Skocz do zawartości
Gość PiotrekRzeszów

Gaz Sekwencja - Passat 1.6AHL

Rekomendowane odpowiedzi

Niech się wypowiadają Ci co maja 1.6 i nimi jeżdżą.

Bo gadki kogoś kto nie ma i nie jeździ na co dzień takim silnikiem to nic na ten temat nie wie.

Takie to moje zdanie.

1.6 przy nawet chwilowej prędkości 170 potrafi łyknąć 2litry gazu co przy oszczędnej jeździe można by przejechać nawet 30 km na trasie więcej.

 

Jeszcze jedno, jadąc na prostym odcinku, temp powietrza ok.5st C, piąty bieg, ok. 2tys. prędkość 70km/h na BENZYNIE MFA pokazuje mi 5,8. Ten sam kawałek drogi i warunki j.w na LPG MFA pokazuje 7.

 

 

P.S Gdybym miał swoją hamownie to bym go tak ustawił na rolkach, przejechał 100km z różnymi prędkościami i okazało by się ile spala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat 1.6 w okolicach 3000 tys obrotów ma prędkość 90/100 km/h i właśnie przy tej prędkości na długiej trasie jest w stanie osiągnąć to co napisałem. Na jednym z portali motoryzacyjnych w dziale raporty spalania jest 99 opinii z czego połowa związana z gazem i spalaniu passata 1.6 w takim właśnie zakresie o którym tu mowa. Nie chodzi o to aby chwalić tylko swoje lecz o to aby dać niezdecydowanym jakiś pogląd na taki silnik. Sam szukałem porad na tym forum i wiem że ten kto ma to wie najlepiej, a ten co słyszał to nie bardzo wie o czym mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się żeby kolega przejeździł 470km tylko po mieście, podał średnie spalanie 10litrów które jest jak najbardziej normalne; mniej więcej takie samo wychodzi u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nikogo nie mam zamiaru przekonywać tym bardziej że kolega karol27 posiada bardzo dobry i ,,bez awaryjny,, 2.0 TDI 140

Oczywiście że posiada 2,0TDI(stac mnie ,a co ).Oprócz Tego posiada wiedzę na temat lpg,oraz posiadał juz kilka passatów z lpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno, jadąc na prostym odcinku, temp powietrza ok.5st C, piąty bieg, ok. 2tys. prędkość 70km/h na BENZYNIE MFA pokazuje mi 5,8. Ten sam kawałek drogi i warunki j.w na LPG MFA pokazuje 7.

Teoretycznie wychodzi że masz za ubogo ustawioną instalację LPG i ecu silnika wydłużało czasy wtrysku , tylko czekać jak głowica spłynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku , ale ty masz nie to co koledzy i pewnie się nie znasz , ale co tam - pali 9 to jest super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damianie,jeśli poziom znajomości tematu wyraża się poprzez pojemność i moc silnika to masz rację nie znam się:dupablada i niech tak zostanie, bo nie o to przecież chodziło w tym temacie. Może ktoś podzielił by się opinią o passacie B6 z motorem BSF/BSE zdolnym do zagazowania. Proszę tylko specjalistów nie uduście tematu opiniami w stylu za mały silnik,za ciężki samochód,nie jeździ,czyli to samo co z B5 1.6 ze słyszenia. Jak ktoś miał,ma lub myśli o posiadaniu to zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Natychmiast założyłem BRC Sequent 24, przez cały czas użytkowania wymieniłem dwa razy świece i przewody NGK, filtry gazu i powietrza co 12 tys. i 4 razy byłem na regulacji gazu u montażystów. ...

 

Nareszcie Ktoś z Łodzi z BRC. Możesz dać info na PW gdzie serwisujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mi ładnie zamieszaliście w głowie ! przeczytałem te 17str waszych opinii i sam już nie wiem. mam parę pytań zanim będę wiedzieć jakiego Passata szukam :

 

Opisujecie tutaj silniki AHL 1.6 - czy inne oznaczenia silników 1.6 (ADP, ANA, , ARM) różnią się oprócz jakiś części czy konstrukcji? np szukając Passata zasilanego LPG któryś z tych modeli jest bardziej preferowany ?

 

Podczas dzwonienia do sprzedawców na pewno będę pytać o instalacje jaka jest. Które odpowiedzi będą dla mnie najlepsze ? jakie instalacje są preferowane ? a których lepiej unikać ? (również chodzi mi o części w sensie reduktor itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na LPG pod plastikową pokrywą silnika słyszę na rozgrzanym (90*) silniku taki klekot, jak w dizlu..

 

przełączając na PB, klekot od razu znika.. włączam LPG, po chwili klekot.

 

zawór któryś się odzywa? źle założona któraś uszczelka pokrywa zaworu ?

 

LPG od 13000km, wymiana uszczelek pokryw zaworów w listopadzie 2011.

Edytowane przez dybecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na LPG pod plastikową pokrywą silnika słyszę na rozgrzanym (90*) silniku taki klekot, jak w dizlu..
Wtryski gazowe tak stukają,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję namiary na jakiś serwis bądź gazownika który zajmuję się przeglądaniem fabrycznych holenderskich instalacji gazowych który wyreguluje i dobrze przejrzy instalacje, najlepiej okolice Poznania pozdrawiam;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak czytam ile wam palą gazu to aż mnie zdziwienie łapie, fakt nie jeżdżę spokojnie i instalacja też jest do przeglądu ale jak mi mój 1.6 AHL spali w mieście 12l a na trasie 10l to jestem szczęśliwy najczęściej spala w granicach 13-15l ale potrafi w mrozy i do 16l dojść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde jak czytam ile wam palą gazu to aż mnie zdziwienie łapie, fakt nie jeżdżę spokojnie i instalacja też jest do przeglądu ale jak mi mój 1.6 AHL spali w mieście 12l a na trasie 10l to jestem szczęśliwy najczęściej spala w granicach 13-15l ale potrafi w mrozy i do 16l dojść.

mam tak samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtryski gazowe tak stukają,

 

faktycznie, z troski podjechałem do mojego gazownika i dowiedziałem się, że to jak najbardziej poprawna praca wtrysku ;)

 

dobrze wiedzieć, bo ktoś kiedyś również może sie zastanawiać, co i dlaczego tak klekocze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam gaz od tygodnia.

Założone: Stag 4plus, wtryski Hana 2000 Czerwone zamontowane pod kolektorem, Tomasetto Alaska At-09 pod zbiornikiem wspomagania, Butla 53litry w kole.

Teoretycznie dziwny miks, bo niby Alaska nie wyrabia przy 100km, a Hana powinny być czarne, ale zaufałem gazownikowi, który to wszystko ogarnął i śmiga bez problemu. Alaska śmiga na 0,8 bara i daje radę.

Do butli wchodzi 46litrów.

Narazie wrażenia następujące, śmiga jak na PB, nie ma żadnych problemów z jazdą. Wczoraj przegoniłem auto po górach, auto było pełne, klima włączona. Spalanie wyszło 10litrów LPG, przedtem paliło 8 litrów PB przy spokojniejszej jeździe bez klimy, więc jestem super zadowolony.

Edytowane przez jasiek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że masz większe hany to lepiej bo ich wydajność jest teoretyczna, ciśnienie masz troszku niskie ale może i dobrze dla tego reduktora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no Hany Czarne dla ciśnienia 1,0 bara dają wydatek ok 25KM z cylindra, Hany Czerwone przy 0,8 bara dają ok. 26KM z cylindra, więc ciśnienie jak najbardziej prawidłowe. W każdym razie zestaw jak najbardziej dobry, choć mimo wszystko najważniejsza jest wiedza gazownika, które wie jak zamontowany sprzęt ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolego pamiętaj że te wydajności hany są typowo teoretyczne i nic więcej, często puszcza się silniki na niby zbyt dużych hanah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem posiadaczem passata B5 1.6 102KM silnik ALZ.

Zastanawiam się nad założeniem instalacji LPG, oczywiście tylko i wyłącznie pełna sekwencja.. Byłem w kilku warsztatach i najniższa cena 1950 za sekwencje na elektronice Stag400, reduktor tomasetto i butla wkole 55L.

 

Czy to dobry pomysł?

Może ktoś ma silnik ALZ jak się to połączenie sprawuje? Chciałbym się dowiedzieć jak zachowuje sie komputer - chodzi o średnie spalanie i chwilowe czy jest pokazywane, coś kiedyś słyszałem że wskazówka paliwa opada mimo że nie jeździ się na benzynie czy to prawda?

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności