Skocz do zawartości
Gość alexbg

Ile można przejechać B4 bez remontu silnika ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oferma

[1995] zagazowany - przebieg udokumentowany 456 KKM , z czego na gazie około 250 KKM.

I już więcej raczej nie przejedzie bez kapitalki lub wymiany silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ma drugi silnik. Nie wiem czy dlatego że się skończył czy dlatego że auto miało dzwona. Podobno po wstawieniu nowego silnika ( jeszcze w Niemczech) licznik został wyzerowany i do dziś zrobił 142000km. Poprzedni motor przejechał podejżewam ,że bardzo duzo co widac po małych luzach w skrzyni biegów (przy dodawaniu i puszczaniu pedału gazu podrzas jazdy) i ogólnym zurzyciu tapicerki i inne (np Kat się już rozsypał). Wszystko na bierząco robione pali na dotyk , nie ma kłopotu na jeździe na LPG i na benzynie ani z samym przełączaniem. Silnik jest w porządku chociaż musze wymienić dolny zimmering przy rozrządzie bo cieknie. Reszta ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirekobi

moj z 1994 syncro 2,0e ma udokumentowane 283000 bez zadnych krecen licznika.silnikowi nic nie ma.gorzej z elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

hmm ;-) silnik 2E ma bardzo mocny dol jak to pisza w dziale tuning ;-) wiec bedzie znacznie dluzej jezdzil niz 2.0 16V A9 czy ABF... ;-) a jak zastosujesz ceramizer hmm no to moze 100 km dalej pojedziesz ;-) heee ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój pasek b4 1.9tdi 96r. ma ponad 260tys. i jeszcze podejrzewam że długo pojeżdżę do remontu. Pali bez problemu, silnik cyka jak sawajcarski zegarek. Oby tak dalej. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

moj 2E ma prawie 290tys i smiga jak ta lala ;-) a szczerze mowiac nie mam lekkiej nogi ;-)

gdzies czytalem ze silniki 2E to sa zywotne prawie jak diesle ;-) na ile to prawda to niewiem ;-) ale wiem ze jak zmieniasz olej co 15 tys ;-) dbasz o filtry itd to bedziesz jezdzil i jezdzil ;-)

bo to sa niemieckie silniki a nie chinskie czy koreanskie czy francuskie czy wloskie urzadzenia przypominajace silnik ;-) pozdro ;-) a silnik 1.9TDI to jedna z najleprzych silnikow jakie zostaly zaprojektowane ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam somsiad ma passka B3 1.8 w benzynce bez gazu rocznik 90, i powiem szczerze ma go już dłuuugi kawałek czasu.

nastukane na tym silniku ma przeszło 500 tys.

Jeździ dalej, co prawda smiga na niemcy, ale Silnik chodzić chodzi, wiadomo ze podstaw. częsci zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak ot powiem ze znajomy nastukał w 5 lat 980 000 km Audi A2 z silnikiem 1.4 TDI i nic nie robil przy silniku :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

kolego z tym A2 to on robil 500km dziennie ?? hmm ;-) moze 480 albo 580 bo w 5 lat ciezko zrobic 1000000. pozdro ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autentycznie robił tyle kilometrów. najlepsze ze przy sprzedazy przekrecil licznik na 200tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczygiw
najlepsze ze przy sprzedazy przekrecil licznik na 200tys.

 

No właśnie... I to jest polska rzeczywistość... :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

hee ;-) "polak to potrafi" ja na szczescie mam przebieg ksiazkowany ;-) i sprawdzony ;-) nie ma to jak autko od znajomego niemca ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe. Znajomego kumpel miał firmę i jeździł na Ukrainę. Wtedy jeszcze polonezem. Jakiś żywotny egzemplarz mu się trafił. Trzech kierowców nim jeżdziło na zmianę. Polonez nie był praktycznie gaszony - ot wysiadł jeden kierowca, rozładowali co trzeba, wsiadał drugi i jechał. Wracał i cykl od nowa. Poloniuszem nastukali uwaga ponad milion kilometrów. W końcu oddali go na złom, bo rdza go zaczęła jeść. Ale silnik jeszcze według relacji znajomego by pojeździł ze 300 000. Więc naprawdę można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poloniuszem nastukali uwaga ponad milion kilometrów.

A nie był to czasem polonezik w dieslu? ;) bo z własnego doswiadczenia wiem że bęzyniaki wymagają juz kapitalki po około 130 tys. km. moj drugi poldo był nader żywotny i nastukał do remontu aż 160 tys. :rotfl: A passacik b2 w 1,6 td ma nastukane zdrowo ponad 700 tys.bez remontu i klepie sie dalej :D :525: :526: :527: :528: :529:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy polonezach ;) to moim nastukałem prawie 300 tyś, sprzedałem go sąsiadowi i ten nadal jeździ bezproblemowo. Polkiem trzeba wiedzieć jak jeździć żeby nie zabić panewek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

poldasem nie wolno smigac ponizej 2000 obrotow na silniku ;-)

hee ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
silnik 2E ma bardzo mocny dol jak to pisza w dziale tuning ;-) wiec bedzie znacznie dluzej jezdzil niz 2.0 16V A9 czy ABF

Z tego co wiem do doly 16V i 8V sa albo takie same albo podobne.Bo wiem napewno ze glowica pasuje.

Poldkiem kleszka nasmigal 350tys i remont.Podobny silnik do 2.0 115KM (2E) tylko ze w seacie Toledo widzialem nalatane ponad 900tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

tak ABF i 2E to ten sam dol ;-) ale chodzi o to ze 2E nie jest wyzylowany ;-) a ABF jest wyzylowany ;-) i dlatego moze nie przezyc tyle co 2E ;-) jak ktos wladuje do 2E turbo to jasne ze nie zrobim tym silnikiem tyle co 2E bez turbo ;-) ;-) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaro1

Mój 1.9TD ma obecnie 220 tys.km na początku roku przywiozłem go od niemca z podwórka - miał wtedy 200tys.km. silnik bez najmniejszego przedmuchu, nie kopci nawet przy wyprzedzaniu / redukcja biegu i gaz na max./, chodzi jak zegarek - ostatnio ścigałem się z kolegą który ma 115 konną bm-kę i na 2 kilometrowej prostej na liczniku miał 165 km/h .Nie pobiera ani grama oleju co na początku bardzo mnie dziwiło.Leję paliwo i jazda - ostatni remoncik jaki przeszedł to kompletna wymiana rozrządu - nie zamienię go na inne auto!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariku

Witam,

 

Mój Pasio z 95 roku zsilnikiem 1.9 tdi (90)KM 1Z ma nastukane 246tys. (udokumentowane)

i puki co nie zapeszając nie mam żadnych problemów...

Auto miało jednego właściciela w niemczech....który na którąś zimę zamontował z nim webasto.

 

No i tak sobie czytając czasem wydaje mi sie nie możliwe że 10-16 letnie auto ma najechane około 130ts.?? :566::566::566::566::566::566::566::566::566::566::566::566:

 

Czasem można się pzrejechać na takich wskazaniach..

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności