Skocz do zawartości
Gość Kisila

Skrzypiąca deska po raz n-ty

Rekomendowane odpowiedzi

zapomniałeś dodać ,że trzeba trzaskać drzwiami

Nie wazne jakim autem jade i tak wszyscy pasazerowie trzaskaja ;) grajac mi na nerwach - hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się ze podkładanie gumy,gąbki itp..pod deske pomaga na chwile,przynajmiej u mnie tak bylo,niewytrzymałem i ściągłem deske rozdzielczą.Zajeło mi to 2 godziny samemu.

 

Fajne fotostory. Na pewno pomocne.

Czy mógłbyś w kilku słowach napisać co, w jakiej kolejności trzeba zdemontować/odkręcić aby zdjąć deskę?

Z czym jest największy problem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwiecej problemu przynajmiej w moim przypadku zeszło mi z podłokietnikiem,gdyz w środku znajdują sie trzy śruby,trzymające podłokietnik.I aby je odkrecic,musiałem po półobrotu odkrećać kluczem.Tak w kilku słowach to zaczynamy od:-Półka pasazera-Kierownica wraz z poduszką i manetkami kierunku\wycieraczek-Licznik-Półka pod kierownicą-Podłokietnik-Cd,radio,climatronic,Ramka konsoli wraz z przyciskami(awaryjne,esp itp..).Zostałe jeszcze kilka śrubek,które trzymają deske a znajdziesz je po wyciągniecu radia.Jeszcze czujnik od klimatyzacji (to jest ten na środku deski),który musisz rozpiąć zanim wyciąniesz deske.Deske delikatnie ciągniesz do siebie.I to by było,pokrutce,na tyle o ile nic nie pominąłęm.Na stronie poprzedniej jest link ze szczegółowym opisem,który moze być pomocny,przy rozbieraniu,poszczegulnych elementów.Zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłokietnik też trzeba demontować?

 

U mnie po podłożeniu gumy był spokój jakiś czas. Teraz deska znowu zaczyna się odzywać. Szczególnie w ciepłe dni. Muszę też zabrać się za demontaż.

 

Jak widać gumki to tylko doraźny sposób. Ważne, że udało się namierzyć "wroga". Szkoda, ze tak głęboko się ukrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby zdemontować górna część deski należy odkręcić/zdemontować:

- śruby trzymające górną część kokpitu pod bocznymi osłonami

- odkręcić roletę i wyjąć licznik

- wyjąć półkę z konsoli środkowej i odkręcić (chyba 3 ) śruby mocujące górną cczęść kokpitu do metalowej poprzeczki

- rozłączyć wiązkę podświetlenia nawiewów

 

Czy to wszystko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super opcja z tą deską!

A jak u was sytuacja ze słupkami między drzwiami?

Mam następujący problem - na wybojach zza obudowy słupka (okolice regulacji pasów bezpieczeństwa) dochodzi plastikowe trzeszczenie, normalnie tragedia. Wie ktoś jak wyciszyć słupki i te górne plastiki w okolicy pasów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet slysze jak plastikowe rygielki drzwi obijaja sie o obudowe drzwi ;).

Jak je przytrzymam to robi sie ciszej na kostce- hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem patent RADKA i działa!!! W samochodzie zrobiło się cicho tylko jeszcze lewy boczek mi podskrzypuje ale czuję że załatwię to w podobny sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a u mnie patent z podniesieniem deski nie sprawdził się :mad:. Od strony pasażera udało mi się podnieść dechę na wysokość ok. 6-7mm, ale z drugiej mańki deska nie podniosła się ani trochę... Nie ma szans żeby ją ruszyć do góry :cool:. Być może dlatego nic to nie dało, bo podniosłem tylko jedną stronę.

Dzisiaj zauważyłem, że prawdopodobnie jest niewielki dostęp do zaczepu deski od strony pasażera, czy może ktoś potwierdzić, że to jest rzeczywiście to mocowanie?:

 

http://w736.wrzuta.pl/obraz/aYh0DICZFMq/dsc00090

http://w736.wrzuta.pl/obraz/2Qgd9hWgIHY/dsc00091

 

Toto aluminiowe wgłębi za poduchą, przywalone śrubami.

 

Potraktowałem to coś pożądnie Wd-40, jutro będę wiedział czy coś to pomogło, jak naduszę mocniej deskę od góry to nie skrzypi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zaczep deski kolego. Nie ma możliwości ich zobaczenia bez zdjęcia deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po podłożeniu gumy był spokój jakiś czas. Teraz deska znowu zaczyna się odzywać. Szczególnie w ciepłe dni. Muszę też zabrać się za demontaż.

 

u mnie jak ciepło to jest cisza ale jak zimno to na dzirach jest "PUK" "PUK" zadnego skrzypienia na szczęście nie ma ale i tak mnie to drażni ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nowy passek tez stuka i skrzypi.

Ciekawe czy w Audi sa takie przeboje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym że w nowych paskach deska skrzypi. Przez ostatnie 6 m-cy testowałem passata z 2008r i muszę powiedzieć że w środku jest dużo ciszej niż w 3BG a deska najwidoczniej jest lepiej zamocowana gdyż kompletnie jej nie słychać. Nie wiem co będzie w dalszej eksploatacji ale jak na razie jest bez porównania ciszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do deski juz sie przyzwyczailem. Ale gdy temp. spadly zaczely sie szmery, piski itp w innym miejscu. Gorna uszczelka z meszkiem na drzwiach delikatnie pracuje wydajac wkurzajace dzwieki w czasie jazdy. Posmarowalem preparatem do kons. uszczelek i nic. Drzwi sa ustawione rowno. Jak temu zaradzic?

c79d7d6607ef69ad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie jak ciepło to jest cisza ale jak zimno to na dzirach jest "PUK" "PUK" zadnego skrzypienia na szczęście nie ma ale i tak mnie to drażni ....

a da sie jakos to wyeliminowac? latem nic nie puka, a teraz na dziurach puk puk + lewy boczek skrzypi(ale to chyba moja wina, bo zmienialem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety, rozkrecamy boczki, schowki itp a potem jak sie to zamontuje to skrzypi, dodatkowo inwestuje sie w tuby basowe, skrzynie ktore dodatkowo rozpi***lają drganiami mocowania tapicery, ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ja zastosowałem wazelinkę techniczną na cienkiej blaszce ja tam wpychałem-między szybę a deskę-jak ręką odją!Tanio szybko skutecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można podłożyć coś pomiędzy szyba a deskę z prawej strony ?? bo myślałem że to skrzypiący schowek ale dziś go rozebrałem i na łączeniach przykleiłem uszczelkę do szyb i skręciłem wszystko do kupy i prawdopodobnie że to deska gdzieś z okolicy pod szybą skrzeczy i mnie drażni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie podkładaj. Tam występuje takie naprężenia zwłaszcza podczas skrętów że szyba szybciutko pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba by rozebrać całą deskę ??czy coś może podłożyć od spodu od strony schowka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności