Skocz do zawartości
Gość Kisila

Skrzypiąca deska po raz n-ty

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w Passacie pomimo 210k przelotu po polskich drogach nic w desce nie stuka, nie skrzypi, ale mam inny problem - w bardzo upalne dni coś wpada w rezonans przy ~2k obrotów w okolicach kratki wentylacyjnej pod przednią szybą. Trochę pomogło ciaśniejsze zamocowanie czujki od alarmu, ale nadal jest to denerwujące. W jaki sposób demontuje się tę kratkę? Jak pociągnąć / podważyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w Passacie pomimo 210k przelotu po polskich drogach nic w desce nie stuka

U mnie przez 200 000 tez nic nie stukało i trzeszczało. Dopiero ze 3 m-ce temu zaczęło. Wszystko przed Tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest gdzieś opis jak demontować deskę?

Po kolei gdzie, jakie śruby odkręcać itp.

Schowek, konsola, kierownica, licznik ... trochę tego jest.

 

Ja z tego opisu korzystałem.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12854&highlight=demonta%BF+deski

 

A jak wymieniałeś kolego szybę to nie stosowałeś żadnych metod naprawczych? Po wyjęciu szyby chyba dostęp do tych zaczpów jest bardzo dobry? Mnie zaraz czeka wymiana szyby więc pomyślałem sobie, że będzie to dobra okazja żeby pozbyć się trzasków raz na zawsze (na jakiś czas?).

 

Jest bardzo mało miejsca kolego żeby się dostać do zaczepów. Z tego co pamiętam jak miałem wymienianą szybę to odległość między deską a grodzią wynosiła zaledwie 10mm ledwo mogłem palca wcisnąć. Nie dasz rady nic zrobić z zaczepami bo one wychodzą w stronę kierowcy. Jedyne co ci zostaje to coś podłożyć pod deskę na całej długości jak będziesz miał wyjętą szybę ale też nie za dużo ponieważ szyby chłopaki nie będą mogli ci przykleić bo deska będzie ją wypychać. Radzę wstać jakiegoś weekendu wyjąć piwko z lodówki i zabrać się samemu za demontaż deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zauważyłem, to że stuki powstają w czasie "pracy" nadwozia (skręcania).

Mogę jechać po bruku i nic nie puka, a wystarczy wjechać na rondo, podjazd lub pojechać slalomem i zaczyna pukać.

Jak koledzy wcześniej pisali, u mnie pukają 2 mocowania deski.

Jednak w samochodzie ciężko jest umiejscowić hałasy i czasami szukamy nie tam gdzie trzeba.

 

Zastosowałem patent z gumkami. Wyciąłem z twardej gumy "kliny" które wsunąłem pod deskę. Generalnie jestem przeciwny takim praktykom, przypomina to łatanie samochodu gumą do żucia i sznurkiem, ale ...

 

Pukanie doprowadzało mnie do szewskiej pasji, wsadziłbym tam zdechłe wiewiórki, gdybym wiedział, że to pomoże.

Wyciągnięcie/wsadzenie deski to robota na wiele godzin, gumki instaluje się w 10 min.

 

Efekt jest taki, że nic nie puka, mam banana na twarzy jakbym co najmniej zrobił chipa w aucie.

Uff... co za ulga. Każdemu tego życzę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0x7B3 o ile podniosłes deskę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
0x7B3 o ile podniosłes deskę ?

 

Myślę, że było to ok. 5mm.

Gumę wyciąłem z klina, tak aby łatwo dało się wcisnąć. Trochę jeszcze wystaje, tak, że można jeszcze więcej wcinąć i jeszcze bardziej podnieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie srubokrecikiem podwazysz stopki, wsadzasz gumy i szafa gra, pozniej troche nalezy przycisnac deske zeby sie dalo ja zakrecic, nie boj sie ze cos polamiesz czy urwiesz..... ktos kiedys powiedzial ze prowizorki sa najtrwalsze i w przypadku skrzypiacej dechy w 100 procentach sie zgadzam z tym stwierdzeniem (mit potwierdzony :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są dwa zaczepy jeden na lewej stronie na wprost obrotomierza a drugi zaczep jest na prawym skraju zaślepki poduszki.

79ebf6716eae327c.jpg

upalne dni coś wpada w rezonans przy ~2k obrotów w okolicach kratki wentylacyjnej pod przednią szybą

U mnie w taki rezonans wpadaly plastiki pod pokrywa silnika / pokrywa silnika, tunel doprowadzajacy powietrze do filtra pow.). Podlozylem i przykleilem troche gumy i pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chce się podłączyć do istniejącego już tematu bo nie będę zakładał nowego:

Mam problem z środkowa konsola -tam gdzie jest mieszek od zmiany biegów:,

otóż przy ruszaniu i chamowaniu strasznie skrzypi z tej okolicy.:(,możne miał ktoś już z tym do czynienia i wie jak najlepiej się za to zabrać?

pozdrawiam

kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam problem z nowo zakupionym Passatem i stukami w desce:( sprowadzony z holandii miesiąc temu - zatem jeździł po dobrych drogach. otóż na równej drodze jest ok - nic nie trzeszczy i nie stuka, zaś na nierównościach i dołkach słychać stuki tak jakby zza schowka lub pomiędzy środkowym panelem tu gdzie jest climatronic a schowkiem. bardzo trudno te stuki zlokalizować w czasie jazdy:( co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo trudno te stuki zlokalizować w czasie jazdy co to może być???

Zapoznaj sie z calym tematem i sie wszystkiego dowiesz. Na 99% jest to ta sama przypadlosc co u pozostalych :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cos sie odzywac zaczyna lewa strona deski, chyba musze odkrecic deske i ulozyc od nowa klocka, ale pol roku bylo ok, teraz nie jest to takie straszne ale zaczynam slyszec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie cos sie odzywac zaczyna lewa strona deski

Moj postal 2 tyg u mechanika i teraz znowu deska sie odzywa :).

Chyba kolejnym autem nie bedzie juz passek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przestalo znowu :D, popsikac trzeba jeszcze od czasu do czasu, temp spada...napewno kupie paska znowu, chociaz dzialu b6 nie czytam, moze dlatego uprzedzenia jeszcze nie mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tydzień po zakupie gdzieś zaczęło stukać:( niestety nie mogłem zlokalizować miejsca z którego wydobywały się te dziwne wkurzające dźwięki ale zrobiłem tak jak wielu z Was - podłożyłem po obu stronach deski te klocki z gumy o grubości ok. 6mm pod stopki deski i powiem że stuki ustały:) cisza:) zatem ta metoda działa, chociaż nie na długo - teraz po około 2 tygodniach coś zaczęło cicho trzeszczeć pośrodku deski:mad: jak się dodusi deskę w pobliżu tego środkowego zaczepu u góry deski przy szybie trzeszczenie znika - zatem podkładanie klocków powoduje podniesienie tylko zewnętrznych zaczepów... ale tam raczej nic nie się nie podłoży bez zdejmowania deski:( dodam jeszcze że u mnie są bardzo kiepskie drogi i aż coś mnie trafia jak słyszę tą trzeszczącą deskę - poziom nerwicy wzrasta:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze podkładanie gumy,gąbki itp..pod deske pomaga na chwile,przynajmiej u mnie tak bylo,niewytrzymałem i ściągłem deske rozdzielczą.Zajeło mi to 2 godziny samemu.

Po sciągnieciu deski,te metalowe zaczepy(filmik ponizej) mocujące deske,przykleiłem poxipolem na stałe do konstrukcji auta.Gdyż ruszając sie,delikatnie stukały.Następnie slizgi(zaczepy)-deski okleiłem taśmą i wysmarowałem silconem.i załozyłem deske spowrotem.Wprawdzie składanie zajeło mi troche wiecej czasu,bo prawie całe popołudnie.Ale efekt SUPER,wkoncu cisza w aucie.

 

25ef97917679c6e9m.jpg

b5a4e9ecc73b1ddbm.jpg

76cb2f453f689228m.jpg

7eb28fe8422bc465m.jpg

Edytowane przez plaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się ze podkładanie gumy,gąbki itp..pod deske pomaga na chwile

Faktycznie na chwile bo pozniej guma sie odksztalca i nie jest juz tak naprezona jak na poczatku i luzy mamy na nowo.

Mimo zmniejszenia trzaskow deski zostaja jeszcze piszczace uszczelki drzwi na nierownosciach.kostce brukowej :).

 

Koledzy maja Ceed i I30 i u nich nie wazne jaka droga w srodku zero niepozadanych dzwiekow.

Mam nadzieje ze w Audi A6 C5 nie ma takich dolegliwosci bo na razie jest to dla mnie jedyny nastepca passka ;). Jesli sie myle, to mnie poprawcie - hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mimo zmniejszenia trzaskow deski zostaja jeszcze piszczace uszczelki drzwi na nierownosciach.kostce brukowej .

 

Czy jest na to jakiś patent\sposób ,aby drzwi nie trzeszczały ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest na to jakiś patent\sposób ,aby drzwi nie trzeszczały ??

Taki zeby dociagnac drzwi na ryglu od zamka, ale wtedy nie bedzie rownego przejscia z jednych drzwi na drugie, wiec i tak do dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i zapomniałeś dodać ,że trzeba trzaskać drzwiami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności