Skocz do zawartości
Gość mner

Wloty powietrza w obiegu zamkniętym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mner

Zastanawiam się którędy jest "pobierane" z kabiny powietrze przy włączonym obiegu zamkniętym. Na dostępnych mi zdjęciach z instrukcji obsługi są zaznaczone tylko wyloty. Czy może w obiegu zamkniętym niektóre z wylotów służą do pobierania powietrza a jeśli tak to które? Może ktoś się tym już zajmował i wie więcej bo w "szukajce" nie znalazłem.

 

A drugie pytanko mam takie przy jakim ustawieniu nawiewu działa tylny nawiew (ten pod fotelem), czy tylko przy włączonym nawiewie "na nogi" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się którędy jest "pobierane" z kabiny powietrze przy włączonym obiegu zamkniętym. Na dostępnych mi zdjęciach z instrukcji obsługi są zaznaczone tylko wyloty. Czy może w obiegu zamkniętym niektóre z wylotów służą do pobierania powietrza a jeśli tak to które? Może ktoś się tym już zajmował i wie więcej bo w "szukajce" nie znalazłem.

 

A drugie pytanko mam takie przy jakim ustawieniu nawiewu działa tylny nawiew (ten pod fotelem), czy tylko przy włączonym nawiewie "na nogi" ??

 

Wydaje mi się że właśnie pod fotelami jest pobierane powietrze w zamkniętym obiegu - ale może się myle :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

No właśnie i to mnie zastanawia bo już na forum w temacie dotyczącym odgrzybiania klimatyzacji przeczytałem o wlotach powietrza pod siedzeniem ale z drugiej strony w książce z serii "Sam naprawiam samochód" ten kanał jest opisany jako "przewód doprowadzający powietrze do tyłu samochodu" co dla mnie znaczy że jest to wylot tego powietrza do tylnej części samochodu. Zresztą przewód ten jak widać na rysunku w w/w książce jest "spięty" z przewodem nawiewu na podnóżek (stąd też moje drugie pytanie). Dlatego pytam teraz bo zgłupiałem :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się którędy jest "pobierane" z kabiny powietrze przy włączonym obiegu zamkniętym.

 

Zdaje mi się, że przez kanał, który znajduje się za schowkiem pasażera (jest coś ala kratka we wnęce nad nogami pasażera - pod deską).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pobieranie jest pod schowkiem. Klapa centralna dopływu świerzego powietrza uchyla się na pobór z zewnątrz lub wewnątrz pojazdu.

 

Nawiew na nogi jest rozłożony dla 4 osób czyli na wszystkie 4 siedzenia więc i również pod fotelami. Duży prostokątny otwór - to dolot powietrza pod nim jest dolot od dołu.

- nawiew z zewnątrz od góry

- nawiew od dołu z wewnątrz

a w środku jest wiatrak wentylatora który zasysa powietrze z obu otwrów klapa centralna obiegu zamkniętego steruje zamykaniem i otwieraniem.

 

img78398ur.th.jpg img78421cb.th.jpg img78442zy.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

Dzięki serdeczne teraz to już wszystko nie tylko rozumiem ale i widzę jak wygląda. Jeszcze raz dzięki. A mam jeszcze jedno pytanko po wyłączeniu Climatronica (dmuchawa stop) klapka centralna pozostaję w ostatniej ustawionej pozycji czy ma jakąś swoją ustaloną ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę inaczej to trzeba powiedzieć, mamy w klimatroniku wentylację i klimatyzację

ciepłe powietrze i zimne powietrze, steruje się nimi ustawiając tenperatyrę [+] [-] (lub w trybie AUTO dopasuje się ona do temperatury ustalonej przykładowo 20. Lub wymusza pożądaną wartość taką jaką chcemy obecnie LO lub HI wtedy załaczymy niezależnie od temperatury zewnętrznej (z wyjątkiem mrozów sprężarka się nie załączy).

 

Jeśli temperatura na zewnątrz przekroczy o 5 stopni (czyli powyżej 25) to tryb AUTO załączy klimatyzację i nawiew chłodnego powietrza, schłodzonego przez klimę.

Jeśli temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 5 stopni (czyli poniżej 15) to włączy ciepłe powietrze wraz z klimatyzacją która osusza powietrze aby nie parowały szyby - tak działa właśnie klimatronik.

 

Jeśli wyłaczymy wszystko na OFF to nic nie działa - również wentylator i wszystkie urządzenia sterujące. Tu jest cały dział poświęcony klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w B6 wlot powietrza obiegu zamkniętego też jest pod schowkiem nad nogami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności