Skocz do zawartości
Gość alexbg

Ile można przejechać B4 bez remontu silnika ?

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik 2E, czyli 2.0 8v w B3. Teraz ma na liczniku 347kkm. Tego ,że któryś z poprzednich właścicieli przekręcił licznik jestem prawie pewny:) Przy licznikowych 290kkm zaczął brać sporo oleju. Prawie litr na 1000km. Diagnoza uszczelniacze. Po zdjęciu pierwszego okazało się, że są luzy na prowadnicach zaworowych. Głowica zregenerowana całkowicie. Od tego czasu wciąga 1l oleju na 10000. Myślę, ze połowa z tego to drobne wycieki z silnika. Chyba nie odważyłbym się nim pojechać na autostradę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni pasek (1.8 PB 112KM) miał na liczniku 460tys. kiedy sprzedawałem i ciągle jeździ. Silnik raczej bez remontu sądząc po ogólnym stanie auta w momencie kiedy go kupiłem. A oleju też nie brał za wiele od wymiany do wymiany wystarczało. Obecny pasek w momencie kupna miał 158tys oryginalnie. Teraz ma 165 i mam nadzieję że wykręci tyle samo co poprzedni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Pasku mam ok 250 tys przebiegu( ciężko powiedzieć bo licznik nie działa,prawdopodobnie zawyżyłem trochę :D) Silnik moim zdaniem chodzi bardzo dobrze i z tego co wiem nie był remontowany. 2.0 2E 92'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ma 225tys. i mam nadzieje ze wytrzyma jeszcze bardzo duzo bo nie wyobrazam sobie zamiany na jakies wspolczesne pseudo auto...

Silnik AGG 2.0 auto z grudnia 24 1996 przywieziony ze Szwecji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj pasek 1,8cl ma przejechane 378k km silnik nadal igła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

342 kkm na blacie w tej chwili , żadnej ingerencji w silnik (jestem trzecim właściecielem) ,bierze olej,ale ile to nie sprawdzałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320tys w 2.8 VR6 - nie bierze oleju, trzyma moc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

352tys w B4 1.9TDI 1Z 95r - olej jak olej swoje weźmie zależy od stylu jazdy. Ale od wymiany do wymiany średnio spada troszkę poniżej minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przy 349 tys. powiedział papa. Ale widać że ktoś przy głowicy grzebał i prawdopodobnie szpilki się wyciągnęły. Zresztą żarł olej i chciałem mu zmienić uszczelniacze, ale mnie wyprzedził :) Teraz wymienione pierścienie, głowica po regeneracji i lata dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
291tys z tego połowa zrobiona na gazie.

na dzień dzisiejszy ma 420tys, oleju dolewam około 0,8 litra na 15tys, przy silniku nic nie robione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400tyś na blacie +/- z naciskiem na + 100tyś realnego przebiegu i silnik jak ta lala:D Chętnie zabrałbym tylko do 2giej budy...

Olej w normie między wymianami. Spalanie mieszane realne 5,5L z klimą...czego więcej chcieć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mojemu właśnie dzisiaj rano w drodze do pracy wybiło 291 kkm. Przebieg raczej oryginalny. Silniczek i reszta w stanie dobrym. Oleju bierze ok 1l między wymianami tj. co 10 tyś - ale dużo zależy od stylu jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wisnia_xDD

1.8 90km, 304000 i chodzi jak szwajcarski zegarek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuzyn ma 377tys z groszami i juz niedlugo trzeba bedzie myslec nad remontem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

602tys. u taty w B3 1.6 na gaźniku....mówi, że musi przejeździć milion i dopiero remont lub inny silnik;) ja już bym dawno zrobił remont, bo cuchnie olejem, ale nie kopci do 4 tys. xD

mój jak na razie 272....pewnie x2, ale nie narzekam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niewydaje mi się aby amortyzatory wytrzymały taki przebieg, myśle że były już raz wymieniane

 

Mój Passat b4 1996 jest w rodzinie od nowości, przebieg oryginalny 254000 km (w Polsce 26000 km), amortyzatory oryginalne (przód 70%) tył (65%) (dane z kwietnia 2011). Gdyby nie Polskie drogi to drugie tyle by na tych amortyzatorach zrobił a tak to podejrzewam, że jeszcze z rok i do wymiany..

 

Co do silnika to wszystko jak najbardziej okej, nie wykazuje specjalnych oznak zmęczenia, sprzęgło oryginalne :)

 

Takich samochodów już się nie robi w dzisiejszych czasach..

 

Pozdrawiam,

K-rol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego ojca B3 rok 1988 1,8 90KM.

Przebieg 380 tyś, chodzi pięknie, nic poważniejszego nie było robione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ma B3 w kombi z 92 i przy silniku to wymienia tylko olej jak mu sie przypomni ostatnio 4 tys przejeździł ale co tam tyle ile wozi ton w tym samochodzie to szok jak moja obecna od niedawna żona zobaczyła jeszcze za czasu narzeczeństwa ile Teść naładował do samochodu to aż jej sie słabo zrobiło. A przebieg 370 tys silnik cały w ojeju ale jedzie I TO SIĘ LICZY jak mawia mój tata ha ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój passek ma 301153 lub więcej i niedługo bedzie jakiś remont bo zawory klepia jak głupie i do tego hamulce wysiadły ruda zjadła przewody . Jutro wymiana przewodów i byc może dowiem sie ile za ewentualny remont bo dzwięk silnika przypomina pchanie wózka na zakupy pod biedronka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności