Skocz do zawartości
Gość adix

chlodnica klimy - jaka kupic i gdzie

Rekomendowane odpowiedzi

w serwisie VW według numerów z dowodu rejestracyjnego podali mi taki numer chłodnicy 3A0 820 413A ps... fota nie dostarczyła mi chłodnicy dzisiaj podobno ma być jutro i jutro może kolega będzie mi ją wymieniał to podam jakieś nr z chłodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

figa z makiem ..w Focie po 5 dniach oczekiwania powiedzieli że nie załatwią mi chłodnicy klimy mogą mi ściągnąć z Belgi :D:mur: a w polcarze na 17 czerwca :D PS....kupiłem chłodnice nie wiem czy będzie dobra czy nie ,napisane jest że od 10-1993 do 1996nr.tej chłodnicy to 4547K8B2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zgadzam się z wczesniejszymi wypowiedziami, wymiana chłodnicy to kaszka z mlekiem nawet dla niedoświadczonego. Nie ma sie co bać właśnie sam ją zmieniłem.

 

A co z tymi nakretkami/srubami? Pryskales to najpierw czyms czy od razu puscily? Wlasnie mam zamiar wymienic skrawplacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję kotleta..

chcę kupić chłodnicę klimy. szukam na alledrogo najtańszej bo i tak to są zamienniki... (tylko mi nie piszcie że ucieram szkłem du..., że co tanie to drogie). i teraz pytanie. bo chlodnica od b4 jest tańsza od tej do b3 o 50 zł. a różnica jest w wysokości o centymetr. poza tym nic więcej nie wiem czy się czymś różnią. więc pytam, moge włożyć taką z b4?? będzie pasowała?? czy lepiej dołożyć te 50 zł i kupić taką do b3??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie pasowała??

Na siłe dopasujesz....coś dołem się różnią bo w B3 jest taki bolec u dołu chłodnicy a w B4 go nie ma.

Ja kupowałem TUTAJ... w tym roku już trzeci sezon i na razie okey....oringi trzeba sobie osobno dokupić.

Pamiętam że zapakowana była idealnie....ciul wie co za producent....nawet nie wnikałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na siłe dopasujesz....coś dołem się różnią bo w B3 jest taki bolec u dołu chłodnicy a w B4 go nie ma.

o widzisz Włodziu, Ty to podpowiesz człowiekowi ;)

oringi trzeba sobie osobno dokupić.

wiem, wiem. mój zestaw leży prawie rok, obawiam sie o kompresor...

Pamiętam że zapakowana była idealnie....ciul wie co za producent....nawet nie wnikałem .

kolega z tego forum jeździ dłużej od Ciebie na takim zamienniku i nie narzeka...

 

dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem, wiem. mój zestaw leży prawie rok, obawiam sie o kompresor...

A co ma się z nim stać....?

Jak instalacja jest rozszczelniona to trzeba profilaktycznie wstawić nowy osuszacz.

Ktoś może napisać ze trzeba płukać i inne takie tam....no może i trzeba ale płyn do płukania troche kosztuje.

Warto po długim nie używaniu klimy jechać do fachowca i moze ma usługe płukania układu.

Czasem nic przy nim nie dokręcaj...dekiel do którego przykręcane są węże jest dokręcony z odpowiednia siłą (w jakimś wątku to opisywałem) , jak się przedobrzy zbyt mocno ściśnie się uszczelka i jest prawdopodobieństwo uderzania tłoczków o zawory (takie blaszki).

 

Aha...i nie kombinuj...kup dedykowaną do B3..głupio by było jak byś musiał wycinać dziury szlifierką w blasze nad chłodnicami.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ma się z nim stać....?

nie wiem, dlatego pytam.. leży nieużywany, nie jest założony w aucie..

Jak instalacja jest rozszczelniona to trzeba profilaktycznie wstawić nowy osuszacz.

już zamówiłem i czekam na przesyłkę.

Czasem nic przy nim nie dokręcaj...

ja muszę dokręcić bo będę wkładał tronic.. cały zestaw leży w piwnicy od roku. w końcu fundusze zdobyłem na dokupienie chłodnicy itp..

Aha...i nie kombinuj...kup dedykowaną do B3..głupio by było jak byś musiał wycinać dziury szlifierką w blasze nad chłodnicami.

zamówiłem z tego linku co podałeś. dzięki za pomoc!

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapytam o oringii... jakie kupić?? bo pytałem w sklepie i powiedzieli mi że około 50 gr za sztukę. nie za tanio?? żebym dwa razy nie musiał potem nabijać klimy...

na jednej aukcji widziałem ze jakiś smar silikonowy dodają gratis żeby łatwiej zamontować i uszczelnić. stosujecie smar??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze zapytam o oringii... jakie kupić??

Zielone...to po pierwsze a po drugie ważniejsza od wazeliny jest ich średnica, jeśli jest odpowiednia to żaden silikon nie jest potrzebny, gdzieś pisałem jakie średnice przychodzą na chłodnicy.

Przekrój oringów jest raczej proporcjonalny do średnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 50 groszy za sztukę to nie za tanio??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a 50 groszy za sztukę to nie za tanio??

Eee..normalna cena...ja chyba dawałem złotówkę albo też 50 gr.

Mam w okolcy sklep z klamotami do klimatyzacji , akurat dla kilku oringów nie chciałem listonosza nadwyrężać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numery o-ringów masz w mojej fotorelacji z wymiany chłodnicy klimy. One kosztowały z 2 zł w ASO (2szt.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem od tego sprzedawcy ale już jest nieszczelna w kilku miejscach http://moto.allegro.pl/nowa-chlodnica-klimy-passat-b3-b-3-88-92-promocja-i2447981393.html

Jakie polecacie? kupował ktoś z tego sklepu ? http://moto.allegro.pl/nowa-chlodnica-klimatyzacji-vw-passat-b4-93-94-96-i2472308798.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zeszłym roku kupiłem od tego sprzedawcy ale już jest nieszczelna w kilku miejscach

to dziwne, bo jak rozglądałem się za chłodnicą, pytałem o opinie kolegów z forum i mówili że już kilka lat jeżdżą na najtańszych chłodnicach z alledrogo i wszystkie są szczelne. może jakaś wadliwa partia Ci się trafiła, albo jakiś pies lub kot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie polecacie? kupował ktoś z tego sklepu ?

Nie pamietam czy z tego ale chłodnica była dokładnie jak z fotek..made in taiwan albo korea i jakoś jeszcze nic z niej nie leci...dziwne że cieknie w kilku miejscach...to mało realne...wystarczy jedna dziura aby klima przestała działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem starą chłodnicę i byłą w jednym miejscu nieszczelna (wciąż się robiła mokra od oleju) to po napełnieniu czynnikiem klima potrafiła działać przez trzy lata. Została zmieniona tylko dlatego bo już połowy blaszek radiatora na niej nie było. Co powodowało że w upalne dni klima nie była zbyt wydajna.

Edytowane przez tgurczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam zakładałem taką chłodnice (od tego sprzedawcy) koledze do b3. wszystko pasuje idealnie. ten bolec na środku u dołu chłodnicy o którym mówi lebow jest do niczego potrzebny.

 

ja kupiłem z tej aukcji http://allegro.pl/nowa-chlodnica-klimatyzacji-vw-passat-b3-88-91-92-i2427970928.html

Edytowane przez kedpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak miałem starą chłodnicę i byłą w jednym miejscu nieszczelna (wciąż się robiła mokra od oleju) to po napełnieniu czynnikiem klima potrafiła działać przez trzy lata.

Hmm, u mnie jak sie pojawiła tłusta plama to po trzech dniach kompresor się już nie włączył.

A jak z samym działaniem kompresora, wyłącza sie co jakiś czas lub czy włącza sie drugi bieg wentylatorów na chłodnicy.

Te "noname'y" z aukcji jakością nie powalają ale cała chłodnica to aluminiowa rura poskręcana w kształt prostokąta i scalona blaszkami...te blaszki to kicha a przynajmniej lakier na nich...ale sama "rura" przez którą płynie freon wydaje sie solidna ,,,,i co najwyżej mechaniczne uszkodzenie może powodować wycieki...jeśli te nie są w miejscach spawu przy króćcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Hmm, u mnie jak sie pojawiła tłusta plama to po trzech dniach kompresor się już nie włączył.

A jak z samym działaniem kompresora, wyłącza sie co jakiś czas lub czy włącza sie drugi bieg wentylatorów na chłodnicy."

Po napełnieniu klimy dopuki jest odpowiednia ilośc czynnika wszystko działa prawidłowo. Ile trwało zanim uciekł czynnik tego nie wiem bo przez tydzień autem nie jezdziłem ale po tym czasie już sie sprężarka się nie uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności