Skocz do zawartości
Gość Kisila

Skrzypiąca deska po raz n-ty

Rekomendowane odpowiedzi

paweł przeczytaj cały temat ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do gumowych klinków pod dechę....

Jak długo już jeździcie po tym zabiegu (z cichutką deską) ? Pytam, czy deska nie wycfania się tak szybko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do gumowych klinków pod dechę....

Jak długo już jeździcie po tym zabiegu (z cichutką deską) ? Pytam, czy deska nie wycfania się tak szybko?

 

Raczej należy to traktować jako rozwiązanie tymczasowe (tygodnie/miesiące). U mnie znowu się odzywa, nieco mniej ale puka.

Jak będzie ciepło wyciągnę deskę i poprawię zatrzaski - to załatwi sprawę na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze od wakacji. Pukanie jest duzo mniejsze. Wystarczy, ze jak wsiade do auta, poruszam deske i mam spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem z decha , ale w okolicy nawiewu na szybe ,cos jakby wibracje, drzenie przy pewnych obrotach silnika np. jak ruszam z miejsca no i na nierownosciach w czasie jazdy.

Wyprubuje sposob kolegi , ktory wczesniej opisywal z tymi klinami po bokach deski.

 

Napisze jak mi poszlo bo to nawet ciekawy pomysl a juz probowalem wszystkiego nawet piany do montazu okien,drzwi i innych wodekow itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo mam podobny problem. slychac taki plastikowy rezonas:/ jak silnik odpalony i tak do ok 1400obr dzwieki gdzies jakby za licznikiem albo wlasnie w tych okolicach nawiewu na szybe. wnerwia mnie to strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiazany ! Myslalem ,ze szyba lub deska rozdzielcza juz mnie szl...g trafial mialem takie drzenie w okolicy podszybia i kombinowalem z tym miesiac czasu,ale dzisiaj otwarlem maske i zaczalem uderzac w szybe i drgania sie odzywaly wiec zaczynam szukac i znalazlem....... blachostka a tyle nerwow mi zezarla.

 

No i to jest.....pieronska pokrywa filtra pylkowego i nigdy w zyciu nie pomyslalbym ,ze w srodku auta bede tak glosne wibracje slyszal. Pokrywa filtra stykala sie minimalnie z plastikiem podszybia i przy pewnych obrotach silnika i jezdzie po nie rownosciach tak to telepalo jedno o drugie , taki rezonans przenosilo . Wzialem najzwyklejsza gabke i wcisnalem pomiedzy te dwa plastiki ,cisza jak makiem zasial. I do tej pory sam nie chce w to uwierzyc a kumpel mowi dzis flacha musi byc, bo z nim tez sie nagimnastykowalem roznymi sposobami i nic. juz mialem deche wyciagac, dobrze ,ze to zlokalizowalem.

 

Tak wiec Panowie trzeba szukac nawet poza kabina roznych stykajacych sie bezposrednio roznych elementow bo mnie ta pokrywa wprowadzilo gleboko w blad.

 

Owocnych poszukiwan , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też biorę się wkrótce za schowek pasażera, tak mnie wkurza przy jeździe po złej nawierzchni. Jakieś brzęczenia, popiskiwania.

 

Dam znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wątki dotyczące deski: mam podobne lecz nie takie samo pytanie.

 

U mnie w ubiegłym roku wymieniana była przednia szyba w renomowanym warsztacie. Przez niecały rok wszystko było ok, lecz zimą, po wjechaniu w dziurę, zaczęło coś delikatnie stukać (tak jakby metal o szybę) - bardo delikatnie z okolic samego środka szyby. Zadzwoniłem do Firmy, zaprosili mnie w ramach dożywotniej gwarancji na "oględziny".

 

Ponieważ szyba się nie odkleiła, tzn. nie przecieka i nie szumi na słupkach oraz iż sam nie proponowałem jej odklejania, panowie zaczęli szukać lecz nic nie widać aby działo się coś złego.

 

Jedynie po prawej i lewej stronie były metolowe wypustki/wargi, które "przytrzymywały szybę", wraz z uszczelką (mowa o dolnej krawędzi szyby).

Panowie mocno dogięli rant/wargę z lewej strony lecz jazda testowa pokazała, że hałas, tyle, że mocniejszy słychać na nierónwościach blisko prawego słupka i czasami po środku szyby (cały czas mowa o stukach w dolnej części szyby).

 

Wróciłem za ok 2 godziny, z tym, że jadać 5 km po kiepskiej drodze, hałas ucichł... jednak Panowie znowu zdjęli plastykowe podszybie i odgięli ranty (zostawili troszkę luzu) jednak hałas nadal słychać.

 

Czy ktoś wie jak mocno przyciskać te ranty do szyby? a może przyczyna tkwi w innym elemencie? Czy możliwe aby cała szyba się odkleiła czy może tylko na dole? (niestety Panowie mięli awarię kompresora, którym można sprawdzić szczelność klejenia szyby).

 

Ten hałas przypomina stukanie szyby o metal, choć to ciężko jednoznacznie stwierdzić i pojawia się teraz po środku podszybia, na dole szyby i występuje przy dużych nierównościach.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać zagadkę skrzypiącej deski u mnie - i nie była to deska rodzielcza. W moim przypadku winowajcą okazał się element, który jest osłoną akumulatora i filtra od klimy. Druga strona podszybia od strony przedziału silnika - wyjąłem, dokładnie umyłem i nasmarowałem wazeliną to pióro, które ma za zadanie wejść (wcisnąć się) w podszybie. Jak wyjmiecie uszczelkę z przedziału silnika (jakbyście mieli już tą osłonę wyciągać) to lekko nią ruszając usłuszycie przeraźliwe dźwieki tarcia gumy o plastik. Posmarujcie i będzie lajcik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, gdzie w Krakowie można znaleźć kogoś sprawdzonego, który podjąłby się demontażu (nasmarowania mazidłami itd) dechy? Ile wołają sobie mechaniory za coś takiego?

Wciąż nie mogę się przekonać do samodzielnej akcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 300-500 zl cie zadowala? Bo pewnie tyle krzykna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jestem chyba gotów poświęcić te 300-500zł, pod warunkiem że usterka ustanie na przynajmniej 100tyś km :) Po prostu jest już to moje kolejne auto, gdzie walczę z deską i słyszę rzeczy, których większość niewtajemniczonych nie słyszy :)

Ma ktoś kogoś sprawdzonego do polecenia? Bo moi znajomi mechanicy się wykręcają od tego - mówią, że kupa roboty i im się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze poszukaj zakladu co angliki przerabiaja. Oni wiedza jak to rozbierac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy trzeba zdejmowac kierownice aby zdjac deske i dostac sie do zaczepow...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manzir

A czy miał ktoś może problem z kratką nawiewu na przednią szybę?

 

Mianowicie w moim przypadku na nierównościach słyszę drżenie plastiku - tak jakby się rozłączyły dwa elementy stanowiące tunel nadmuchu, ewentualnie jaby się "wyrobiła" gąbka uszczelniająca dwa elementy - takie są moje odczucia. Możliwe, że w rzeczywistości jest to jakaś inna przyczyna, stąd moje pytanie.

 

Czy ktoś wie jak ewentualnie wymontować tą środkową kratkę od nawiewu na przednią szybę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mianowicie w moim przypadku na nierównościach słyszę drżenie plastiku

 

Też mi drży w tym miejscu na kostce i nierównościach ;) ale daję głośniej radio :D i jest cacy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manzir

Zawsze to jakaś metoda, ale wole to usunąć całkowicie :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zachodu i roboty a i nie wiadomo czy rezultat będzie. Poczytaj ten wątek ile trzeba pościągać żeby się tam dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności