Skocz do zawartości
Gość PiotrekRzeszów

Gaz Sekwencja - Passat 1.6AHL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 11mariusz

Własnie założyłem dziś w swoim autku BRC sequent 24. Mam 1,6 AHL z 1997r. Uruchomienie bez problemu. Jazda dynamiczna jak na PB. Ale problem jest jak wrzucam luz. Silnik traci obroty i gdybym go nie podtrzemał gazem zgaśnie. Jak się zatrzymam i ustabilizują się wolne obroty wszystko w porządku. Gazownik powiedział, że to sprawa wyczyszczenia przepustnicy. Ale dodam, że wczesniej na benzynie nie było raczej problemów. Raczej ponieważ po odpaleniu do pełnego rozgrzania silnika obroty na biegu jałowym lubiły sie troche obnizyć. Myślę, że będzie dobrze jutro przepustnica na tapetę. Ciekawe jak spalanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że będzie dobrze jutro przepustnica na tapetę.

 

A tam od razu przepustnicę, niech gazownik zmieni mapkę i wystarczy. Wyrzucając na "luz" obroty przyhamują na 1-2 s i później spadną do poprawnych :) Poza tym zrób z 1000 km i podjedź na regulację/sprawdzenie pod kompem, powinno się polepszyć. Ja nauczyłem się hamować silnikiem :) i dopiero wysprzęglać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7
Silnik traci obroty i gdybym go nie podtrzemał gazem zgaśnie

 

mialem podobnie gdy przy wymianie paska mechanik wyjał zaślepkę którą gazownik załążył na otwór wlotu powietrza do filtra . Ja mam ją zaślepioną (po lewej stronie stojąc przed silnikiem woska szczelina - karbowana ryrką ok 10cm uszczelnioną silikonem) . u mnie powietrza ciągnie tylko z środka komory silnika .

zaraz pewnie usłysze że to tak nie powinną być itp ale to jest przyczyną nie utrzymania obrotów przynajmniej u mnie po pusczeniu na luz powietrze swoim pędem powoduję zdmuchiwanie zawirowanie plomienia często np w oplach obraca się rurę z doplywem powietrza z zewnątrz w bok -dół aby nie było tego objawu. sprawdź jak masz u siebie zaczym zaczniesz przestawiać elektronikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 11mariusz

No jest poprawa. Byłem u mechanika przeczyścił przepustnice i było super. Przez dwa dni ! O dziwo dzisiaj zaczęło się to samo. Silnik zaczął lekko szarpać przy przyspieszaniu a przy następnym uruchonieniu i przejechaniu paruset metrów zgasł gdy wrzuciłem luz. Potem się rozgrzał i było dobrze. Nastepnym razem po wystudzeniu silnika to samo. Ki czort. Aha przy okazji u mechanika dowiedziałem sie że sonda lambda pokazuje błąd i jakoś dziwnie nie wskazuje typowych sinusoid. Po wykasowaniu i przejechaniu kawałka znowy wskoczył błąd. Zamierzam dowiedzieć sie u mechanika czy podłączenie sequenta do kamputera może powodować jakieś zakłóceniia w jej wskazaniach. I ewentualnie zaatakowac z tej strony i ja wymienić. I oczywiście przyjżę się tym dolotom powietrza do filtra i pogadam z gazownikiem.

I dzięki za porady. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś o kimś kto dodrze montuje gaz sekwencyjny w rzeszowie (lub nie daleko)???

i jaki polecacie gaz do mojego passata tak aby jak naj mniejszy był spadek mocy na gazie??

dzieki z góry :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuję założyć GAZ do mojego Paska:)

 

Czy możecie polecić mi instalację "BRC Just Junior" :confused:

 

Zaznaczam że w temacie LPG jestem "laikiem":(:(

 

Prosiłbym o fachową poradę:D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość collega
mialem podobnie gdy przy wymianie paska mechanik wyjał zaślepkę którą gazownik załążył na otwór wlotu powietrza do filtra . Ja mam ją zaślepioną (po lewej stronie stojąc przed silnikiem woska szczelina - karbowana ryrką ok 10cm uszczelnioną silikonem) . u mnie powietrza ciągnie tylko z środka komory silnika .

zaraz pewnie usłysze że to tak nie powinną być itp ale to jest przyczyną nie utrzymania obrotów przynajmniej u mnie po pusczeniu na luz powietrze swoim pędem powoduję zdmuchiwanie zawirowanie plomienia często np w oplach obraca się rurę z doplywem powietrza z zewnątrz w bok -dół aby nie było tego objawu. sprawdź jak masz u siebie zaczym zaczniesz przestawiać elektronikę.

 

Takie rzeczy robi sie przy generacjach starszego typu a nie przy sekwencji :)

 

Witam

 

Planuję założyć GAZ do mojego Paska:)

 

Czy możecie polecić mi instalację "BRC Just Junior" :confused:

 

Zaznaczam że w temacie LPG jestem "laikiem":(:(

 

Prosiłbym o fachową poradę:D

 

Pozdrawiam

 

Ja bym odradzal BRC w kazdym miescie sa rozne opinie na temat instalacji gazowych i w moim raczej nikt tego nie montowal :) polecic moge landi renzo jest moze i drozsze ale mniej problemow jezeli szukasz czegos tanszego to polecam DTgas zamontowalem go w wielu autach i moge powiedziec ze jest to calkiem fajna instalacja, problemy sie zdarzaja ale nie ma takiej instalacji z ktora na 100% nie bedzie zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość atram6412

DT Das System to sztuka zaprojektowana na Polibudzie Lubelskiej i klepana przez Tomaszewskiego. To składanka "każdy pies z innej budy", elektronika polska, wtryski klepane przez podwykonawców, część podzespołów włoskich. W minionym roku całe partie wtrysków były wadliwe (Tomaszewski wiedział o tym) a mimo to je sprzedawano. Ludzie jeździli jak głupi z reklamacjami do warsztatów zaraz po założeniu gazu. Tomaszewski wychodzi z założenia że byle g...o można sprzedać a potem jak się wymyśli coś lepszego to się zamieni. Teraz się trochę polepszyło, ale gdzie inni (jak BRC) mają już ogromne doświadczenie w produkcji instalacji tak DT Gas System dopiero się uczy.

 

Ogólnie - nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość collega
DT Das System to sztuka zaprojektowana na Polibudzie Lubelskiej i klepana przez Tomaszewskiego. To składanka "każdy pies z innej budy", elektronika polska, wtryski klepane przez podwykonawców, część podzespołów włoskich. W minionym roku całe partie wtrysków były wadliwe (Tomaszewski wiedział o tym) a mimo to je sprzedawano. Ludzie jeździli jak głupi z reklamacjami do warsztatów zaraz po założeniu gazu. Tomaszewski wychodzi z założenia że byle g...o można sprzedać a potem jak się wymyśli coś lepszego to się zamieni. Teraz się trochę polepszyło, ale gdzie inni (jak BRC) mają już ogromne doświadczenie w produkcji instalacji tak DT Gas System dopiero się uczy.

 

Ogólnie - nie polecam.

 

A ty Sławek nie pracowałes u nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość atram6412

Nie : ). Mój brat ma serwis samochodowy i m.in. montaż instalacji gazowych. Brał od DT Gas System instalacje przez 2 lata. Pierwsze ich sekwencje gdzie szyny wtryskowe podgrzewane były płynem chłodniczym nie były nawet złe-poza uciążliwością montażu (dużo przewodów z płynem chłodniczym).

 

Nie tak dawno DT Gas System wpadł na pomysł który inni producenci stosują już dawno - podgrzewanie elektryczne "beczułki". Pierwsze partie były strasznie wadliwe, niedopracowany był program sterujący, bajzel jakich mało. Najgorsze że DT nabrał wody w usta i nie informował o tych usterkach i sprzedawał wadliwe instalacje w najlepsze.

 

Potraficie sobie wyobrazić jak mój brat miał przejeb... kiedy klienci ciągle przyjeżdżali z reklamacjami. Wiecie jacy są ludzie , jedni spokojni a inni nie. Niektórym brat nie nadążał tych wtrysków wymieniać.

 

Zwykłe instalki DT nie są złe ale, sekwencje odstają znacząco od konkurencji. Lepiej dopłacić 300 zł i założyć sekwencję renomowanej firmy włoskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość collega

Nie wiedzialem ze Dt gas zmienil listwy ale gdy ja zakladalem te instalacje to byly na listwach podgrzewanych plynem i nie bylo z nimi jakiegos wiekszego problemu jedynym problemem jaki byl to plastikowe trojniki do wody zawsze po jakims czasie sie z nich lalo, mnie ogolnie podobala sie ta instalacja bo nie bylo problemow z mapa podpinales sie pod komputer benzynowy i sobie sam wszystko zczytywal i lapal ponkty wystarczylo troche pojedzic autem i wszystko nie bylo tez problemow z autami ktore mialy turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość atram6412

Te listwy zakładane 2-3 lata temu chodzą ludziom do dziś. Nie były złe.

Problem w tym że, Tomaszewski już ich nie robi. Jak komuś padła instalacja a jest jeszcze na gwarancji to chcąc nie chcąc wymieniają na te nowe wtryski podgrzewane elektrycznie.

Wymaga to trochę zachodu. Właściciele warsztatów nie mają z tym łatwego życia. DT Gas daje co prawda nowe komponenty do przerobienia instalacji , ale robociznę pokrywa właściciel warsztatu. Do du...y z taką współpracą. Mechanicy mają zarabiać a nie poprawiać buble Tomaszewskiego.

 

A co jeżeli jest już po gwarancji? Szyn już nie robią żeby tylko podmienić. Niedługo szyny zaczną padać a wtedy się zacznie. Pomyślcie jak się ludzie wkurw... jak przyjadą do warsztatu i dowiedzą się , że szyn już się nie produkuje i trzeba przerobić na nową instalację na pojedynczych wtryskach. Koszt.... ponad 1000 zł !!!

 

DT Gas System ma niepoważne podejście do kontrahentów i klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość collega

No to fakt nie slyszalem o tych szynach bo od dluzszego czasu jestem w anglii, glupio zrobili zmieniajac te listwy te stare byly dobre i ta sekwencja fajnie chodzila gorzej bylo z zwyklym jedno lub wielo ponktem czesto byly problemy z kompoterem albo z silniczkiem krokowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARIU15

Mam passata 1,6. Trzy miesiące temu założyłem sekwencje z osprzętem tomasetto i jestem bardzo zadowolony :637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZesc kolego. Ja mam wprawdzie zalozona sekwencje w passku 1.8, ale zamienilem kilka slow z gosciem ktory zakladal mi ta instalacje i powiedzial ze ogolnie passaty bardzo dobrze chodza na gazie, niewazne czy 1.8, 1.8t czy 1.6.. Ja mam zalozona sekwencje firmy AGIS i naprawde chodzi rewelacyjnie(nie zapeszajac) koszt u mnie na Dolnym SLasku to 2.400. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak chodzą wręcz idealnie,szczególnie kiedy mają alaskę i valdemary i emulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ja mam Agisa - specjalnie do Siedlec jechałem, ale u nich 1650 zł instalacja (w tym butla toroidalna) polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem.

kilka miesiecy temu zalozylem sekwencyjny gaz do passata b5 1.6.

Instalacja jest na gwarancji ale serwis doprowadza mnie juz do szalu.

samochod przy wyzucaniu na luz gasnie (na gazie) nie za kazdym razem ale zdaza sie to dosc czesto, czasem tez skacza obroty (przy zrzuceniu na luz) spadaja praktycznie do zera i zaraz podskakuja, na benzynie samochod chodzi normalnie zdazy mu sie bardzo zadko ze skocza obroty ale to jedynie do okolo 800 obrotow i zaraz wracaja. przepustnica byla czyszczona i adaptowana. jak jezdze do serwisu gazu to podlancza go pod laptopa cos popszestawia i mowi ze teraz bedzie dobrze, chcialem go tam zostawic i powiedziec ze maja robic az naprawia ale boje sie zostawic im samochod. pytanie czy to wina gazu (ktos mi mowil ze moze byc cos tak zle umieszczone i gaz sie cofa i samochod gasnie) czy moze jest jakas inna przyczyna a poprostu na gazie jest bardziej czuly niz na benzynie i gasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie czy to wina gazu (ktos mi mowil ze moze byc cos tak zle umieszczone i gaz sie cofa i samochod gasnie) czy moze jest jakas inna przyczyna a poprostu na gazie jest bardziej czuly niz na benzynie i gasnie.

Przy prawidłowo założonej sekwencji nie ma prawa być różnicy między Pb a LPG. Zaczął bym od sprawdzenia błędów w sterowniku silnika. Poza tym podaj jakieś szczegóły dotyczące tego jaką masz konfigurację instalacji - jaki komp, wtryski itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek zmień temp.przełączania sie na Pb ja miałem na ok.30 stopniach ale auto było słabe i muliło go i przerywał przy przyśpieszaniu i spadały obroty po 1000km pojechałem na regulacje i zmienił mi na ok.45 stopni i teraz autko pracuje super lepiej jak na Pb :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności