Skocz do zawartości
Gość Kisila

Skrzypiąca deska po raz n-ty

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi drży w tym miejscu na kostce i nierównościach
Mi rowniez, oraz gdy silnik zimny. Gdzies od strony pasazera dochodzi. W Vectra B DTi tak samo w zimie mialem. Wkur...ce na maksa. Kolejny powod dla mnie, zeby nie kupowac diesla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manzir

Nie mam zamiaru demontować całej deski, tylko może uda się to zlikwidować wyciągając środkową kratkę pod szybą. Można wtedy zerknąć do środka i włożyć łape żebu coś namacać :-) Próbowałem tą kratkę podważać wkrętakiem ale cisano siedzi i boje się, żę coś połamie, dlatego fajnie byłoby jakby ktoś podpowiedział jak to zrobić skutecznie bez strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może uda się to zlikwidować wyciągając środkową kratkę pod szybą
Nawet jesli sie ja wyciagnie to i tak pozostaje dalej kwestia kanalow powietrza, wiec prawdopodobnie to nic nie da, bo dostepu do niczego nie uzyskasz.

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manzir

Ale jak widać na zdjęciu będzie dostęp już do tej pierwszej części pod kratką i myśle, że to ona odpowiada za te mało przyjemne dźwięki. Możliwe że tylko górna część wpada w jakiś rezonans i uderza o coś - tutaj dostęp jest łatwy. Gorzej troche z dolną częścią, ale jestem na tyle zdeterminowany, że poradze sobie :manga Najważniejsze, aby bez szwanku wydobyć tą kratkę - a ja mam tendencję, że czasami za dużo siły wkładam w to co robię, dlatego wole się dowiedzieć, czy jest jakiś sprytny sposób do wyciągnięcia jej bez narażania się na zniszczenie.

 

Widziałem, że ktoś wcześniej wspominał o tej nie fajnej przypadłości paska, ale nikt nie napisał jak się jej pozbyć. Może mi się uda. Deska nie trzesczy ale za to w promocji dostałem coś innego :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie rób fotorelację i jak się uda dawaj tu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manzir

Jasne :-)

 

Oby wyrwać kratkę - później to już z górki :P

Edytowane przez manzir
Poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem, że ktoś wcześniej wspominał o tej nie fajnej przypadłości paska, ale nikt nie napisał jak się jej pozbyć. Może mi się uda. Deska nie trzesczy ale za to w promocji dostałem coś innego
Rozwiazanie jest, ale tylko czesciowe. Jak wsiadam do auta to poruszam na chama deska, przypier... le jej i juz tak bardzo nie trzeszczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przypier... le jej

 

Zdarza się i mi :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne :-)

 

Oby wyrwać kratkę - później to już z górki

 

Obowiązkowo zrób fotki. Jak połamiesz kratkę to chociaż się pośmiejemy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespodziewałem się że w nowym pasku również będzie skrzypieć deska, przy szybie i sam wlot powietrza - ciekaw jestem jak podchodzi do tego ASO, czy na gwarancji coś z tym mogą zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej juz wyjac deske! ja jestem po takim zabiegu! dzieki pomocy taty rozkrecilem skrecilem to w laczne 3h! robota bardzo prosta! tylko male ale pierw zdejmij cala kratke od klimatronika i radia ! latwiej bedzie odkrecic śruby te ktore sa po nawiewami srodkowymi! szczerze mowiac srubek jest nie wiele 6 pod nawiewami srodkowymi 4 przy kierownicy 2 przy zegarach 2, 8 po lewej stronie i 8 po prawej lacznie cale nic. ( no i trzeba doliczyc jeszcze oslone tunela srodkowego, ja motalem sie z poduszka bo wkladalem cienki subokret i myslalem ze nie zejdzie wlozylem szeroki na max w otwor i proosze :D poduszka zdjeta! nie ma sie czego bac! jej nie urwiesz (tj tasiemki) naprawde polecamm kazdemu komu stuka trzeszczy deska wyjecie jej obklejenie (w moim przypadku zawiasow szara tasma)! efekt taki ze nic nie puka nic nie stuka Sama przyjemnosc z jazdy aautem! pozdrawiam czlowieka co zrobil fotki i opis!

Edytowane przez roberts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał starego rumora to też bym rozkręcał, ale jak jest na gwarancji to jest obawa ... no i ciekaw jestem co na to ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak bym miał starego rumora to też bym rozkręcał,

Pojeździsz parę lat to i tak rozkręcisz :-D, bo przecież już będzie stary rumor :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niespodziewałem się że w nowym pasku również będzie skrzypieć deska, przy szybie i sam wlot powietrza - ciekaw jestem jak podchodzi do tego ASO, czy na gwarancji coś z tym mogą zrobić.
Rob na gwarancji. Kumpel mial podobnie w Kia Ceed i pare razy zostawial ASO samochod z tym problemem. Niestety serwis sobie nie poradzil do konca, ale przynajmniej cos tam porobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no przecież nie można od razu skazywć serwisu ASO na porażkę, przecież tam pracują ludzie, którzy codziennie mają styczność z problemami i grzebią w samochodach, chyba mają oni większe pojęcie niż kierowcy, a serwis autoryzowany, który sobie nie radzi ze skrzypieniem to serwis do d..y albo nie chce im się d..y zawracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słuchajcie - nie da rady jakoś psiknąć na te zaczepy WDkiem 40? Kupiłem silikonową rureczkę w elektrycznym - jako przedłużenie tej czerwonej od wdka...jakby rurkę tam jakoś nakierować i psiknąć - zda to egzamin? Napsikać do rurki porządnie, a potem dmuchnać mocno.... :)

Pozwoiliłem sobie zbadać anatomię przeciwnika (linki z neta)

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=76cb2f453f689228

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7eb28fe8422bc465

http://allegro.pl/vw-passat-b5-lift-2001-deska-zaslepka-czarna-i1339286729.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a słuchajcie - nie da rady jakoś psiknąć na te zaczepy WDkiem 40? Kupiłem silikonową rureczkę w elektrycznym - jako przedłużenie tej czerwonej od wdka...jakby rurkę tam jakoś nakierować i psiknąć - zda to egzamin? Napsikać do rurki porządnie, a potem dmuchnać mocno....

Pozwoiliłem sobie zbadać anatomię przeciwnika (linki z neta)

http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...cb2f453f689228

http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...b28fe8422bc465

http://allegro.pl/vw-passat-b5-lift-...339286729.html

Przeczytac caly temat, sprobowac samemu,podzielic sie wynikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest ktos taki w okolicy Opola bo jak kogos nie znajdę o takich umiejetnosciach to sie rozchoruję na nerwice...

 

---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 13:07 ----------

 

znaczy się ktoś taki co wyeliminuje mi wszystkie stuki, puki i skrzypienia. A u mnie to one dochodzą chyba również z tylu auta ( oczywiście nie jest to zawieszenie)

 

---------- Post added at 13:13 ---------- Previous post was at 13:09 ----------

 

a jest ktos taki w okolicy Opola bo jak kogos nie znajdę o takich umiejetnosciach to sie rozchoruję na nerwice...

Edytowane przez nicer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłowałem się dzisiaj z deską, chciałem bez demontażu psiknąć na zaczepy.

Zakupiłem w elektrycznym rurkę izolacyjną długą na metr. Zdejmując boczek, jest minimalna szpara między deską a "podłogą" na której są trzasko-zaczepy. Wepchnąłem tam ten wężyk, napsikałem do niego WD40, i energicznie dmuchnąłem. Spróbujcie może takiej metody, mi niestety stuku-puku dalej zostało, ale nie dam za wygraną. Jak będzie potrzeba to wleje wiadro smaru :) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wepchnąłem tam ten wężyk, napsikałem do niego WD40, i energicznie dmuchnąłem. Spróbujcie może takiej metody, mi niestety stuku-puku dalej zostało, ale nie dam za wygraną. Jak będzie potrzeba to wleje wiadro smaru powodzenia

A czy to pomoże bo z tego co wiadomo WD jest środkiem penetracyjno konserwującym...czy jakoś tak:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności