Skocz do zawartości
MłodyWilk22

Zestaw głośnomówiący a nowe radio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam jedno pytanko co do radia. Otóż chiałbym zamontowac MP3 w Passacie B5. Mam tam orginalne radio VW Beta, do którego podłączony jest system głośnomówiący. Gdy komórka mi dzwoni, radio automatycznie sie wycisza a głos osoby z którą rozmawiam słysze w głośnikach.

Proszę powiedzcie, jakie radio musi mieć funcje, żeby obsługiwało mi zestaw głośnomówiący w identyczny sposób.

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=193642490

 

Dzisiaj oglądałem takie radio - z radia wychodzą dwa lużne przewody które nie są wpięte do kostki ISO - pomarańczowy i brązowo-czarny. Czyzby jeden był od pauzy a drugi służyłby do przekazania sygnału z komórki na głośniki??

 

Czy to radio ma tą funkcję i czy jest mozliwośc go podłączenia w ten sposób???

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby radio poprawnie wspolpracowalo z zestawami glosnomowiacymi powinno posiadac wejscie sygnalu Radio-mute (do wyciszania radia i aktywacji wejscia Phone-in) oraz wejscie audio przystosowane do wprowadzenia sygnalu audio z zestawu glosnomowiacego Phone-in.

 

Wspomniane wczesniej radio wg informacji znalezionej w sieci (http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_MP3/Panasonic/CQ-C1103/) posiada sygnal radio-mute, nie znalazlem natomiast nigdzie informacji o posiadaniu wejscia Phone-in.

 

Wejscie Phone-in powinno byc symetryczne (odseparowane od masy - czyli musi posiadac dwa kontakty/przewody)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie polega to na kabelku który osobnow wychodzi z radia (MUTE),radio ,którym jesteś zinteresowany,jak kolega navik zauważył,ma.

Reszta to strowanie CD,czyli pauza itp,która nie jest nizbędna,zawsze można cofnąć ulubiony utwór po rozmowie :) .

Radio o którym mowa, wyciszy się podczas przyjścia połączenia i podgłośni po zakończeniu rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało radyjek ma ta funkcje o której pisze Navik(aktywacja wejścia Phone-in a jeśli są to cena ich jest wygórowana...

 

a nie mozna było by zrobic tego w ten sposób, zeby kablek Mute oczywiście podłączyć do nowego radyjka aby sie wyciszało a do obecnego zestawu który mam kupić jakiś malutki głośniczek? Bedzie to działało??

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mozna było by zrobic tego w ten sposób, zeby kablek Mute oczywiście podłączyć do nowego radyjka aby sie wyciszało a do obecnego zestawu który mam kupić jakiś malutki głośniczek? Bedzie to działało??

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Bedzie jak najbardzie, ale gdzies bedzi Ci wisial ten glosnik.

Mozna jeszcze zrobic tak aby zastosowac take urzadzenie zwane "umschaltbox" sterowane wlasnie sygnalem radio mute odlacza fizycznie za pomoca przekaznika jeden glosnik w samochodzie od radia a dolacza do zestawu. poszukaj w akcesoriach http://www.bury.com/technologies/PL/accessories/19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to by było super :) Wielkie dzięki Navik :padam:

Tylko muszę się jeszcze dowiedzieć o cene... Ale mysle, że drogie to aż takie to nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navik możesz podac orientacyjne cene takiej kosteczki? Próbuje dowiedzieć się u dystrybutorów, bo na tej stronce kiepsko z cennikiem...

Ale coś czuje, że dostać to, to bedzie kłopot... :/

 

Ale i tak wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i bym się pokusił, ale musiałbym mieć choć podstawowe instrukcje od Ciebie... Czyli jakich elementów użyć do takiej samoróbki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci się nie spieszy to w następnym tygodniu (bo w tym jestem na urlopie) mogę się zorientować jaka jest cena umschaltboxa. Myślę że dystrybutorzy też powinni mieć to w ofercie bo robi się tego sporo. Zobacz tę stronę http://www.transdom.com.pl/thb/thb.php

To jest dystrybutor firmy THB w Rzeszowie. Mają sklep wysyłkowy. Chociaż widzę że na stronie mają tylko stare modele umschalboxów a niema tego o którym pisał navik i jest w nowej ofercie na stronie THB. Ten box zastąpił właściwie te stare.

Tak na marginesie to polecam zestawy firmy THB :ok:

Powiedz mi jeszcze jaki masz zestaw głośnomówiący, bo jeżeli ten który masz przełącza ci rozmowę na głośniki samochodowe (napisz na ile głośników przełącza 1,2 lub więcej) to może właśnie masz już coś takiego u siebie założone ewentualnie jest wbudowane w zestaw i przy wymianie radia nie będziesz miał problemu. Jak już wczesniej koledzy pisali do przełączania i wyciszania radia służy sygnał radio mute a takie wejście posiada większość nowych radyjek. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to sie dowiedz :) Wcale mi sie nie spieszy :)

Dzięki za pomoc Zakt!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Koledzy, mam nadzieje, ze nie namieszam, ale...

Zamontowalem w poprzednim Pasku zamiasr Bety Panasonica CQ-C 1323NW (niebieskie podswietlenie, klawisze na czerwono). Mialem oryginalny zestaw gosnomowiacy pod Nokie 6210/6310. Po zmianie radyjka juz nie dzialal. Nie wyciszal radia i nie bylo slychac rozmowcy. Mnie z kolei bylo ladnie slychac.

Facet z jakiegos punktu Car-Audia stwierdzil ,ze sygnal do wyciszenia radyjka jest za slaby.

Nie wiem, jak to naprawde jest, bo nie znam sie, ale tak tylko chce opisac swoje przygody z radiem z tematu.

Pozdr.

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Facet z jakiegos punktu Car-Audia stwierdzil ,ze sygnal do wyciszenia radyjka jest za slaby.

Wyciszanie radia działa w ten sposób,że na wejście radio mute zestaw głośnomówiący podaje masę w chwili gdy jest inicjowane połączenie tzn gdy telefon zaczyna dzwonić lub gdy naciskamy klawisze w telefonie chcąc sami zadzwonić. Chcąc sprawdzić czy w radiu działa radio mute wystarczy zewrzeć to wejście do masy a radio powinno się wyciszyć i ewentualnie na wyświetlaczu pojawia się napis telefon lub inny ale to już zależy od radia.

Być może twój zestaw nie podawał pełnego potencjału masy (względem napięcia zasilania) i radio nie rozpoznawało tego jako sygnał mute i się nie wyciszało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Chcąc sprawdzić czy w radiu działa radio mute wystarczy zewrzeć to wejście do masy a radio powinno się wyciszyć

 

Zakt, dokladnie tak bylo :ok:

Tylko mowie, nie znam sie na tym, a chcialem to opisac, bo jeden z kolegow forumowiczow przytoczyl niewiele rozniacy sie model Panasonica, gdzie chcialby podlaczyc zest. glosnomowiacy :cwaniak:

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol, jesli chodzi CI tylko o wyciszanie radyjka to pół biedy... Ale jesli głos rozmówcy chcesz słyszeć w głośnikach od radia to bedziesz miał ten sam problem co i ja...Twój Panasonic nie ma takiej funkcji...

Ciebie rozmóca słyszy bo akurat twój głos pomija ściezke radia i leci prosto do zestawu głosnomówiącego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem;/ mam pionka 2900 mpb i tez moj rozmowca mnie slyszy idealnie a ja juz jego nie. Czy konieczne jest podłaczanie tego modułu?? Czytałem ze wtedy bede slyszal rozmowe na jednym głośniku;/?? U mnie zostały dwa kabelki od głośnomowiacego i wtedy mam je podpiac do tej kupionej"kostki"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała porada ...nie zmieniaj radia, kup sobie transmiter fm. popytaj w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mała porada ...nie zmieniaj radia, kup sobie transmiter fm. popytaj w sklepach.

zlota_koparka_2014-02-10_12-50-46.jpg

 

Bardzo mu pomogłeś. Ponad 8 lat czekał na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności