Skocz do zawartości
b0ss

Sprawdzanie przebiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio spotkałem sie z pewna ciekawostką.... A mianowicie ze za pomocą "wąsów" na głowicy silnika można sprawdzić przebieg auta. Dokładnie to po przejechaniu 100 tyś km jest ucinany jeden wąs... Jak myślicie czy to prawda czy kolejna bujda? :zdegustowany: U kumpla sprawdzaliśmy to sie zgadzało 3 wąsy ucięte i 340 tyś km. Dodam, ze te wąsy sie znajdują po lewej stronie głowicy zaraz pod pokrywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Mnie też się coś takiego o uszy obiło, ale traktuję to jako tzw. "urban legends" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yeti

Tak, to prawda ale z drobną poprawką - ucinany jest jeden włos, ale nie na głowicy tylko na głowie kierowcy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a świstak (w głowicy) siedzi i .... ucina wąsy co 100tkm :)::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b0ss, też to słyszałem,nawet niedawno ( pozdrawiam majcina ;) ) Chciałoby Ci się piłować/ucinać wąsy co 100tkm? Bo mi nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drzewo ma słoje i każdy słój to 10 lat a passat ma "wąsy" ... :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki skoro twierdzicie, że to nie prawda to niech znajdzie się kozak , który mi powie do czego one służą ?? Skoro są, to spełniają jakieś zadanie to chyba proste i logiczne... No więc słucham :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Moja koncepcja to taka, że służyły do szybkiej identyfikacji bloku/głowicy (nie pamiętam, gdzie one są) przez człowieka lub jakiś automat w procesie montażu silnika w całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za pomocą "wąsów" na głowicy silnika

Przepraszam, że pytam, ale o jakie "wąsy" chodzi? Gdzie one się znajdują, jak wyglądają i co lub kto miałby je ucinać/urywać :| ?

Może jakieś zdjęcie lub rysunek (pytam poważnie)!

Mimo wszystko nie wierzę w takie "zabezpieczenia" przed fałszowaniem przebiegu auta, ale chciałbym poznać ewentualne "rewelacje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wąsy znajdują sie po lewej stronie głowicy centralnie pod korkiem wlewu oleju, za pompa wtryskową. zaznaczone na foto. Z tego co słyszałem to jeden wąs zostaje ucinany w ASO co 100 tyś km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

To powiedz mi, czemu na przytoczonym zdjęciu wycięte są akurat dwa nie od brzegu, lecz "po środku" zastępu "wąsów"?

Ja nadal twierdzę, ze to jednak sposób identyfikacji rodzajów głowic lub jakichś podtypu, wykonania czy cóś.

W moim przypadku wycięte są 3 "wąsy" z 6 (2, 3, 4) od lewej strony, czyli auto ma niby przejechane ponad 300tyś km? Jakim cudem w czasie 3 lat można tyle przejechać? Mój bolid tylko 3 lata jeździł po Niemczech, od 1995 roku śmiga po Polsce i tu na 100% w autoryzowanym serwisie VW na oczy go nie wiedzieli, więc kto miałby je wycinać? Właściciel, żeby zawyżyć przebieg auta i "strzelić sobie w stopę" przed dalszą odsprzedażą auta?

Z ciekawością czekam na rozsądne wyjaśnienie zagadki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to przypadkiem jakaś pozostałość po formie do odlewu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

u mnie by się to zgadzało auto przyjechało z niemiec z przebiegiem 140 tys i miało ucięty jeden wąs, na pewno nie wyszedł z fabryki bez tego wąsa bo widać było, że materiał w miejscu którym był obłamany jest "świeży". Tak sprawdza przebiegi mój wujek handlarz, ale dlaczego nie obcinają od lewej do prawej tylko jak popadnie to nie wiem. Możliwe że w nowszych wersjach niż B3/B4 są inne zasady oznaczania przebiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Moje nie są obłamane ani odcinane tylko noszą ślady frezowania czołowego, więc nie robił tego na pewno amator :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez są one zfrezowane, ale w niektórych autach wyglada to jak by ktoś je wyłamywał... Ciekawe czy rozwiązemy ten problem bo narazie to wszystko to tylko przypuszczenia... :looka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Widocznie wyłamywali Ci, którzy sądzili, że tak się oznacza przebieg :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie wyłamywali Ci, którzy sądzili, że tak się oznacza przebieg :rotfl:
jeżeli masz pisac takie głupoty to nie pisz wcale !!! niektórzy chcą sie dowiedziec coś o tym a ty sobie z tego tematu jaja robisz :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

b0ss

 

Po pierwsze: w życiu nie można być zbyt poważnym, bo powaga zabija.

 

Po wtóre: przedstawiłem przykład swojego auta - udokumentowany przebieg w Niemczech, w Polsce kupiony od I krajowego właściciela (jestem drugim), wieloletniego sąsiada, który jeździł z nim po różnych specach do naprawy ale nigdy do ASO i auto ma wycięte 3 "wąsy", więc nie jest to oznaczenie przebiegu. Wydaje mi się, że moje wypowiedzi wniosły sporo informacji rzucających nieco światła na zagadkę "wąsów" na głowicy. A skoro nie masz poczucia humoru - proszę bardzo, zadenoncjuj mnie do adminów za zaśmiecanie forum.

EDIT:

Tylko pamiętaj, o doniesieniu również na ludzi, którzy wykazali się poczuciem humoru na I stronie tego tematu. Mam nadzieję, że poczujesz się lepiej :D

Koniec moich wypowiedzi w tej materii, czytających przepraszam za mały OFF TOPIC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto z niemiec z dokumentacją przebiegu 140tys. 3 i 4 wąs jest krótszy(albo 2 i 3 nie pamiętam) i na pewno nie są odcięte bo są idealnie równe jak z odlewu są tylko krótsze od pozostałych o jakiś 1mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo
udokumentowany przebieg w Niemczech
Podrobienie książeczki serwisowej to żaden problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności