Skocz do zawartości
Gość Kisila

Skrzypiąca deska po raz n-ty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafaello666

Witam,

 

Podłaczę się pod temat, bo w zeszłym tygodniu znajomy serwisant robił u nie operację "plastik" - tzn. usuwanie trzasków i skrzypień dochodzących z boczków. Owszem, pomaga oklejenie taśmą górnej krawędzi boczka, ale najwięcej skrzypień, przynajmniej u mnie, dochodziło z okolic klamek. Ponoć większość passatów to ma. Wystarczyło włośyć taśmę pomiędzy zatrzaskujące się elementy boczku i plastików klamki wewnętrznej. do tego delikatnie psiknać na całość smarem penetrującym i efekt jest genialny. Na kocich łbach, czy dziurach ciągle coś świergoliło. Nawet jak się nacisnęło na plastik w okolicy klamki, to była kakofonia dźwięków, a teraz jest po prostu bajka. Uwaga - te zatrzaski trzeba dość brutalnie rozgiąć, żeby taśmę wsadzić pomiędzy nie. U mnie nic się nie połamało, więc da się zrobić! Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chmiel11

Panowie to nie trzeszczą styki deski z podszybiem ale sama deska.Jak trzeszczy to auto jest po kolizji.Wiem to z praktyki.Nic nie ma prawa pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie to nie trzeszczą styki deski z podszybiem ale sama deska.Jak trzeszczy to auto jest po kolizji.Wiem to z praktyki.Nic nie ma prawa pomóc

 

to teraz dałeś :znudzony::niepewny::zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie to nie trzeszczą styki deski z podszybiem ale sama deska.Jak trzeszczy to auto jest po kolizji.Wiem to z praktyki.Nic nie ma prawa pomóc

 

Krótko i na temat powiazanie trzeszczących plastików z autem po kolizji to totalna bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Panowie to nie trzeszczą styki deski z podszybiem ale sama deska.Jak trzeszczy to auto jest po kolizji.Wiem to z praktyki.Nic nie ma prawa pomóc

Brawa dla Pana ze srebrnego VW :rotfl::rotfl::rotfl:

Geniusz od siedmiu bolesci...

Chlopaki, wg chmiel11 wiekszosc z Was ma Passata po kolizji...

A moj dziwnym trafem jest przez chwile "po kolizji" kiedy klime wlacze i zaczyna w upalny dzien zarzucac chlodem wnetrze pojazdu :rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TMOTEL

tylko jak to fachowo nazwać żeby mnie zrozumieli. są jakieś różne zatrzaski ? :confused: czy wystarczy że podam model passata czy jedynym rozwiązaniem będzie rozebranie deski i pokazanie w sklepie o jakie zatrzaski chodzi ?? :confused: - nie ukrywam,że lepiej by mi było ominąć ten wariant ;p :721:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiś patent (ewentualnie co może być przyczyną) skrzeczenia w schowku pasażera (dodam, ze nie przewoże w nim zadnych elementów martwych ani tym bardziej zywych, które taki piski mogły by wydawać ;) )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem skrzypienie nie wiąże się trochę z motorem jaki pracuje pod maską, taka refleksja dopadła mnie niedawno, jak teść zakupił sobie również paska, ale 1.8 benzyna, przebieg podobny, u mnie skrzypi dużo bardziej, w końcu i wibracji więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Witam,

Miałem niedawno ściąganą deskę. Faktycznie, skrzypiały mocowania przy podszybiu. U mnie oprócz tego, nie wiedzieć czemu lubił poskrzypieć środkowy kanał nawiewu. Kolega, który robił, cos tam podkleił i teraz też czasem poskrzypuje ale znacznie rzadziej i ciszej. Co do schowka pasażera - z boku kokpitu jest zaślepka plastikowa. Wystarczyło ściągnać i dokręcić jedną śrubę - przestało brzęczeć. Nie wiem, czy u wojtkosa jest taki sam problem ale warto spróbować, bo to zajmuje dwie minuty. Jest też faktem, że przy szybkim nagrzewaniu wnętrza, czy też szybkim chłodzeniu lubi coś trzasnąć ale to już efekt rozszerzalności cieplnej tworzywa. Na pocieszenie dodam, że po usunięciu trzasków spod deski zaczął mnie irytować skrzypiący podłokietnik. Oczywiście większość ludzi, których woziłem uważa, że mam świra, a żona mnie wsyła do lekarza, bo w porównaniu z moim poprzednim B3, to jest w aucie cisza i spokój ale ja wiem swoje ;) . Po roku użytkowania dochodzę jednak do wniosku, że to jest walka z wiatrakami. Można osiągnąć poprawę, co u mnie się udało ale 100% satysfakcji to chyba nie da rady. Dodam jeszcze, że auto wg wszystkich dostępnych mi informacji nie jest po kolizji. Kolega z ASO twierdzi, że w B5 problem skrzypiących boczków i deski jest powszechnie znany i irytujący. Dużo klientów się skarżyło. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Knys gdzie mieszkasz na wyspie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bedę miał wymienianą szybe przednią (pęknięcie) i skrzypi mi deska szczególnie w upalne dni.

Czy do tych mocowań dojdzie się od strony szyby?? (może coś tam upchne :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Do mocowań nie dojdziesz- tez wymienialem szybe i jest szapara - mozesz probowac cos upchnac ale samych zaczepow nie widac.

Swoja droga to dobry moment przynajmniej na probe zmniejszenia tych trzaskow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez miałem ten problem ze skrzypiącą deską rozwiązałem go "po chłopsku" tzn. od strony pasażera zdjąłem zaślepkę boczną - tą między deską a drzwiami bocznymi, następnie odkręciłem znajdujące się tam śruby mocujące deskę długim śrubokrętem uniosłem deskę do góry ok. 2cm - zapierałem śrubokręt o turę wzmacniającą idącą w wzdłuż deski i pomiędzy deskę a tą rurę wsunąłem gumowy klocek grubości ok 1cm, przykręciłem z powrotem deskę i po bólu juz od miesiąca nie skrzypi jak chcesz mogę ci jutro wrzucić fotkę jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie strasznie skrzypią drzwiczki od schowka.. wkurzające strasznie,ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek
tez miałem ten problem ze skrzypiącą deską rozwiązałem go "po chłopsku" tzn. od strony pasażera zdjąłem zaślepkę boczną - tą między deską a drzwiami bocznymi, następnie odkręciłem znajdujące się tam śruby mocujące deskę długim śrubokrętem uniosłem deskę do góry ok. 2cm - zapierałem śrubokręt o turę wzmacniającą idącą w wzdłuż deski i pomiędzy deskę a tą rurę wsunąłem gumowy klocek grubości ok 1cm, przykręciłem z powrotem deskę i po bólu juz od miesiąca nie skrzypi jak chcesz mogę ci jutro wrzucić fotkę jak to wygląda

 

 

Kolego przeslij mi fotki z tej operacji reanimacji:-))) ja juz robilem wiele rzeczy i dalej trzeszczy.Kilka dni lepiej i pozniej od nowa...Z gory wielkie dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie strasznie skrzypią drzwiczki od schowka.. wkurzające strasznie,ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić??

jesli chodzi ci o skrzypienie podczas otwierania-zamykania. To zdejmujesz prawy boczek (zaślepkę) deski rozdzielczej i dokręcasz śrubkę na wkrętak krzyżakowy od sprzęgiełka z zębatką; nie wiem jak to nazwać. To sprzegiełko spowalnia ruch otwierania-zamykania schowka żeby nie latał swobodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi ci o skrzypienie podczas otwierania-zamykania. To zdejmujesz prawy boczek (zaślepkę) deski rozdzielczej i dokręcasz śrubkę na wkrętak krzyżakowy od sprzęgiełka z zębatką; nie wiem jak to nazwać. To sprzegiełko spowalnia ruch otwierania-zamykania schowka żeby nie latał swobodnie.

Właśnie nie lata swobodnie,i skrzypi jak jest w położeniu zamkniętym podczas jazdy,tak jakby nie wiem... dziwny plastik był,nie moge też zlokalizować skrzypienia,czy w zawiasach ? Nawet jak jest zamknięty schowek a ja klape docisne słychac skrzypienie :( Irytujące jak cholera....nic nie stuka tylko skrzypi schowek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego to juz musisz rozebrać schowek i podłożyć coś pod elementy łączące. Ja zastosowałem taśmę izolacyjną parcianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności