Skocz do zawartości
Gość Kisila

Skrzypiąca deska po raz n-ty

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko chciałbym napisać, że te podkładki ROBIĄ robotę :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem też tych podkładek ale odniosłem wrażenie że z nimi jeszcze bardziej skrzypi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż je tak jak na zdjęciu i ważne, żeby miały około 1cm.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
próbowałem też tych podkładek ale odniosłem wrażenie że z nimi jeszcze bardziej skrzypi;)

 

w takim razie zapewne nie skrzypią, a stukają/dzwonią ci uchwyty centrale. Mogły się wypiąć ze ściany grodziowej metalowe zaczepy/ślizgi jak unosileś dechę by włożyć gumki. Zbyt mocne uniesienie powoduje właśnie taki... nazwę to problem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno rozpórka pomaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomaga ale nie likwiduje. Sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 rozpórki;)

Darof własnie wg tych fot wkładałem i dość grube.

Ostatnio przy grzebaniu wyjąłem ta po stronie kierowcy i jakby ustało;) będę dalej obserwował temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam swoje fotki, możecie podkładać ;)

19918d02addefe8bgen_zpsnva2okb4.jpg

20151122_115031_zpsqbsrvzti.jpg

20151122_115215_zpsu3ll8blb.jpg

 

Odkopie temat, a co :D

 

Pukała mi deska z okolic podszybia odkąd mam samochód.

Wkładałem między szybę, a deskę wszystko co się dało, mimo to stukanie wracało.

Dokręcałem, luzowałem no wszystko robiłem, a i tak pukało.

Włożyłem tak jak na zdjęciu kawałek plastiku i cisza :brawo

Edytowane przez Krush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja u siebie podkladalem gume j/w i nic nie pomoglo  , nawalilem silikonu miedzy szybe a deske i  przy mrozie cisza ale jak sie rozgrzeja plastiki to przy kazdym zakrecie lub dziurze stuki w desce powracaja - co jeszcze moze byc przyczyna tych stukow ? moze cos sie dzieje z odrzutnikem wody -podszybiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i sie udalo , wlozylem kawal szmaty miedzy deske a szybe na dlugosci 3/4 liczac od strony kierowcy i cisza , teraz trzeba pomyslec nad zamiana tej szmaty aby sie rzucalo w oczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wcisnąłem kilka starych kart płatniczych owiniętych kilkanaście razy taśmą izolacyjną " z meszkiem". Efekt utrzymuje się już kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, może będzie ktoś z was znał rozwiązanie mojego problemu. Od jakiegoś czasu słychać stuki z głębi deski nad kierownicą, jako winowajcę początkowo wskazałem zawieszenie ale okazało się wszystko ok. Kolejna w kolejne była maglownica, która również jest git więc została mi kolumna kierownicza.

Dzisiaj rozebrałem dolną część deski i wyjąłem zegary. Niestety okazuje się, że tym pukającym czymś jest stelaż deski rozdzielczej i nie wiem jak się za to zabrać. Stuki pojawiają się przy poruszaniu kierownicą "góra, dół", plus słychać to przy ruszaniu i hamowaniu. Poniżej wrzucam filmik, na którym dokładnie słychać skąd się to bierze. Osobiście wskazuję odgłosy dochodzące zza metalowej belki widocznej na filmie. Dodam, że po dotknięciu tej belki stuki są wyczuwalne.

Proszę o radę jak ten temat ugryźć bo nie mam już żadnego pomysłu. :( Czy ten element jest przykręcany do karoserii czy spawany?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat powszechnie znany. Winowajca są mocowania metalowe deski do tego stelażu są 3 dwa p bokach i jeden na środku. Najlepsze jest ich wymiana ale dużo roboty z ściągnięcie deski. Też przez to przechodziłem można szału dostać. Ja zrobiłem tak przez otwór na bezpieczniki z boku deski udało mi się dostrzec owe mocowanie wziolem silikon wężyki co do pianki montażowej dawaja wężyki załączyłem żeby były dłuższe i jakoś tam się dostlem nim do mocowania zalalem je silikonem. To samo z drugiej strony tyle że schowek ściągnąłem i też się jakoś dostałem i zakleulem. Do środkowego nie udało mi się dojść ale po wyschnięciu silikonu problem zniknol ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny zdjąć deskę żeby to zrobić jak należy. Czy elementy, o których mówisz są w stelażu czy na desce od spodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One są pod deska kilka cm od szyby przedniej części łączą deskę z stelażem ale nie z tym który widać po zdjęciu tych bloczków tylko dalej tam w okolicy szyby. W Google na grafice gdzieś to znajdzie jak one wyglądają i gdzie się znajdują dokładnie. Wpisz mocowanie deski passat b5 albo coś w tym stylu. Ja też szedłem tym tropem i udało mi się znaleźć info 

https://goo.gl/images/FYooau

Coś się udało znalesc ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zwalacie deski to  jak możecie, zróbcie dobrej jakości zdjęcia i wrzucie w jasno określony temat aby łatwo inni mogli znaleźć.  Takie foteczki zawsze się przydadzą. 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło stukać jak wymieniłem szybę i jeździłem tak od kilku lat, aż do wczoraj.

Trzeszczało z lewej, z prawej, na środku. I to nie jak jechałem po wybojach tylko na zakręcie, wjazd/zjazd z hopki lub szybkie skręty kierownicą.

Wczoraj wcisnąłem piankę/gumę pomiędzy deskę a szybę. Z rolet do okien, zostały mi takie twarde pianki, pociąłem w paski po ok 1 cm i wcisnąłem pomiędzy szybę a deskę, tak, że nic nie widać. wcisnąłem po 2 szt na bokach (lewa/prawa) i cisza, naprawdę pomaga :)

Edytowane przez Jarvip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności