Skocz do zawartości
Gość Kisila

Skrzypiąca deska po raz n-ty

Rekomendowane odpowiedzi

Pod deską na wysokości siedzenia kierowcy i pasażera przy podszybiu są takie zaczepy, uchwyty deski tam się wsuwają i to tam trzeszczy

dokladnie tam.

 

pytanie, wystarczy odkręcić te 3 torxy mocujące deskę do ramy po bokach z lewej i prawej za zaslepkami? nie odpinaliście nic poza tym...?

to nie wystarczy zeby sie tam dostac. rozbierania pewnie jest full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekam, moze radek sie wypowie, specjalnie nie chce mi sie rozbierac deski....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie stety musisz całą dechę wyciągnąć,ponieważ nie dostaniesz się do zaczepów,a deska jest cała po sam tunek środkowy.Wiele roboty nie ma tylko trzeba to lubić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podszybiu paska sa takie 2 uchwyty mocujace konsole nie daleko szyby czolowej przeba zdjac konsole i je poprosty wypie.....lic ja tak u siebie zrobilem i od tej pory mam spokuj a tak ciagle pisczali skeeczalo i tp demontaz i montaz konsoli zajal mi 1.5 godziny i po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze sie przemóc, nie lubie grzebać przy aucie, mam słabe nerwy, jednym słowem to nie dla mnie, ale jak sie ociepli to chyba tak zrobie bo cóż innego mi zostaje....plastiki jakoś się poodkręca , climatronic, radio tak samo się zdemontuje, przeraża mnie jednak demontaz kierownicy ;/ ech kurde....akumulator też trzeba zdemotnować? żeby poduchy nie wypierdzieliły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,są widoczne.Znajdują się one z prawej i lewej strony dokładnie koło szyby w wycięciach materiału białego.Ja u siebie miałem zagięty w drugą strone,wiec wnioskuje,że miałem wyciąganą dechę i ktoś źle wsadził.Ja to załatwiłem na kleju uniwersalnym w tubie(lub też kauczukowy),gdzie oblepiłem większość i wsadziłem dechę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten problem trzeszczącej deski tyczy się przekładańców(Anglików) i potem nie fachowego montażu deski przez polskich cudo twórców ?? Czy po prostu defekt fabryczny który po jakimś czasie się pojawia sam z siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że defekt fabryczny (bynajmniej u mnie ),ponieważ moja decha trzeszczała w środku(przegródki) i musiałem ją skleić też w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy ten problem trzeszczącej deski tyczy się przekładańców(Anglików) i potem nie fachowego montażu deski przez polskich cudo twórców ?? Czy po prostu defekt fabryczny który po jakimś czasie się pojawia sam z siebie

No to wyszloby ze prawie kazdy passek to anglik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rece opadaja .U mnie tez trzeszczy i nic nie ustaje.Ale chyba na rozbieranie nie dam sie namówić.A mówią ,że to takie dobre auto....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mówią ,że to takie dobre auto....

 

eee teraz to już przesadziłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Goloner

Takie pytanie mam w planach wyciągnięcie tej nieszczęsnej dechy, tylko powiedzcie mi co zrobić jeśli już do tych zatrzasków sie dostane? Wypierniczyć je całkiem, czy oplepić jakimś smarem? No bo po cos one tam chyba są oprócz trzeszczenia :) czy jak je wyciągne calkiem to potem to nie poskutkuje jakimis innymi dolegliwościami... z grory dzięki za odpowiedz, mam nadzieje ze wkońcu będę się cieszył z jazdy bo oprócz tego w autku cichutko. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wywalisz te zatrzaski to prawdopodobnie bedzie ci deska przy podszybiu sie podnosic bo zwyczajnie nie bedzie zamontowana na tamte dwa "slizgi" ... ale to jest tylko moje zdanie. zadzwon do ASO moze maja w katalogu taki shit...i zamontuj nowe..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Goloner

Dzięki emate , może ktoś więcej jeszcze z tą deską pracował :D ? jakieś inne rozwiązania może oprócz wymiany tego, a jak już to jak to się fachowo nazywa? :/ ( zatrzask, ślizg) .... boże za jakie grzechy to tak trzeszczy :(

 

---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 19:39 ----------

 

Jeszcze jedno pytanie czy przy demontażu deski trzeba ściągać kierownice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Goloner

Panowie może ktoś już taką operacje robił? :D czy jak wyrzucę te ślizgi, zaczepy czy jak im tam to nic się nie dobrego nie stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozwiązałem problem skrzypiącej deski. Wystarczy zdjąć boczki deski odkręcić dwie śrubki z jednej i drugiej strony deski rozdzielczej i na stalowej rozpórce na samych brzegach deska ma czarne stopki. Wystarczy pod te stopki coś podłożyć żeby były ustawione wyżej i kłopot ze skrzypiącą deską znika. Pozdrawiam.

 

PS.

Mała rada na przyszłość nie wsadzajcie nic między szybę a deskę bo możecie nie miło się zaskoczyć jak przyjdziecie rano do samochodu i zobaczycie pękniętą szybę. Szyba z czujnikiem kosztowała mnie 650 zł.

Edytowane przez jachim8584

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj rozwiązałem problem skrzypiącej deski.

"Moze i dla mnie znajdziesz rade wuju?" " :) - hehe.

 

U mnie wyraznie pomagala podkladka miedzy deske a szybe.

Deska mi strzela przy mocniejszych zakretach, tj. sie minimalnie przesuwala a dzwiek dochodzi dwoch miejsc z okolicy "prawie" styku szyby z deska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zapożyczyłem z trzeciej strony tego postu tylko zaznaczyłem gdzie dokładnie trzeba podważyć twardym śrubokrętem stopkę deski i pod tą stopkę należy włożyć np. kawałeczek jakiegoś plastiku czy gumy. Ja użyłem kawałek drewienka bo akurat miałem to pod ręką ale najważniejsze że zdało egzamin. Należy pamiętać aby odkręcić dwa torxy górne deski żeby podnieść deskę inaczej będzie bardzo ciężko ją podważyć.

Zdjęcia pokazują prawą stronę ale identycznie należy zrobić po lewej stronie deski. Deskę podniosłem jakieś 5mm z jednej i drugiej strony. Po podniesieniu deski otworki na śrubki torx mogą nie pasować należy wtedy deskę mocno docisnąć do dołu.

 

zdjęcie 1

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/19918d02addefe8b.html

zdjęcie 2

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a9bbcacb44a0edeb.html

Edytowane przez jachim8584

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe...moze sproboje ;>

 

edit: poszedlem sprawdzic, wyglada to dosyc przystepnie, zastanawia mnie jednak czy jak wlozy sie tego klocka miedzy blache a stopke to po zakreceniu torxow naprezenia nie spowoduja polamania deski w ktoryms miejscu lub ulamania plastiku w miejscu przykrecania owych torxow...moglbys to skomentowac jachim?

Edytowane przez emate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności