Skocz do zawartości
Gość alexbg

Ile można przejechać B4 bez remontu silnika ?

Rekomendowane odpowiedzi

291tys z tego połowa zrobiona na gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz861103

mój miał prawie 500 000 zanim go skręciłem na 250 000 bo miałem go sprzedawać lecz nie sprzedałem. gazu w nim nie zakładałem i raczej nie założę a mam rocznik 1992 benzyna 2.0 kombi na bank nie miał jeszcze kapitalki wymieniałem w nim pompe paliwa i silniczek krokowy. i jeździ jedyne co teraz planuje zrobić to coś żeby mi na dziurach nie stukały lewe tylne drzwi i klapa bagażnika.

jeśli ktoś wie gdzie mogę znaleźć jakiś temat w którym dokładnie opisane są parametry paska z silnikiem 2.0 to był bym bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remix

A ja co właśnie mam zrobione 250 tyś km. to chodzi jak zegarek tylko po dziórach piszczą plastiki nie wiem czemu w passatach piszczą ciekawe czy w tym toledo coś stuka i puka. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariku

B4 1995 1.9 tdi 90km 243 tys km...:):)

Bezproblemowo...wsiadam i jadę..:)

amory już lekko zużyte bo mają po 54% około

ostatni serwis w 2000r..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokkonen
mój miał prawie 500 000 zanim go skręciłem na 250 000 bo miałem go sprzedawać
:krzeslem::krzeslem::krzeslem::krzeslem::krzeslem::krzeslem::dobani::dobani::dobani::dobani::dobani::dobani::dobani::dobani: Żal mi cie chłopie...to zwykłe oszustwo! :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość B-u-l-i

moja biała rakieta na chwile obecna ma 323000 km i troszku olej łyka ale do remontu do mu jeszcze brakuje drugie tyle :), :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariku
mój miał prawie 500 000 zanim go skręciłem na 250 000 bo miałem go sprzedawać
:krzeslem::krzeslem::krzeslem::krzeslem::krzeslem::krzeslem::dobani::dobani::dobani::dobani::dobani::dobani::dobani::dobani: Żal mi cie chłopie...to zwykłe oszustwo! :[

 

 

Prawda prawda.....

Oszukista!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oszukista!!!

 

silnik 1,8 na gazie i obecnie 560tysięcy bez remonu.....o ile kiedyś go ktoś już nie cofał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem swoją b4-kę w lutym tego roku, miał wtedy 580,000 km jak na TDI AFN to nie jest dużo. Poprzednim właścicielem była firma transportowa w Niemczech [stąd te kilometry] W trakcie mojej eksploatacji do poważniejszych napraw należało wymiana sprzęgła z kołem zamachowym (1500zł) regeneracja turbiny (900zł) wymiana wszystkich kół pasowych (2000zł w aso :przestraszony: )oprócz tego rozrząd, filtry, oleje na czas i chodził jak zegarek, do tej pory miło go wspominam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek89

Witam,

U mnie w pasku zauważyłem od dłuższego czasu że jak odpalę go zimnego to coś w silniku klekocze ,nie jest to głośne ale tak jak się wsłucham to idzie to dostrzec ,jak się da na gaz to szybciej to klekocze.Ma to głos jakby jakis plastik pukał.Dodam że jak silnik się rozgrzeje to klekot ten znika .Silnik 1.9 D 255 tkm. przebiegu.Ostatnio zauważyłem że nawet jak jest ciepły silnik to przez chwile zaklekocze i zaraz przestaje ale to tak zauważyłem raz lub dwa.Cóż to może być Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie wtrące w wątek ....Passat B3 2,0 2E oryginalne 270tkm. , póki co żyleta , ale miałem Audi z silnikiem 1,8 750 tkm !!! w tym ok,500 na LPG i możecie wierzyć lub nie silnik był dzwon 11-12 atmosfer na garkach ...jedynie zaczynała sie odzywać któraś panewka na wale gdy był zimny , ale nie wszyscy to słyszeli :) i to było motywem do sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i możecie wierzyć lub nie silnik był dzwon 11-12 atmosfer na garkach
możemy wierzyć, szczególnie ze w silnikach z większym przebiegiem ciśnienie sprężania może wcale nie być małe i wydaje się że silnik jest jak nówka ale błędne to myślenie, po prostu olej którego więcej pozostaje na cylindrach/tłokach niż powinno (a to za sprawą zużytych pierścieni, tłoków i cylindrów) powoduje uszczelnienie gładzi cylindra i na ciśniniomierzu wskazówka ładnie idzie w górę, oczywiście taki silnik będzie brał olej ale też niekoniecznie na litry, osobiście to przerobiłem w jednym aucie benzyna-diesel, ciśnienie ekstra, olej brał iwęcej niż powinien, po wymianie pierścionków 9że zużyte były widac było po wyjeciu) ciśnienie to samo a oleju nie bierze nic a nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi nie brał oleju :) a wymiane robiłem co max 10tkm i generalnie jeżdżony na trasie po mieście pewnie bym go zakatował z takim przebiegiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

hej a ja mam swojego 2E 2.0 przebieg obecny 277tkm ;-) jedynie co to 10tkm temu wymieniana byla uszczelka glowicy ale uwaga to nie bylo tak ze trzeba bylo bo to wina mechanikow zla diagnoza ;/ a wybijalo wode zmienili uszczelke glowicy dalej wybijalo... zmienili korek ze zbiorniczka nie wybijalo ;-) ale poki co w ciagu roku zrobilem 30tkm... autko smiga jak trza... pozdrawiam 2E rzadzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na budziku widnieje ponad 480000 :przestraszony: co prawda mam go od 0,5 roku ale na 99% nie miał generalnego chodzi wyśmienicie, bryka jak ta lala :vw:

 

Pewnie kręcony :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarosznik

ja mam B4 1,9 TDI 1Z (90KM) 1996r. przejechane 290tys, z czego ja nakręciłem 60tys. w Polsce,bo passek z Niemiec) i nic a nic sie nie pierniczy:) wszystkie inne pierdółki sie skopały(m.in. pompa wodna,pompa wspomagania,turbina powoli szykuje sie do remontu,amortyzatory nowe bildsteina wstawiłem bo stare już padały) ale jak widać to rzeczy które po prostu trzeba tak czy siak wymienić po paru latach...

 

jestem strasznie zadowolony z tego auta, opinia o jego silniku i jego wytrzymałości nie była przesadzona...generalnie super autko,aż żal będzie je sprzedawać(wyjeżdżam z Polski-w innym wypadku nigdy bym go nie sprzedał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yaro79

B4 1.9 TDI 90km 1Z / 202 000km wszystko było do przedwczoraj ok!! chodził przez 2 latka jak żyleta , JEDNAK COS SIE POknOCIŁO I 4 DNI TEMU ZACZAŁ MI KOPCIC LEKKO na niebiesko, wymieniłem filtr powietrza , oleju, paliwa no i olej oczywiscie! pojechałem sprawdzic na kompa wyskoczył bład 00550 czyli bład poczatku wtrysku, teraz mam juz pełne gacie czy to czasem nie bedzie padnieta pompa bo sie załamie, czy jest mozliwe ze przeskoczył mi rozrzad i trzeba na nowo ustawic zapłon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swego kupilem jak mial 240tys na zegarku i po 5tys musialem zrobic remont silnika (pierscienie, uszczelka, splanowanie) bo sporo oleju palil, teraz juz mam 284tys i nie mam z nim problemow, remont zamknal sie w 1000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

adamo88, 240tyś to on miał na zegarku, ale ile tak na prawdę przejechane, to nikt nie potrafi powiedzieć :evil: Diesla remontować po 240tyś? Toż to niemożliwe (no prawie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Passka B4 TDI 90KM '96r. (1Z) i to jest już drugi silnk w nim. Buda ma przejechane 315tyś. Pierwszy silnik umarł po przejechaniu około 120tyś. nie wiadomo z jakiej przyczyny. Wymieniany był w Autoryzowanym Serwisie VW w Niemczech. A drugi ma niecałe 200tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności