spalin?? A mianowicie chodzi mi o to zeby na jałowym jak stoje w korku była recyrkulacja a jak tylko dodam gazu sie wyłączała. Czy mozna to w programie zminić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

traba wygląda na to że się da, jak byłem u tunera to przestawiał mi moment załączania EGR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wczesniej ERG nie działa zawsze. Kiedy silnik jest jest lekko obciążony zawór działa , natomiast kiedy wciskasz gaz w podłoge do komory spalania wraz z mieszanką jest podawane czysciutke sprezone powietrze. Moja rada. Nic nie kombinuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

EGR dziala tylko podczas ustalonej, jednostajnej pracy silnika - juz delikatne wcisniecie pedalu przyspieszenia powoduje jego zamykanie - dzieki czemu sprawny EGR nie ma zupelnie wplywu na dynamike silnika, przyspieszanie, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki czemu sprawny EGR nie ma zupelnie wplywu na dynamike silnika, przyspieszanie, itd.

 

a w kilkuletnich samochodach takich nie ma, dlatego wywalamy EGR albo kupujemy nowy a jeśli wywalimy albo zaślepimy EGR to mamy 100% pewność że nie ma on wpływu na dynamikę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
a w kilkuletnich samochodach takich nie ma, dlatego wywalamy EGR albo kupujemy nowy a jeśli wywalimy albo zaślepimy EGR to mamy 100% pewność że nie ma on wpływu na dynamikę :)

 

Kto ci naopowiadal takich rzeczy? Osobiscie odslepialem EGR w swoim TDI'ku i po wymianie wezykow podcisnienia + elektrozaworku EGR wszystko hula bez zarzutu. Nie wierz w takie zabobony leszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EGR dziala tylko podczas ustalonej, jednostajnej pracy silnika - juz delikatne wcisniecie pedalu przyspieszenia powoduje jego zamykanie - dzieki czemu sprawny EGR nie ma zupelnie wplywu na dynamike silnika, przyspieszanie, itd.

 

No właśnie mi zależy na tym zeby jednak mieć sprawny EGR ale zeby działał na zasadzie jak kolega Garret pisze. Wyrzucanie EGR ma sens jeśli nie zależy nam na żywotności silnika, a chyba każdy z nas chce zeby mu autko smigalo jak najdlużej. No chyba ze ktoś co niedziela z tesciawa do kościoła jeździ to żywotność silnika mu niepotrzebna.

http://forum.vw-passat.pl/images/smilies/smile01.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie przerobiłem temat zaslepionego EGr,po przejechaniu 10tys.km wyjąłem blaszkę przy bloku zaslepiajaca dolot spalin.EGr w AVF musi chodzić

1)wyskakują błędy,2)mułowaty w zakresie do 2 tys.obrotów na min

3)w zatkanej rurce nazbieral się olej (cała rurka dolotowa)który nie był podgrzewany i systematycznie spalany- niormalnie; zasysany po rozruchu z pedem powietrza zaburzał pracę silnika -objawiało to się szarpaniem przy starcie.Elektronike nie zawsze warto oszukiwać a nawet czasami się nie da.Odetkałem,przeczysciłem i całkiem inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
ja właśnie przerobiłem temat zaslepionego EGr,po przejechaniu 10tys.km wyjąłem blaszkę przy bloku zaslepiajaca dolot spalin.EGr w AVF musi chodzić

1)wyskakują błędy,2)mułowaty w zakresie do 2 tys.obrotów na min

3)w zatkanej rurce nazbieral się olej (cała rurka dolotowa)który nie był podgrzewany i systematycznie spalany- niormalnie; zasysany po rozruchu z pedem powietrza zaburzał pracę silnika -objawiało to się szarpaniem przy starcie.Elektronike nie zawsze warto oszukiwać a nawet czasami się nie da.Odetkałem,przeczysciłem i całkiem inaczej.

 

Bledy nie powinny wyskakiwac gdzy EGR jest zaslepiony, co do dynamiki to ja tez poczulem poprawe - choc w przypadku AVF'ow ciezko powiedziec bo tyle tych koni i momentu ze sie czlowiek gubi:634:

Dziekowac Najwyzszemu ze dane nam jest uzytkowac te wspaniale jednostki napedowe:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja użytkuje tylko silnik AFN więc koników mam nieco mniej niż koledzy, ale z tego posta doszdłem do wnisku ze lepiej co paredziesiąt tyś. rozebrać układ przeczyścić i pozostawić wszytsko jak jest niż kombinować z zakrywaniem. Rozważałem zrobienie zweżki w obwodzie recyrkulacji, czyli niepełne przysłonięcie, ale po postach ostatnich zaczynam się nad tym mocno zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w przypadku AVF'ow ciezko powiedziec bo tyle tych koni i momentu ze sie czlowiek gubi:634:

Dziekowac Najwyzszemu ze dane nam jest uzytkowac te wspaniale jednostki napedowe:D

 

true, true... :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja w swoim ATJ zaslepilem EGR-a i nie wyrzuca zadnych błedówna kompie, auto dostało kopa i lepiej sie wkreca na obroty, nic nie dymi, silnik pracuje normalnie - przejechane juz okolo 5 tys km, narazie cisza.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, ja w swoim ATJ zaslepilem EGR-a i nie wyrzuca zadnych błedówna kompie, auto dostało kopa i lepiej sie wkreca na obroty, nic nie dymi, silnik pracuje normalnie - przejechane juz okolo 5 tys km, narazie cisza.

Witam.

Jak go dokładnie zaślepiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jaj poważną zagwozdke bo dużo jeżdze a chce zeby ten silnik mi troche posłużył. Zdaje sobie sprawe ze całkowite wywalenie EGR wiąrze sie ze spadkiem żywotności, a przy moim średnim przebiegu rocznym ma to znaczenie. Może rozważyć ograniczenie ilości zawracanych spalin wkładając jakąś zwężke niedzy kolektopr wylotowy a EGR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
No jaj poważną zagwozdke bo dużo jeżdze a chce zeby ten silnik mi troche posłużył. Zdaje sobie sprawe ze całkowite wywalenie EGR wiąrze sie ze spadkiem żywotności, a przy moim średnim przebiegu rocznym ma to znaczenie. Może rozważyć ograniczenie ilości zawracanych spalin wkładając jakąś zwężke niedzy kolektopr wylotowy a EGR

 

Jak chcesz zeby ci troche posluzyl to o niego dbaj i nic nie kombinuj z EGR'em - dawka spalin wracajacych do garkow jest dopasowana do charakterystyki pracy silnika, jakies zwezki na nic sie tu nie zdadza - bedzie jeszcze gorzej bo EGR nie bedzie spelnial swoich funkcji, a spaliny i tak beda wracaly do cylindrow - tyle ze nie wystarczajaco szybko i w zbyt malej ilosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sie dolaczyc do dyskusji,EGR jest wymuszony wysokimi normami euro odnosnie zawartosci zwiazkow szkodliwych dla srodowiska zawartych w spalinach,wtorna recyrkulacja spalin powoduje zmniejszenie temperatury spalania co za tym idzie zmniejszenia tlenku azotu w spalinach,praca tego urzadzenia ma faktycznie wplyw na dynamike i napewno na zuzycie silnika,gorace spaliny ze wzgledu na ich temperature i zawartosc rujnuja tloki i pierscienie ale tworcom nie chodzilo o zwiekszenie wytrzymalosci silnikow tylko o zmniejszenie emisji toksyn do srodowiska,prawidlowo wyregolowany mapa w sterowniku egr ma maly zakres dzialania jednakze mozecie sie przekonac co wtlacza do waszego silnika po stanie kolektora dolotowego w waszych autkach,mamy czystsze powietrze ale krotszy zywot silnika z racji zasilania go czesciowo syfem.

 

No i znalazlem cos co powinno rozwiac wasze watpliwoscico do dzialania tego urzadzenia,gdyby nie to ze faktycznie sami sie zabijemy swoja technologia i technika to bym ten egr wypieprzyl na zbity pysk.http://pl.wikipedia.org/wiki/System_recyrkulacji_spalin

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
Musze sie dolaczyc do dyskusji,EGR jest wymuszony wysokimi normami euro odnosnie zawartosci zwiazkow szkodliwych dla srodowiska zawartych w spalinach,wtorna recyrkulacja spalin powoduje zmniejszenie temperatury spalania co za tym idzie zmniejszenia tlenku azotu w spalinach,praca tego urzadzenia ma faktycznie wplyw na dynamike i napewno na zuzycie silnika,gorace spaliny ze wzgledu na ich temperature i zawartosc rujnuja tloki i pierscienie ale tworcom nie chodzilo o zwiekszenie wytrzymalosci silnikow tylko o zmniejszenie emisji toksyn do srodowiska,prawidlowo wyregolowany mapa w sterowniku egr ma maly zakres dzialania jednakze mozecie sie przekonac co wtlacza do waszego silnika po stanie kolektora dolotowego w waszych autkach,mamy czystsze powietrze ale krotszy zywot silnika z racji zasilania go czesciowo syfem.

 

 

Ku.wa co za bzdury, az glowa boli ze mozna cos takiego napisac. "Gorace spaliny rujnuja tloki i pierscienie" - hahahaha, a co z temperatura i cisnieniem w cylindrach podczas normalnego suwu pracy, wydechu.... (nawet przy zaslepionym EGR)

 

"Praca tego urzadenia ma faktycznie wplyw na dynamike" - na twoja dynamike ma wplyw na pewno, natomiast na dynamike silnika NIE poniewaz podczas przyspieszania EGR ne podaje spalin do cylindrow. Dla ciebie zebys pojal, Kiedy przyspieszasz to tak jakbys mial fabrycznie zaslepiony EGR!!!

 

Prosze nie pisz wiecej takich banialukow, zabobonow zaslyszanych u Pana Kazka na warsztacie gdzie naprawiane sa ciagniki oraz inne maszyny rolnicze, ewentualnie WSK, SHL - Gazela. Najlepiej edytuj swojego posta i to skasuj, bo ktos nowy wejdzie na forum, przeczyta i nie zagladnie juz nigdy wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac kolega od turbin bardzo sie oburzyl,nagly skok cisnienia moze zabic,szanuj swoje zdrowie,szukanie po internecie nie wymaga matury wiec google twoim przyjacielem skoro nie miales na nauke w szkole czasu,a co do wplywu na dynamike to sam popatrz co piszesz:EGR dziala tylko podczas ustalonej, jednostajnej pracy silnika - juz delikatne wcisniecie pedalu przyspieszenia powoduje jego zamykanie - dzieki czemu sprawny EGR nie ma zupelnie wplywu na dynamike silnika, przyspieszanie, itd. A teraz druga wypowiedz:Bledy nie powinny wyskakiwac gdzy EGR jest zaslepiony, co do dynamiki to ja tez poczulem poprawe - choc w przypadku AVF'ow ciezko powiedziec bo tyle tych koni i momentu ze sie czlowiek gubi>----Poczytaj sobie poco i jakie zadanie spelnia recyrkulacja spalin,chlopcze wiedza nie boli a jeszcze podeprzyj to praktyka to porozmawiam z toba.Niesprawny zawor EGR ma wplyw na dynamike i zuzycie silnika.W tdi zasada sterowania EGR jest juz duzo sprawniejsza ale jeszcze w td urzadzenie jest bardziej prymitywne i czesto ten zawor powodowal spadek mocy i zwiekszone dymmienie PODCZAS PRZYSPIESZANIA.

Edytowane przez tk74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
Jak widac kolega od turbin bardzo sie oburzyl,nagly skok cisnienia moze zabic,szanuj swoje zdrowie,szukanie po internecie nie wymaga matury wiec google twoim przyjacielem skoro nie miales na nauke w szkole czasu,a co do wplywu na dynamike to sam popatrz co piszesz:EGR dziala tylko podczas ustalonej, jednostajnej pracy silnika - juz delikatne wcisniecie pedalu przyspieszenia powoduje jego zamykanie - dzieki czemu sprawny EGR nie ma zupelnie wplywu na dynamike silnika, przyspieszanie, itd. A teraz druga wypowiedz:Bledy nie powinny wyskakiwac gdzy EGR jest zaslepiony, co do dynamiki to ja tez poczulem poprawe - choc w przypadku AVF'ow ciezko powiedziec bo tyle tych koni i momentu ze sie czlowiek gubi>----Poczytaj sobie poco i jakie zadanie spelnia recyrkulacja spalin,chlopcze wiedza nie boli a jeszcze podeprzyj to praktyka to porozmawiam z toba.Niesprawny zawor egr ma wplyw na dynamike i zuzycie silnika.

 

Ehhehe, kolejne sfrustrowane dziecko internetu, dopiero sie zrejestrowales i zaczynasz od pisania glupot.Co jest nie prawdziwe w pierwszej, zacytowanej przez ciebie, mojej wypowiedzi - przeanalizuj dokladnie.

Co do drugiej, jest to zart ktory ma na celu wskazanie "wyzszosc"i silnikow AVF nad pozostalymi jednostkami TDI VAG'a.

Widac ze wiedza twoja wyniesiona z internetu i forow jest nie wystarczajaca, to ty sie nie unos i nie pisz

"GORACE SPALINY RUJNUJA TLOKI I PIERSCIENIE" - hahahahaha, to ware jest nominacji do najlepszych tekstow na forum, w kategorii - EGR, zasada dzialania i skutki:D

 

Wyluzuj juz i przespij sie z tym zagadnieniem, rano moze cos wydumasz madrzejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności