Skocz do zawartości
Gość jacue

Czym sie różni avf/awx

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam AVF z 2003-go z 6-biegową skrzynią o mocy 168KM i momencie 370Nm. A wszyscy piszą, że AVF ma 310Nm :).

 

no jak masz czipsa zarzuconego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie wiem na 100% jaki mam silnik czy AVF czy AVX mam 5biegowa skrzynie manual. Gdzie mogę rozwiać swoje wątpliwości.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sam nie wiem na 100% jaki mam silnik czy AVF czy AVX mam 5biegowa skrzynie manual. Gdzie mogę rozwiać swoje wątpliwości.?

 

 

masz AWX już je rozwiałem bo z tego co kojarzę nie ma AVF z 5 skrzynią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko:D wolałem się upewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVF, ASZ, BLT - 96 kW (131 PS; 129 bhp) @ 4000 rpm, 310 N·m (229 ft·lbf) @ 1900 rpm; Volkswagen Golf, Škoda Fabia, Volkswagen Polo Sport, Volkswagen Jetta, Passat, Audi A4, Audi A6, SEAT Toledo Mk2, SEAT Ibiza, SEAT Leon (engine for the manual gear box with 6 speeds or automatic transmission - AVF, ASZ and BLT engine codes)

 

AWX - 96 kW (131 PS; 129 bhp) @ 4000 rpm, 285 N·m (210 ft·lbf) @ 1750-3000 rpm; Audi A4, Skoda Superb, Volkswagen Bora / Jetta, Volkswagen Golf, Volkswagen Passat, Volkswagen Polo including GT (engine for the gear box with 5 speeds - AWX engine code)

 

Jak widać różnica polega nie tylko na wysokości maksymalnego momentu obrotowego, ale również na zakresie obrotów w jakich on występuje. Jakiś czas temu porównywałem wykresy mocy i momentu obrotowego obu tych silników i IMHO autko z silnikiem AWX jest odrobinę bardziej elastyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem tej ostatniej dyskusji. Były AWX-y 310Nm-owe i tyle !!! Z tego co pamietam to po 06.2002 szczególnie w wersjach z 5-biegowym manualem FHN

 

Takie małe sprostowanie Psycholog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz AWX już je rozwiałem bo z tego co kojarzę nie ma AVF z 5 skrzynią ;)

 

 

Hm, a ja mam, AVF i 5-tkę skrzynię. I na wlepce się zgadza.

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm, a ja mam, AVF i 5-tkę skrzynię. I na wlepce się zgadza.

 

To ja się jeszcze nie spotkałem. Dobrze spojrzałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, dwa razy. Był ten temat na forum jakiś rok temu i wtedy byłem ciekaw czy mam ten silnik z większym momentem, czy nie.

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś silnik wymieniany albo skrzynię :hyhy: Ma ktoś jeszcze AVF z 5 manualem ??

 

Cytat z forum audi:

 

"jezeli chodzi o skrzynie to do awx przychodzily 5 biegowe a do avf 6 biegowe oraz mozna spotkac 6 biegowe avf w quattro..."

 

Także....

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, różne źródła podają różne dane. Znalazłem w sieci informację, że AWX i AVF mają identyczne parametry, a powyższy tekst zapożyczyłem z wikipedii

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_diesel_engines#1.9_TDI_66-118kW

 

Myślę, że spieranie się, kto ma rację mija się z celem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie dopisali ile miały AWX momentu po 6.2002 a tylko zasugerowali się pierwszymi modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko mi powiedzieć czym się różnią, ale AWX wszedł w 2002 roku do B5 3BG, jeśli się nie mylę, a AVF był stosowany od pierwszych aut po liftingu.

 

Chyba nie prawda bo mialem AWX z poczatku produkcji (grudzien 2000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dokładne dane tym linku Wikipedii.. wg tego źródła, TDI 116 KM ma 310 NM, a przecież ma 275.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa wizualne roznice miedzy AVF AWX i AVB chodzi mi jak rozpoznać po samym silniku gołym silniku bez oprzyrządowania ze ten jest ten a ten jest ten :)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie sa wizualne roznice miedzy AVF AWX i AVB chodzi mi jak rozpoznać po samym silniku gołym silniku bez oprzyrządowania ze ten jest ten a ten jest ten ??

 

AWX, AVF mają EGR z szybkozłaczką, w AVB wąż dolotowy połączony jest z EGRem na opaskę zaciskową, troche inne kolektory dolotowe są w 130.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na to wychodzi ze jak bym miał przed sobą silniki AWX AVF lub AVB to nie dam rady rozpoznać jak będą bez osprzętu?? Nie ma takie rzeczy po której by można rozpoznać silnik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po takim zdjęciu ??

130.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam o tym ze AVF to tylko 6biegowki ale ja tak jak kolega wyzej mam AVF i 5 biegowa skrzynia i wszystko sie zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak czytam o tym ze AVF to tylko 6biegowki ale ja tak jak kolega wyzej mam AVF i 5 biegowa skrzynia i wszystko sie zgadza.

 

Osobiście jeszcze sie z tym nie spotkałem, sprawdzałeś symbol skrzynki na wlepce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności