Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ciekawe pytanie, czy AutoMapaŽ ma zastosowanie w nawigacji seryjnej w Passacie? A moze zastosowanie ma inny program? A jezeli tak, to czy już ktoś jezdzi na AutoMapieŽ Polski XL

http://www.automapa.com.pl

Pozdrawiam - Glizda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fatboyx

Automapa jest programem działającym na palmtopach z systemem Windows Mobile (PocketPC) lub Windows (wersja tablet). Nijak się to ma do seryjnej (MFD) nawigacji w Passacie.

 

Jeśli miałeś na myśli zastosowane mapy, to Automapa korzysta z własnych map Polski a Passat z map dostarczonych przez TeleAtlas. Najnowsza mapa Polski TeleAtlasu ma 26% pokrycia Polski, ale chyba najnowsza płyta dla MFD ma jeszcze starą najpopularniejszą wersję 19% pokrycia.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania dotyczące różnorakiej niefabrycznej nawigacji (oprogramowanie, sprzęt, odbiorniki GPS) to chętnie pomogę. Przetestowałem już tego sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania dotyczące różnorakiej niefabrycznej nawigacji (oprogramowanie, sprzęt, odbiorniki GPS) to chętnie pomogę. Przetestowałem już tego sporo.

 

Jak już się sam zgłosiłeś to zapytam: czy AutoMapa® będzie działać na laptopie wyposażonym w moduł GPRS na USB?

A jeśli nie AutoMapa to jaki inny program?

Czy w ogóle laptop w takiej konfiguracji może zastąpić (choć częściowo) seryjnie instalowane nawigacje samochodowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fatboyx

GPRS służy do łaczenia się z internetem a GPS do nawigacji satelitarnej - wszyscy się mylą :)

 

Automapa jest jedynym programem jaki znam do NAWIGACJI a nie tylko do pokazywania gdzie jesteś na mapie na PC. Automapa na PV będzie Cię prowadzić, mówić gdzie masz skręcać itp. Żaden program konkurencji (Cartall, eMapa, Navigo) tego nie robi. Automapa będzie działać z każdym GPS, który obsługuje protokół NMEA, a 99,5% GPSów nadaje właśnie w takim protokole, więc ten GPS na usb bedzie na pewno współpracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Automapy, sprawdzona w boju i generalnie jestem zadowlony. Pracuje oczywiscie na PocketPC (stosowne info niedlugo w oddzilnym watku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery
GPRS służy do łaczenia się z internetem a GPS do nawigacji satelitarnej - wszyscy się mylą :)

 

Taaaa... tyle razy sam innych poprawiałem a teraz sam dałem ciała...

Chciałbym jeszce tylko wiedzieć czy AutoMapa będzie działać pod w2k lub XP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ksawery.....z tego co wiem to napewno nie, musisz mieć zainstalowany WindowsŽ Mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery

Thx za odpowiedź.

Właśnie też znalazłem taką informację. Za to znalazłem program NAVIGO, który na tych systemach działa. Ciekawe jak się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to AutoMapaŽ jest jedyną gadającą mapą i oto w tym wszystkim chodzi, no nie?

Pozdarawiam - Glizda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tom Tom nie gada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki ale tę którą ja widziałem to chyba najwidoczniej się jej nie chciało (chyba że niemowa...hi hi hi), ale nie wnikałem bo nie byłem zaiteresowany.

Pozdrawiam - Glizda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fatboyx

Tak jak pisałem jedyną sprawnie działającą nawigacją na PC jest Automapa. Działa tak samo jak na Windows Mobile a nawet lepiej (wieksza rozdzielczość, wiecej szczegółów) Automapa na PC też gada męskim lub żeńskim głosem :)

 

Ja korzystam z TomTom na telefonie SonyEricsson P910i oraz z GPS na Bluetooth Globalsat BT-338 (SIRF STAR III) i jestem zachwicony. Najnowsza mapa pl-cz-sk-hu-map.v645 jest po prostu genialna zajmuje 50 MB i jest bardzo szczegółowa. Automapa ma oczywiście wiecej małych miejscowości i planów miast.

 

Sam program TomTom jest o niebo lepszy od Automapy, mądrze planuje drogę, ma wyświetlanie map 3D i jest wygodny w obsłudze. Oczywiście na moim telefonie nie da sie zainstalować Automapy wiec nie mam wyboru ale mimo to jestem bardzo zadowolony.

TomTom ma pełną polonizację, gada i pisze po Polsku!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie która mapa ma największe w % pokrycie Polski AutoMapa czy Tom Tom bo sam już nie wiem? Co do AutoMapy to widzi drogi których niema i nie widzi dróg które są, ale to są sporadyczne przypadki. To która jest lepsza dla drivera który b.duzo jezdzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fatboyx

Automapa - 99,6% Polski

TomTom - 26% Polski (prawie wszystkie drogi + plany dużych miast)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie się podpiąc , więc tutaj się "przykleiłem" :D Czy ktoś ma w wersji elektronicznej INSTRUKCJĘ OBSŁUGI do Automapy 5.3.0 (676) :?: Chodzi mi o to, jak się kasuje wykaz tras z historii, jak ustawić punkt DOM, jak skasować "punkt ulubiony" na mapie... itp. Bo narobiło mi się ikon (czerwone flagi, samochód, ikony domu... i inne różne takie ) i za cholerę nie mogę dojśc - jak to zmienić bądź wymazać. Szukałem na forum, ale nic nie znalazłem. W googlach też grzebałem i bez powodzenia.

Wiec jeśli ktoś ma takową instrukcję to będe HAPPY :hyhy:

 

ps: no i jak włączyć grafikę, żeby wyświetlało budynki (a raczej zarysy budynków) na mapie ?

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie automapy wszystko jest, dodatkowo na miplo. Jak nie znajdziesz to może odpalę swoją i Ci pokażę ale teraz mam lenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności