Skocz do zawartości
Gość a_r_t_i

Alarm bezpilotowy, a instalacja CAN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a_r_t_i

Witam,

Zamierzam w Pasku zamontować alarm bezpilotowy - czyli taki który podłącze do już istniejącej instalacji zamka centralnego sterowanego z pilota.

 

Znalazłem taką ofertę na allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=195885349

 

I mam pytanie: Czy moje auto posiada instalacje CAN ? Bo to jest ponoć ważne przy instalacji alarmu.

Ta oferta to jest bezpilotowy alarm ANALOGOWY.

 

Czy będzie pasował do Pasia i czy jest to dobry wybór ?

 

Podobno alarm ten jest niezależnym obwodem elektrycznymi nie będzie miał wpływu na elektronikę już istniejącą.

 

Co o tym sądzicie ?

 

Pozdrawiam,

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam w Pasku zamontować alarm bezpilotowy - czyli taki który podłącze do już istniejącej instalacji zamka centralnego sterowanego z pilota.

 

Znalazłem taką ofertę na allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=195885349

 

I mam pytanie: Czy moje auto posiada instalacje CAN ? Bo to jest ponoć ważne przy instalacji alarmu.

Ta oferta to jest bezpilotowy alarm ANALOGOWY.

 

Mam tego typu alarm - akurat nie tej firmy (mam AMPIO BP), ale też podłączony tak, aby działał z oryginalnego pilota. Zamek jest na CAN-ie - ale alarm jest tak jak piszesz analogowy. Da się to podłaczyć. Znam się trochę na elektronice (a może znałem??? - nie bawię się w nią od ponad 5 lat) więc pomimo że założenie alarmu powierzyłem fachowcowi to dokładnie przyjrzałem się jego pracy. Całość polega na wpięciu się w odpowiednie miejsce w drzwiach kierowcy i dużo kombinacji z diodami (oczywiście wpięcie w drzwiach kierowcy tylko do sterowania, czujniki np. drzwiowe tu już trzeba sięgnąć do modułu komfortu).

 

Gość, który to mi zakładał (zresztą polecany na kilku forach związanych z alarmami) tego rodzaju alarm zakładał u mnie po raz pierwszy - zajęło mu to razem 7 godzin......... Ale pewnie następny taki zamontuje w 2 godziny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Dzięki za pomoc.

 

Gdybyś przypomniał sobie jakieś "kruczki" związane z montażem takiego alarmu to pisz - z pewnością się przydadzą.

 

Dzięki i czekam na kolejne opinie.

 

Pozdrawiam,

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś przypomniał sobie jakieś "kruczki" związane z montażem takiego alarmu to pisz - z pewnością się przydadzą.

 

Kruszków sobie nie przypomnę - patrzyłem "z boku" jak się "mota" ;). Cała idea polega na tym, żeby tak podłaczyć alarm do siłownika od strony kierowcy, aby można go było uzbroić/rozbroić tylko i wyłącznie za pomocą sygnału który centralny dostaje w momencie naciśnięcia pilota. Należy wykluczyć sygnały przychodzące w momencie gdy otwieramy auto kluczykiem w drzwiach, kluczykiem w bagażniku i przyciskiem na drzwiach - służy do tego m.in. nauka impulsu. Przykład:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic374887.html (na samym dole - o białych przewodach)

 

a tu schemat podłączenia tego alarmu:

 

http://www.starmach.pl/schematy/sch_ampiobp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Super, dzięki za podpowiedzi.

 

Chociaż teoretycznie majster który będzie mi to robił sam powinien mi to powiedzieć, ale będę miał okazję aby go przetestować. :hyhy:

Bo co jest za sens montowanie alarmu który może się rozbroić po przekręceniu kluczyka w drzwiach albo co ważniejsze: łamaka.

 

Pozdrawiam,

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie montażu alamu CAN

Gdzie podłączyć przewody do szyny CAN?

Ile tych przewodów się tam podłącza?

Czy wystarczy wpiąć się w szynę CAN i alarm będzie funkcjonował?

Alarm Tytan DS512 lub Seo perfect can

 

Moze ktoś ma jakieś zdjęcia lub schemat podłączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

chciałbym odświeżyć temat, mam zamiar zalorzyc alarm bezpilotowy:

 

http://maxitec.pl/autoalarm-do-magistrali-can-wersja-podstawowa.html

 

ale jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o elektronikę samochodowa. Tutaj prośba do Was Proszę o pomoc co dokładnie potrzebuje dokupić do tego alarmy oprócz czujników i syrenki.

 

Gdzie znajduje szyna canbus, i jak się w nią bezpiecznie wpiąć

 

I czy ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej do passata b6 żebym mógł podłączyć alarm jak należny bez zbędnego błądzenia

 

Dziękuje!:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

 

chciałbym odświeżyć temat, mam zamiar zalorzyc alarm bezpilotowy:

 

http://maxitec.pl/autoalarm-do-magistrali-can-wersja-podstawowa.html

 

ale jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o elektronikę samochodowa. Tutaj prośba do Was Proszę o pomoc co dokładnie potrzebuje dokupić do tego alarmy oprócz czujników i syrenki.

 

Gdzie znajduje szyna canbus, i jak się w nią bezpiecznie wpiąć

 

I czy ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej do passata b6 żebym mógł podłączyć alarm jak należny bez zbędnego błądzenia

 

Dziękuje!:mlask

 

Na Forum jest osobne miejsce dla tematów o B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec prosze o link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności