Skocz do zawartości
Evitare

[B5] Listwy chromowane

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że już był poruszany ten temat ale czy ktoś z was zamocował sobie już te listewki chromowane na drzwiach nad czarną gumą ochronną (ewentualnie pod jak kto woli)?. Chodzi mi o to że chce sobie takie przykleić i nie wiem jakiej szerokość wybrać, narazie myśle o tej samej co są listwy dookoła okien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Czekaj bo nie bardzo kojarzę, o której listwy Ci chodzi. O chromowane okienne czy o te które są w 1/3 wysokości drzwi klejone na blachę

 

Jeśli chcesz mieć chrom wogół okien to dowiedz się gdzieś jak zamontować orginalne listwy chomowe wokół okien. Nie kombinuj z jakimiś przyklejanymi listwami. Te orginały w komplecie do Varianta na Allegro wcale nie są jakoś strasznie drogie.

 

Jeśli chodzi Ci o listwy chromowo-lakierowane na drzwi i zderzaki to również nie polecam przyklejać niczego na te czarne listwy tylko wymienić na orginały chromowo-lakierowane. To jest już dośc spory wydatek bo około 800zł + lakierowanie ale efekt będzie znacznie lepszy niż jakieś chałupnictwo. Jeżeli chce coś zmieniać w tych listwach a nie chcesz wydawać mnóstwa kasy to proponuję tylko polakierować je w kolor nadwozia i też będzie lepszy efekt

 

Pozdrawiam

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, chodziło mi o te w 1/3 wysokości drzwi, te wokoło okien mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jeżeli zerwiesz czarne listwy z drzwi i dasz do polakierowania to musisz potem zapodać nową taśmę 2-stronnie klejącą. Orginalnie jest tam taka taśma piankowa 2-stronnie klejąca. Jak będziesz wymieniał lub lakierował listwy ze zderzaków to informuję Cię, że nie trzeba demontować zderzaków aby wyciągnąć listwy zderzakowe. Wprawny lakiernik demontuje je w 10 minut bez uszkadzania czegokolwiek. A wszystko to cieniutką metalową blaszką :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako że jest bardzo duży wybór dostawców na allegro różnego rodzaju nakładek, listw chromowanych wewnętrznych i zewnętrznych, bardzo proszę o informację, który z dostawców jest godny polecenia ze względu na jakość.

 

Wszelkie informacje będą mile widziane.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wie ktoś może czy te spinki co są w tych listwach okiennych trójkątach dostane same w ASO bo kurcze tylko to mi brakuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wie ktoś może czy te spinki co są w tych listwach okiennych trójkątach dostane same w ASO bo kurcze tylko to mi brakuje?

zadzwoń albo podjedź i się zapytaj ;)

ewentualnie poproś kogoś, kto ma etkę, żeby sprawdził ci nr tego, wtedy wbijasz na http://sklep.gajos.com.pl/sklep/ i sprawdzasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zadzwoń albo podjedź i się zapytaj

ewentualnie poproś kogoś, kto ma etkę, żeby sprawdził ci nr tego, wtedy wbijasz na http://sklep.gajos.com.pl/sklep/ i sprawdzasz

no tak tak wiem ale liczyłem ze ktos może bedzie wiedział i mi pomoże w poniedziałek podjadę i się zapytam pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy listwy boczne drzwiowe (2 na przodzie 2 na tyle) w FL są takie same w sedanie i kombi czy są różnice??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwiowe są takie same sedan-kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grucha... dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie, czy może oklejał ktoś tymi ala chrom listwami z allegro sedana? Ciekawi mnie czy obwódki szyb da się zrobić, tzn głównie mi chodzi o tą mała trójkątną... Te na wysokości 1/3 widziałem u znajomego nie najgorzej wyglądają... a jeździ już z nimi 2 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat jest już jak widać stary a do tej pory nikt nadal nie odpowiedział na pytanie z pierwszego posta. Ja także dołączam się do tego pytania ponieważ należę do grupy ludzi biednych którzy niską kwotą chcieliby upiekrzyć swoje auto. Chce kupić te zwykłe tanie listwy z allegro i nie wiem jak to wygląda rozmiarowo. Chodzi mi o listwy i na drzwi i na okna i właśnie tak jak kolega wyżej chciałbym wiedzieć czy da się to zrobić i jak to będzie wyglądać. Może jest tutaj ktoś kto już to zrobił i podzieli się cenną wiedzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym wiedzieć czy da się to zrobić i jak to będzie wyglądać

W moim temacie możesz sobie tak poglądowo zobaczyć jak to wygląda w przypadku kombi na zderzaku ;-) Lepsze foty musisz szukać sam ;) Link poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia. Wiesz może jaki jest rozmiar tych chromów, chodzi mi o szerokość. Ja kupiłem wczoraj 12 mm i mam nadzieje, że nie za wąskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tutaj nowy więc jeśli temat już był poruszony to z góry przepraszam. Czy wiecie gdzie mogę dostać niedrogo listwy drzwiowe chromowane (środkowe). Udało mi się już kupić parę na drzwi przednie i na tylny zderzak lecz ciągle brakuje mi listew na tylne drzwi. Szukałem na Allegro ale ceny są wręcz zabójcze. Te listwy, które już mam nabyłem łącznie za kwotę 150zł więc uważam to za mało rozsądne aby teraz zapłacić za listwy na tylne drzwi aż 200zł za sztukę. Kolor listew nie ma dla mnie znaczenia bo i tak będę je na nowo lakierował. Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przez to przechodziłem, pół roku szukałem i w końcu nówka trafiła na auto. Najgorzej znaleźć tylną prawą i to z nią tyle czasu się męczyłem. 200zł/szt to nawet nawet, byle była w dobrym stanie no i umiejętnie zdemontowana. Nówki to ok 330/szt więc i tak masz do przodu +/- 260zł.

Ewentualnie szukaj w passatach na części, albo wejdź w kategorię drzwi, wpisz passat b5 chrom i lecisz, po kolei piszesz do każdego, czy opchnie same listwy, inaczej się nie da.

Ale pochwalę się, najładniejszą z 3 używanych udało mi się wyrwać za 80zł i to właśnie na tył. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluje dobrego zakupu. Ja już z 2 miesiące szukam i jak na razie ani jednej ładnej tylnej nie znalazłem. Dałem sobie czas do marca, na wiosne musi być pełen chrom :-)

 

Dzięki za podpowiedź, będę dalej szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bengal1

siema montował ktoś chromy od fl do passata przed liftem dokładnie chodzi mi o tylne trojkąty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć chrom wogół okien to dowiedz się gdzieś jak zamontować orginalne listwy chomowe wokół okien. Nie kombinuj z jakimiś przyklejanymi listwami. Te orginały w komplecie do Varianta na Allegro wcale nie są jakoś strasznie drogie.

HHA

 

podbiję temat;) w zw z tym co kolega napisał w drugim poście tego tematu....

czy oryginalne listwy chromowane z Passata B5 sedan FL po lifcie, będą pasowały do Pssata B5 z 99r, przed liftem ? chodzi mi o te w koło okien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności