Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

EGR czyli zawór recyrkulacji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Może końcówkę 2003 roku miales albo podmieniony ECU różnie bywa...

Edytowane przez lukaszpiast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie tyczy się całego 2003r tylko czerwca albo sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik wstawiając wyczyszczoną turbinę zwrócił uwagę , że mam wymienić EGR  bo jeżeli turbina się zasyfi znowu to nie będzie uwzględniona reklamacja turbiny. EGR mam od dawna kulką zaślepiony więc wydaje mi się, że nie ma on wpływu na zasyfienie turbiny, chociaż może się mylę. Myślałem żeby go wyczyścić wraz z dolotem i zaślepić przed EGR i przy kolektorze rowniez blaszką. Czy takie dodatkowe zaślepienie spowoduje, że do turbiny będzie się dostawać mnie syfu ?  Może jeżeli jest już zabrudzony ten EGR  wstawić blaszkę za EGR  jeszcze dodatkowo ? Jak prawidłowo i najlepiej wstawić te blaszki oraz jak to jest z tym syfieniem się turbiny od EGRu jeżeli jest wstawiona kulka w wężyk ??  Nie chce wymieniać EGR za 500 zł jeżeli nie ma od dużego wpływu na tą turbine a mechanik znalazł sobie punkt zaczepienia żeby w razie czego nie robić reklamacji na czyszczenie turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz kupić zamiennik EGR za 200zł lub porządnie wyczyścić i wymyć stary

mam ten sam silnik co ty i mam zaślepiony EGR od dawna bo zapiekło mi kierownice i jak czyściłem turbo to zaślepiłem blaszkami EGR i zaślepiłem wężyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.10.2018 o 17:27, Pestek92 napisał:

zawsze możesz kupić zamiennik EGR za 200zł lub porządnie wyczyścić i wymyć stary

mam ten sam silnik co ty i mam zaślepiony EGR od dawna bo zapiekło mi kierownice i jak czyściłem turbo to zaślepiłem blaszkami EGR i zaślepiłem wężyk

A z ktorych stron zaslepiles blaszkami ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2018 o 22:00, modry napisał:

A z ktorych stron zaslepiles blaszkami ? 

EGR zaślepia sie po obu stronach rurki która łączy kolektor dolotowy z wydechowym. TRZEBA PAMIĘTAĆ ABY NIE DODAWAĆ GAZU PRZY ODPALANIU I POCZEKAĆ ŻEBY TURBO OLEJ DOSTAŁO BO WYŁĄCZENIE EGR TO NIE TYLKO PLUSY LECZ RÓWNIEŻ MINUSY  . ;) A JEST ICH PARE

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.10.2018 o 17:27, Pestek92 napisał:

blaszkami EGR i zaślepiłem wężyk

Nie wystarczy sam wężyk podciśnienia odłączyć i zaślepić? Po co blaszki, skoro zawór pozostaje zamknięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, jihad napisał:

Nie wystarczy sam wężyk podciśnienia odłączyć i zaślepić? Po co blaszki, skoro zawór pozostaje zamknięty?

Ponoć cisnienie spalin może podnosic delikatnie grzybek zaworu egr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dartroom napisał:

Ponoć cisnienie spalin może podnosic delikatnie grzybek zaworu egr...

Mogę się oczywiście mylić, ale nie sądzę że w sprawnym systemie grzybek unosiłby się sam mimo tego, że w danej sytuacji nie jest to pożądane przez sterownik. Poza tym z jednej strony jest ciśnienie spalin, ale z drugiej ciśnienie doładowanego powietrza.

Zakładam oczywiście sprawny system, który w razie czego można łatwo przywrócić do działania. W przeciwnym wypadku wymiana zaworu albo rzeczywiście rura i stalowe zaślepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności