Skocz do zawartości
Gość Kisila

Skrzypiąca deska po raz n-ty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kisila

Witajcie,

 

Zgodnie z tematem - moja deska skrzypi przy podszybiu - nie bede jej zdejmowal i wygluszala bo nikt sie tego nie podejmie... (chyba ze jest ktos taki w Wawie ??? )

Rozwiazania w stylu gabka miedzy szybe a deske pomagaja na chwile - deska skrzypi sobie po jakims czasie radosnie bo gabka traci swe wlasciowsci. ( w dodatku wyglada srednio ) Zadne podkladki gumowe itp nie zdaja egzaminu...

Pomysl z forum zachodniego czyli poszukiwanie pianki do uszczelnien dylatacji miedzy budynkowych ( troche tez taka gabka tylko twardsza i w jednym kawalku - nie wypalilo - w polsce tego nie ma...

Moja desk na wybojach , przy skretach itp ( nawet jak ja pchne/dotkne ) skrzypi do bolu ...

Podobno to te nieszczesne zaczepy przy podszybiu ...

 

Jak wy sobie z tym radzicie ? Moze jakis silikon miedzy szybe a deske ? Pianka raczej odpada - raz kolor ( zołty! a fe! ) dwa boje sie ze uszkodzi plastiki itp ... )

 

Pomozcie bo oszaleje... :((

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysieksa

Kiedyś we Fiacie tempra miałem podobny problem i pomogło.... posmarowanie dwóch ocierajacych o siebie elementów gęstym smarem !! :D Wiem, że głupio to brzmi ale też kombinowałem na rózne sposoby i smar pomógł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pe_Jot

no wlasnie tosamo mi przyszlo do glowy tylko moze jakis smar w areozolu i zmieniajacy stan skupienia z plynnego na ala'staly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Knys

Mam podobny problem u mnie tez zaczela skrzeczec ta niewdzieczna decha. Pokominuje ze srubami, moze uda mi sie miedzy szybe a deske wsunac jakis material izolacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spróbujcie Plaku w areozolu mi pomogło bo tez skrzypiało tylko trzeba tam troche psiknąć tego a potem ladnie szybke wytrzec bo sie troche zasyfi :ok: Próbujta moze akurat ten sposob zadziala.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Hejka, Widze jakis odzew ... są nadzieje ;)

 

Knys - sruby raczej nic nie pomoga - deska na podszybiu jest na trzech bodjaze zaczepach ukrytych w srodku ... gdyby sie do nich jakos dostac od srodka ( od strony schowka np. ) to wtedy moze cos by sie udalo ...

 

Derlysy - Plak jakos mnie nie przkonuje - mialem wymieniana przdnia szybe - miedzy szyba deska a przegroda czolowa jest zaledwie 0,5 do 1 cm przerwy - sadzisz ze plak jakos dotrze glebiej ? - Jesli Tobie pomoglo to sprobuje - kazda metoda jest dobra :)

 

Do reszty - smar w tym miejsu - ani estetycznie ani dostep nie jest lawty ....

Moze jednak ktos to jakos systemowo rozwiazal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Derlysy - Plak jakos mnie nie przkonuje - mialem wymieniana przdnia szybe - miedzy szyba deska a przegroda czolowa jest zaledwie 0,5 do 1 cm przerwy - sadzisz ze plak jakos dotrze glebiej ? - Jesli Tobie pomoglo to sprobuje - kazda metoda jest dobra :)

 

 

 

jest wystarczajaco miejsca aby plak sie tam dostal z tym ze jak napiselm wyzej troche zapaćkasz szybe ale to przciez da sie zetrzec .Sprobuj moze pomoze :ok: A co do systemowych rozwiazan to duzo osob wklada tam gąbeczke choc ja nie probowalem bo malo to estetyczne dla mnie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Knys

Dzisiaj zakupilem WD40 na bazie silikonu i sam silikon w sparu, potraktowalem deche tym siuwaksem troszke go tam wplynelo. Mysle jednak ze jest to polsrodek na krotka mete. Mam lepszy plan! jutro jesli mi nie przejdzie ochota z samego rana wezme sie za zdjecie deski, wszelkie miejsca styku wykleje uszczelka do okien zeby troszke to sprezynowalo. Wezme ze soba aparat i porobie kilka fotek, a potem umieszcze je na forum. Mam nadzieje ze przejdzie, bo to jedyna rzecz ktora wkurza mnie w tym samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowaliście teflonem np w spreju? teflon ma bardzo niski współczynnik tarcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Hej, a propos teflonu - podobny problem jak z WD-40 czy plakiem - jesli pomoze ( z powodu dostepu ) to na krótko ...

Knys - gdyby ci sie udalo rozmontowac deske sposobem gospodarczym i jeszcze porobic zdjecia i na dodatek rozwiqazac problem to .. byloby to mysle dla wielu bardzo uzyteczne.

Osobiscie sadze ze przy moich umiejetnosciach demontaz calej deski ( lacznie z gora ) nie wchodzi w rachube - jedyne co moge zrobic to probowac sie odstac od dolu - ale z tego co pamieta od dolu nie ma dostepu reka do zaczepow deski - za duzo flakow tam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Knys

Jutro zabieram sie za demontaz deski. Mam juz specjalna gume do uszczelniania,zobaczymy czy uda mi sie wyeliminowac piszczenie. Moze nawet uzyje mat dynamatu do wygłuszania elementow karoseri. Mysle ze w dwa dni z mala pomoca kolegi powinienem sie wyrobic.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co prawda nie mialem problemu ze skrzypiaca deska ale ze skrzypiacymi boczkami. Szalu mozna bylo dostac !! Szlak mnie trafial jak jechalem - jeszcze po prostej i rownej drodze jako tako ale po gorszej nawierzchni to byla masakra skrzypialo ehhh...

W koncu podjelem probe rozebrania boczkow i odkrylem ze w 2ch miejscach pekniete sa zaczepy plastikowe. Wymienilem zaczepy zlozylem boczki i nic nie trzeszczy nic nie puka. Prawdopodobnie poszly zaczepy a moze sie wyrobily od deski przy podszybiu dletego tak jest ze skrzypi puka i trze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Knys

I stalo sie pozbylem sie trzaskow w 100%:)) ale wjezdzajac do warszatatu zahaczylem o wystajacy spod lawety kawalek blachy. Przejechal mi po lewych drzwiach tuz nad listwa, i pokiereszowal blache:(( myslalem ze sie potne. Teraz bede musial albo szukac nowych drzwi i je lakierowac albo klepac. Pojawi sie problem z doborem lakieru bo na blue metalicu ciezko bedzie sie wciac i jeszcze dodatkowo listwy ale to groszowa sprawa. Dodam ze mam passata w wersji angielskiej i tutaj takich specow od lakierowania jak na lekarstwo, albo chca niewiadomo ile.

Same problemy z tym passatem, ale do rzeczy. Wczoraj po moim zalamaniu zajolem sie za rozbior deski, i jak to juz ktos wczesniej pisal jest to dosc pracochlonne. Powolutku srubka po srubeczce odkrecilem cala deche. wywalilem cd radio i sterownik klimatronika. dodatkowo zdjolem tunel od tiptronica bo gora nie chciala zejsc

Uzylem tylko zwyklego silikonu wurtha i cos w rodzaju masy podobnej do tej uzywanej do produkcji mat wygluszajacych. W palacach moglem sobie do woli rozgniatac i nakladac jak plasteline a po chwili tworzylo to cos w rodzaju uszczelki. Cala deske na rancie potraktowalem silikonem i te nieszczesne dwa zaczepy ktore wchodza w dwa otwory od spodu deski tez wypackalem silikonem. Poczekalem az przez noc utwardzi sie to. a dzis zajolem sie za skladanie wszystkiego do kupy. Deski nie wkladalem ale ja wepchnolem w miejsce gdzie byc powinna. I srubka po srubeczce skrecalem to do kupy. Dodam ze wszystko dziala jak nalezy i a te nieszczesne trzaski poszly w piz.......Teraz po tym zabiegu w kabinie stalo sie jakby znacznie ciszej. Mozna sobie skrecac jezdzic po dolach nic nie trzeszczy. Samo zdjecie deski nie przyspozylo mi problemu to samo z jej zlozeniem. Mam nadzieje ze trzaski nie wystapia juz bo kosztowalo mnie to duzo nerwow. Niestety aparat tez odmowil posluszenstwa i nie porobilem fotek, do tego jeszcze drzwi ktore wygladaja paskudnie. Ustal jeden problem pojawil sie drugi cieszyc sie czy plakac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wincent

Witam. A czy miał ktoś problem ze skrzypieniem pochodzącym z drzwi? Co może być jego żródłem? Teraz, gdy jest gorąco skrzypienie nasiliło się, ale gdzieś dwa miesiące wcześniej było niezauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Knys gratuluje - czyli da sie ...

Ja jednak sam tego nie zrobie - po prostu boje sie - jeszcze gdyby byl opis i jakies fotki to wtedy bym zaryzykowal - bez zdjec nie podejme sie ... a deska trzeszczy i mnie wkur....

Nar5azie filcowe podkladki miedzy szybe a deske - troche pomogly ... ale to chwilowe...

 

Co do drzwi- sa dwa elementy które powoduja trzeszczenie jeden to miejsce styku boczka z metalem drzwi ( zewnetrzna krawedz przy zamku w drzwiach - normalnie miedzy plastikiem a metalem jest cos na kształt uszczelki z materialu - jesli cokolwiek bylo robione przy drzwiach ( np. glosniki ) to na 90% montazysta tej uszczelki tam nie wsunal - pomaga odkrecenie boczka i nalozenie ponowne tej tasmy , badz czegos co oddziela plastik od metalu ...

 

Drugie miejsce to łaczenie dwoch el. plastikowych boczka - boczek w paskach jest dwu czesciowy jak zdejmiesz i obrocisz zrozumiesz o czym mowie - polaczenie ma postac spawu plastikowego/zgrzania ... niestety zgrzypi to niemilosiernie - kontruktor dal ..dup....nie wiem czemu tak to wymyslili ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wincent

Kisila dzięki za pomoc :padam: W weekend jak mi nic nie wypadnie to zabieram się do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Daj znac jak ci poszlo - u mnie po wlozeniu tej uszczelki/podkladki materialowej miedzy plastik boczka a rame metalowa drzwi - czesc skrzypien minela - zostaly niestety te konstrukcyjne ktore wynikaja z faktu laczenia dwoch el. plastikowych boczka ... gdyby sie pobawic i zasilikonowac/uszczelnic/ysztwnic to i to by przestalo ...

 

A propos - nikt nie ma zdjec jak poradzic sobie ze zdjeciem deski ? jakis step by step - sporo osob ma problemu - moze wrzucic to do warsztatu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Knys

Słuchajcie do odwaznych swiat nalezy dacie sobie z tym rade, musicie tylko wypic pare piw.To jest moje pierwsze auto ktorym jezdze na codzien i sie bawie. Nigdy wczesniej nie odkrecalem nawet kola, nie potrafie odroznic silnika diesla od benzynowego jedynie na sluch. Zdjecie tej deski jest naprawde banalne i mysle ze kazdy sobie z tym poradzi.Moge napisac krok po kroku jak to zrobic. Najwiecej kostek jest przy radiu i klimatroniku. Niemozliwe jest pomylic sie z ich ponownym polaczeniem bo to wszystko pasuje do siebie jak klocki lego. Jedynie czego potrzebujecie to pare kluczy i sporo wolnego czasu. Jeden dzien to za malo. mi to wszystko zajelo 10 godzin wyrobilbym sie moze i w jeden ale nie chcialem upackac tapicerki na slupkach mokrym silikonem wiec poczekalem do nastepnego dnia. Sama mysl o rozbieraniu deski przyprawiala mnie o zawrot glowy, do tego doszly jeszcze opinie mechanikow czlowieku Ty tego nigdy nie zlozysz, bo tam kupa elektroniki g......... prawda poradzilem sobie, passek lata jak zly, jest jeszcze cichszy w srodku. Niedawno pol godziny zajela mi analiza wymiany zarowki, bo sie zepsula. Na trasie niemcy anglia zakupilem zarowke ale chyba do stara bo swieciala tak jakby jej nie bylo, pojechalem do znajomych z zapytaniem co jest?Oni smieja sie ze mnie, masz ciezarowke? Ja odpowiadam nie. To dlaczego kupiles zarowke na 24V?Bo wygladala tak samo. Z wiekszych napraw to jeszcze zmienilem ramie wycieraczki, bo slabo scieral:)Teraz zajme sie za zrobienie car audio, tutaj mam juz wieksze pojecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans

Jeżeli ktoś chce namiary na gościa od zdejmowania desek(kokpitu) z warszawy to mogę dać na priv (koszt ok. 150zł) - sprawdzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności