Skocz do zawartości
Gość Morfeusz

Demontaż zamka drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Morfeusz

Witam Wszystkich

Przypuszczam ż temat zapewne był już poruszany ale ja nie mogę niestety nic znaleźc otóż czy mógłby mi ktoś krok po kroku podać jak zdemontować zamek przedni kierowch chciałem się dostać do mikrostyków bo jak przypuszczam przez nie nie dziła mi centralka buzzer i światło wewnętrzne przy otwieraniu i zamykaniu z kluczyka tych drzwi (od strony pasażera centralka wszystkich drzwi i światło działa.

Na forum znalazłem demontaż boku całkiem nieźle mi poszło (nic nie połamałem a po ponowym założeniu wszystko działa jak działało ;) ) Niestety dla mnie zporą nie do przejścia jest dostanie się do drugiej komory za blachą - odkręciłem śrubki odchyliłem blachę delikatnie od strony głośnika i na tym koniec nie wiem co dalej zrobić jak ją dalej zdjąć aby nic nie uszkodzić bo widziałem że jest tam trochę elementów i jak zdemontować później szybę - proszę Was o pomoc

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szukałes na stronie głownej portalu w warsztacie?

http://www.vw-passat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Morfeusz

Ups sorki

dzięki za podpowiedź - jest krok p kroku i to ze zdjęciami

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morfeusz, gdzie dokładnie znalazłeś opis ze zdjęciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tworzyć nowego wątku, żeby nie zaśmiecać. Przed chwilą próbował zdemontować tą blache z drzwi kierowcy, odkręciłem te śruby jak na obrazku:

dlm_10_skinmounted.jpg

niestety blacha nadal się czegoś trzyma, kto wie co to może być? Aha i nie wyciągałem szyby, czy to może być powodem tego ?

 

Chodzi mi głównie o dostanie się do mechanizmu podnoszącego szybę, bo coś ją blokuje i siłownik często nie domyka szyby do końca.

Edytowane przez macieks-c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz sciagnac te dwie okragle gumowe zaslepki na blasze. Ustawic wysokosc szyby w takim polozeniu zebys widzial w tych zaslepkach sruby mocujace szybe. Odkrecasz je, szybke wyciagasz do gory i blacha odchodzi swobodnie od drzwi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musisz sciagnac te dwie okragle gumowe zaslepki na blasze. Ustawic wysokosc szyby w takim polozeniu zebys widzial w tych zaslepkach sruby mocujace szybe. Odkrecasz je, szybke wyciagasz do gory i blacha odchodzi swobodnie od drzwi :D

 

czyli jednka trzeba wyjąć szybkę :D

Dzięki, zjem obiad i lece modzić dalej.

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba to raz, a drugie to zamek, który jest połączony z tą blachą dość mocnym plastikiem. Masz dwa wyjścia, albo odkręcić też zamek i targać tą blachę z nim, albo ściąć plastikowe kołki trzymające plastik do metalowego poszycia i blacha odejdzie oddzielnie a potem zamek oddzielnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę tworzyć nowego wątku, żeby nie zaśmiecać. Przed chwilą próbował zdemontować tą blache z drzwi kierowcy, odkręciłem te śruby jak na obrazku:

dlm_10_skinmounted.jpg

niestety blacha nadal się czegoś trzyma, kto wie co to może być? Aha i nie wyciągałem szyby, czy to może być powodem tego ?

 

Chodzi mi głównie o dostanie się do mechanizmu podnoszącego szybę, bo coś ją blokuje i siłownik często nie domyka szyby do końca.

Musisz wyjąć szybę,odkręcić dwie śruby torx widoczne w połowie drzwi mocujące zamek,wyjąć wkładkę przy klamce,odkręcając śrubę torx pod uszczelką drzwi na tej samej wysokości(nie wykręcaj jej do końca,tylko delikatnie ciągnij zaślepkę podczas wykręcania,jak wyjdzie to dalej nie wykręcaj),oraz spuścić linkę z klamki.:dobrze

 

---------- Post added at 13:34 ---------- Previous post was at 13:32 ----------

 

Szyba to raz, a drugie to zamek, który jest połączony z tą blachą dość mocnym plastikiem. Masz dwa wyjścia, albo odkręcić też zamek i targać tą blachę z nim, albo ściąć plastikowe kołki trzymające plastik do metalowego poszycia i blacha odejdzie oddzielnie a potem zamek oddzielnie ;)

Kolego nie ściąć plastikowe kołki,tylko one są dwu częściowe,wystarczy wepchnąć środkowe bolce i są one do ponownego wykorzystania.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szyba to raz, a drugie to zamek, który jest połączony z tą blachą dość mocnym plastikiem. Masz dwa wyjścia, albo odkręcić też zamek i targać tą blachę z nim, albo ściąć plastikowe kołki trzymające plastik do metalowego poszycia i blacha odejdzie oddzielnie a potem zamek oddzielnie ;)

Grucha..., masz na myśli te: arx1304940836h.jpg

 

U mnie raczej nie ma zamka, bo przy klamce jest tylko zaślepka.

 

Potrzebuje tylko dostać się do mechanizmu podnoszenia szyby, zamek nie jest mi potrzebny :)

 

---------- Post added at 13:38 ---------- Previous post was at 13:34 ----------

 

Jak wepchnę te plastiki to zamek zostanie w drzwiach, a później wrócą one na swoje miejsce jak włożę blache?

Edytowane przez macieks-c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grucha..., masz na myśli te: arx1304940836h.jpg

 

U mnie raczej nie ma zamka, bo przy klamce jest tylko zaślepka.

 

Potrzebuje tylko dostać się do mechanizmu podnoszenia szyby, zamek nie jest mi potrzebny :)

 

---------- Post added at 13:38 ---------- Previous post was at 13:34 ----------

 

Jak wepchnę te plastiki to zamek zostanie w drzwiach, a później wrócą one na swoje miejsce jak włożę blache?

Najlepiej wyjmij blachę z zamkiem,bo w drzwiach to ci będzie ciężko te plastiki zamocować.A i jeszcze trzeba odłączyć wtyczkę od zamka.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za pomoc riccardoa :)

Punkcik poleciał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacha ruszona, ale zamek mi cały czas blokuje odkręciłem zaślepkę i zamek (2 śruby z boku drzwi). Wiem że linka klamki blokuje mi wyciągnięcie całości, pytanie czy jak ściągnę tą linkę : dlm_10_exterior.jpg

czy później będzie można ją w łatwy sposób założyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, założysz blachę z zamkiem na swoje miejsce, pogmerasz trochę paluchem tą linkę aby była ona blisko klamki. Później możesz naciągnąć ją palcami na swoje miejsce i wcisnąć ten "bolec".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy później będzie można ją w łatwy sposób założyć ?
Nieraz może Ci się linka zaczepić o coś i nie będziesz mógł jej za daleko naciagnać to wyciagnij zamek z blacha jeszcze raz na zewnatrz i pociagnij za linke zeby ja zruszyc a pozniej wloz jeszcze raz i powinno byc wszystko ok. Ja bynajmniej tak mialem u siebie, ze nie moglem zalozyc linki bo sie zablokowala o cos i nie moglem jej naciagnac zeby ja wcisnac w klamke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabialem temat u siebie w obu drzwaich i u kumpla robilismy prawe i lewe.

radze tak jak sa pokazane kolki w poscie 12 - wypchnij (srubokret krzyzak) srodek tych kolkow do srodka drzwi. uzyj troche sily/popukaj. tam nie ma co zepsuc tak na prawde.

jak kolki wpadna do srodka to plastiki zamka ciagle beda w blasze. musisz je tez wypchac do srodka drzwi. oprocz kolkow nic ich nie trzyma - sa tylko na ciasno spasowane.

najlepiej wypchnac rekojescia srubokretu.

a teraz uzasadnienie takiego postapowania - blache mozna wyjac z zamkiem ale jest to znacznie utrudnione ze wzgledu na ograniczona ilosc miejsca. wyjac to jeszcze ale wlozyc to juz jest male wyzwanie.

 

szczerze mowiac to nie wiem dlaczego niemiaszki wymyslily zeby polaczyc ta blache z zamkiem. tak jak wyzej - przerabialem to 4 razy i nie widze totalnie sensu takiego postepowania.

po co trzeba wycaigac zamek zeby dostac sie do silniczka od szyby??

 

ponaddto w 4 przypadkach nie laczylem blachy z zamkiem. nie mialo to zadnego negatywnego efektu....

pozdrawiam

 

 

aha i jeszcze jedno nt naciagu linki do klamki.

z boku drzwi (tam gdzie torxy trzymajace zamek) jest mala czarna zaslepka.

tak na wyskokosci bebenka zamka / moze troszke nizej.

wyjmujesz ta zaslepke, patrzysz do srodka i tam jest torx (nie pamietam numeru).

krecisz tym torxem (wykrecasz go) i w tym samym czasie trzymasz klamke drzwi OTWARTA. znaczy ciagniesz ja i trzymasz w pozycji wyciagnietej ze tak to nazwe. krecisz torxem do az poczujesz delikatny opor. klamka powinna zablokowac sie w pozycji tak jak ja trzymales. tam jest taki mechanizm i wowczas wyciagasz albo zaslepke albo bebenek zaleznie kto co tam ma. i paluszkiem mozna zdjac ta linke klamki. pozniej mozna ja tez latwo zalozyc. szczerze owiac to nie wiem czy bez wykrecania bebenka/zaslepki da sie ta linke klamki zdjac od srodka.

 

ale sie rozpisalem....

Edytowane przez chudy_lis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczerze owiac to nie wiem czy bez wykrecania bebenka/zaslepki da sie ta linke klamki zdjac od srodka.
Zdjąc jej nie zdejmiesz ale poluzowac linke możesz bo ja juz tak probowalem i pare zabkow w dol ja opuszczalem po zlozeniu calych drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem ślizgi szyby, zdjąłem boczek i odkręciłem zamek, po założeniu ślizgów drzwi otwierały się od wewnątrz ale z zewnątrz nie, spadł z klamki zewnętrznej ten drucik z plastikiem, odkręciłem śrubę i wyjąłem element na którym jest wejście na kluczyk, założyłem tą linkę i wszystko złożyłem, zamykając drzwi nie domkły się i je próbowałem otworzyć klamką zewnętrzna, nic zero reakcji więc domknąłem drzwi pchając je, próbowałem otworzyć drzwi od wewnątrz ale zapomniałem założyć ten drucik na wew klamkę, wyciągłem go i jest jak by za długi ciągnę go i zero reakcji.

Udało mi się zdjąć boczek, drzwi nadal zablokowane. działa zamykanie drzwi z kluczyka i otwieranie, ale nie działa domykanie drzwi z klucza. Jak się dostać do zamka?

20170902_183947.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szefol84

Próbuj ściągnąć tą aluminiową osłonę, będzie ciężko jak drzwi zamknięte ale dasz rade. Aluminiowa osłona jest przykręcona a dodatkowo złapana uszczelniaczem także nożyk do tapet się przyda żebyś sobie jej nie szarpać i nie odkształcić bo potem będzie ci drgała. Jak już się z tym uporać pokaże się zamek i nie będziesz miał problemu z otworzeniem drzwi.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności