Skocz do zawartości
mageroo

Wtryski z tdi 110 km do tdi 90 km

Rekomendowane odpowiedzi

le jednak troche leń jesteś

Trochę tak bo ile ludzie tracą czasu na szukaniu heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a co sądzicie o tym? bo po kodzie końcówki wtrysku od 2.5 TDI jest ta końcówka i niby ma w takiej cenie.. co prawda nie dzwoniłem jeszcze do gościa.

http://allegro.pl/show_item.php?item=2792972589

Panowie więc co o tym myślicie? i czy tylko końcówki trzeba wymienić czy coś jeszcze? w wtryskach od 90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadziłem wtryski od AFN. Na ile można coś porównac jadąc po śliskiej drodze to przyrost mocy jest nieznaczny ale wyczuwalny głównie przy lekkim wciskaniu gazu. Przy butowaniu różnica jet mniej wyczuwalna. Z braku czasu zapłon i dawka zostały jeszcze nie ruszone.

 

Pierwsze wrażenie jest takie że dawka jest za niska bo na zimnym silniku gorzej zapala i silnik lżej chodzi.

Może ktoś ma doświadczenie o ile podnieść dawkę ? żeby nie testować w nieskończoność...

Wiem że podstawa to zapłon ale trzeba mieć na to trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw sobie dawke na 3mg i będzię ok;) wtedy odczujesz różnice;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki własnie podniosłem dziś rano z 4,6 do 2,8 tak na próbę. Jedno mnie dziwi ze nie zmienił sie kąt wtrysku a ktoś pisał że sie zmieni..

korekty są praktycznie na 0 zobaczymy jak po podniesieniu dawki zapali rano bo na razie to ciężko palił na mrozie. jak silnik cieplejszy to na dotyk.

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jakie odczucia po zmianie wtryskow? ja też sie przymierzam do zakupu i zmiany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci jak bedzie gdzie po próbowac.. na białym wolę nie kusic losu

 

czy przez nieszczelne wężyki na przelewach mogą się wtryski zapowietrzać?

wymienilem wezyki i pali lepej. Wczesniej trochę sie moczyly bo po podmianie wtrysków nie pomyslalem ze wezyki tez trzeba by przypilnowac i je zignorowalem no i auto nie chcialo zapalic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przez nieszczelne wężyki na przelewach mogą się wtryski zapowietrzać?
Tak, zawsze warto dać nowe. Sprawdzałeś numery końcówek? Na pewno są ze 110-tki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupio się przyznać ale montowałem je na szybko i pomyślałem o tym dopiero jak wtryski były w gniazdach.... Najgorsze że zeby je sprawdzić to znów musze wyciągnąć przewody ale planuję w przyszłym tygodniu jeden wyjąć dla spisania numerów.

Auto chodzi jakby łagodniej i czuć drobny przyrost mocy. Nie ma kosmosu ale idzie inaczej.

Zdziwił mnie tylko brak przesunięcia kąta wtrysku.

Ogólnie silnik chodzi jakby spokojniej bardziej miękko jak AFN ale na dworze była niższa wilgotność i niska temperatura to ogólnie moje autko zawsze chodziło przyjemniej.

cieszą mnie korekty na poziomie 0.05 to dużo lepiej niż moje wtryski ale nie wiem jak to się ma do kultury pracy - kiedyśkoledzy pisali ze korekty są mało ważne.... po cos jednak są... ciekawe do jakich obrotów mają znaczenie. Pisze coś jak: idle speed smooth runing correction czyli raczej dotyczy wolnych obrotów

z drugiej strony jak zwiększyłem dawkę to i tak dostanie trochę kopa... nawet na starych wtryskach trochę by było czuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
głupio się przyznać ale montowałem je na szybko i pomyślałem o tym dopiero jak wtryski były w gniazdach.... Najgorsze że zeby je sprawdzić to znów musze wyciągnąć przewody ale planuję w przyszłym tygodniu jeden wyjąć dla spisania numerów.

Auto chodzi jakby łagodniej i czuć drobny przyrost mocy. Nie ma kosmosu ale idzie inaczej.

Zdziwił mnie tylko brak przesunięcia kąta wtrysku.

Ogólnie silnik chodzi jakby spokojniej bardziej miękko jak AFN ale na dworze była niższa wilgotność i niska temperatura to ogólnie moje autko zawsze chodziło przyjemniej.

cieszą mnie korekty na poziomie 0.05 to dużo lepiej niż moje wtryski ale nie wiem jak to się ma do kultury pracy - kiedyśkoledzy pisali ze korekty są mało ważne.... po cos jednak są... ciekawe do jakich obrotów mają znaczenie. Pisze coś jak: idle speed smooth runing correction czyli raczej dotyczy wolnych obrotów

z drugiej strony jak zwiększyłem dawkę to i tak dostanie trochę kopa... nawet na starych wtryskach trochę by było czuć.

 

 

 

Kąt się nie zmieni jeżeli będą miały takie same ciśnienia jak poprzednik,czyli w tym przypadku 190bar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się nie mylę to ciśnienie 1z i AFN ma takie samo. Chyba ASF ma inne - wyższe ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem napisać jak auto idzie na wtryskach od AFN - na dawce 3 fajnie idzie .. na niskich obrotach czuć dużą różnicę.. np auto potrafi zerwać przyczepność na 2 biegu przy dodawaniu gazu.. jak się spokojnie jeździ to spalanie nie wzrosło..

 

Co mi się nie podoba -jak się ciągnie z niższego biegu do oporu to nie ciągnie tak bardzo jak by się wydawało ze powinien porównując do przyrostu mocy przy spokojnej jeździe..

Nie wiem od czego tak jest ale pewnie soft nie wyrabia.... albo coś jeszcze by trzeba po modzić.. nie wiem.

 

Z drugiej strony raczej nie potrzebuje używać butowania więc i tak efekt mi się podoba.

Reasumując -autko ciągnie od trochę niższych obrotów i ciągnie tak do około 3500 obrotów.. dokładniej nie podam bo raczej spokojnie jeżdżę..

Puki trochę brakuje mi pewności przy wyprzedzaniu bo przy wdepnięciu gazu i ciągnięciu do 4000 autko nie ma tej mocy co przy spokojnym dodawaniu gazu... bo nie ciągnie do końca tylko niżej... może to kwestia przyzwyczajenia i wyczucia.

Jak to kwestia softu to raczej nie chcę w to pakować kilku stów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1robert a mógłbyś powiedzieć jak wygląda jazda na standardowej dawce (4-4,5 jednostki) ? Po wymianie pompy u siebie,chodzi mi po głowie plan "poszukiwania" mocy niedużym kosztem i nie wiem czy warto zacząć poszukiwanie wtrysków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem ostatnio kumplowi wtryski w golfie IV 90km. Ma już tam program i wywalonego kata, teraz wpadły wtryski ze 110KM i auto zaczęło ładnie jechać. Mocy przybyło na tyle że sprzęgło nagle po zmianie wtryskiwaczy zaczęło się ślizgać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmieniałem ostatnio kumplowi wtryski w golfie IV 90km. Ma już tam program i wywalonego kata, teraz wpadły wtryski ze 110KM i auto zaczęło ładnie jechać. Mocy przybyło na tyle że sprzęgło nagle po zmianie wtryskiwaczy zaczęło się ślizgać :/

Wtryski od AFN'a czy coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak od AFN-a + nowe podkładki miedziane pod wtryski (5zł)

 

-lepiej zapala

-mniej kopci

-mniej pali

-ma lepszą moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

-lepiej zapala

-mniej kopci

-mniej pali

-ma lepszą moc

 

Oj,chyba jednak zacznę poszukiwania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ze spalaniem po wymianie wtrysków z AFN do 1Z ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ze spalaniem po wymianie wtrysków z AFN do 1Z ?

 

Nie zawsze można uzyskać przyrost mocy, trochę zależy od motoru i osprzętu. Jednakże, możesz się spodziewać ciut mniejszego spalania i przybycia kilku koników mechanicznych do stada. Jeśli masz okazję wymienić na tę od AFN tanim kosztem, to zrób to, a stare wtryski sprzedaj.

 

ps. spalanie może spaść max do 0,5L/100. Celowałbym bardziej w przediał 0,1 - 0,3 L /100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak ustawisz dawkę. Mój silnik na AFN wtryskach chodził delikatniej, spalanie zmienia się w zależności jak jeździsz ale jest podobnie jak opisał Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności