Skocz do zawartości
Gość alexbg

Ile można przejechać B4 bez remontu silnika ?

Rekomendowane odpowiedzi

znam przypadek kiedy passat b3 1.8 przejechał jakieś 200-230 kilometrów...

 

 

 

 

..... bez oleju, rano juz nie odpalił hihihihihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec b3 ma juz ponad 500 tys i leci dalej(nie wiadomo ile w DE) ja z kolei 360 prawie i auto jak 3 lata z fabryki świetnie wsio działa - no ale trzeba zadbać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile można przejechać bez remontu silnika, ale wiem, że mój B3 bez tankowania może dłuuuuugo, a jak zatankuję do pełna, to o jakieś 1000km dalej

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magincza granica to jakies 550-650 tys. pod warunkiem ze uzytkowny z glowa i dobra oliwa. Chodz przedwczoraj kolo przywiozl mi ARL z przebiegniem 230 tys. motor po 26 cisnienia i ponad 1Loleju na 1000 bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Magincza granica to jakies 550-650 tys. pod warunkiem ze uzytkowny z glowa i dobra oliwa. Chodz przedwczoraj kolo przywiozl mi ARL z przebiegniem 230 tys. motor po 26 cisnienia i ponad 1Loleju na 1000 bierze.

 

1z jakieś 700tyś jak nie więcej ciśnienie po 30 na każdym oleju dolewam 0,5 na rok turbo trochę bierze i mały wyciek z pokrywki ale olej co 15 tyś wymiana więc się nie dziwić że ktoś ma 300tys i silnik na złom i raz na 5 lat wymienia jak mu się przypomni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 tdi 1Z szacowane ponad 500tyś,porządny olej i co 10 tkm wymieniany(od wymiany do wymiany ubywa mniej niż 0.5l),wszystko robione na bieżąco, no i przede wszystkim jeżdżony normalnie(nie piłowany na zimnym). Póki co silnik ma się bardzo dobrze i jeszcze kolejne tysiące będzie kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drgim jest już 365 tys prawdziwego przebiegu. Na pierwszym B3 1.8 był kręcony licznik więc nie wiem ile przejechał, ale podejrzewam, że jakieś 600 tys. Ja go kupiłem to zaczynała odzywać się kontolka ciśnienia oleju jak się mocniej zagrzał ( to chłodzenie w B3) i tutaj pomogła porada z tego forum o wynianie filtra oleju na dużo większy MAN W 940/25. Teraz testuję to rozwiązanie na nowszym Pasku B4 2.0 AGG, więc mam nadzieję spokojnie zaliczyć 600 + tys. Jakoś nie mogę się ze starym Paskiem rozstać chociaż jest to 3 samochód, ale niezmiernie praktyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności