Skocz do zawartości
Gość Pablo Escobar

FMIC

Rekomendowane odpowiedzi

a co powiecie na coś takiego?? http://allegro.pl/bmw-e39-3-0-intercooler-oryginalny-chlodnica-i1665949637.html może byłoby mniej zabawy z takim przy składaniu orurowania, bo ma wyjścia do tyłu, tak jak jest ori ta rura na dole od turbo do IC, a nie na boki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie na coś takiego?? http://allegro.pl/bmw-e39-3-0-interc...665949637.html może byłoby mniej zabawy z takim przy składaniu orurowania, bo ma wyjścia do tyłu, tak jak jest ori ta rura na dole od turbo do IC, a nie na boki

 

Spytaj o długość, bo już po zdjęciu widzę, ze będziesz miał te kolanka tak pomocne, że wyjdą prosto na chłodnicę klimatyzacji :) Wiec jedna wielka ... porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada polaczenie z turbo, czy tam pasuje lacznik 51mm czy jakas inna ma byc redukcja ?? przyjmijmy ze dmuchawka jest avf i brd.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w BRD wylot powietrza ma 45mm ja u siebie mam przejsciówke 45mm-57mm

i juz za fmic polączenie do ori rurek 57mm-51mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A doradzi ktoś jak się połączyć u mnie z turbawką bo nie chciał bym ciąć ori przewodu bo troszke drogawy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez bylem pewny wyczytujac na forum ze z brd wychodzi 45mm na strone zimna i zakupilem taka przejsciowke a tu zonk bylo 42mm...a dokladniej 41.5mmi wkleilem w srodek na silikon samochodowy 3mm rurke silikonowa i trzyma fest do tej pory przy cisnieniu 1.65bara:lol

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A doradzi ktoś jak się połączyć u mnie z turbawką bo nie chciał bym ciąć ori przewodu bo troszke drogawy jest

 

Sprawdzony sposób to sprzedaj swój i kup przewód od np afn 110km;) sprzedając swój zarobisz jeszcze na takiej wymianie jakieś 80-100zl;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzony sposób to sprzedaj swój i kup przewód od np afn 110km

A tam też jest na szybkozłączke jak u mnie w AWX ?

Masz może numer tego węża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tam też jest na szybkozłączke jak u mnie w AWX ?

 

Nie, tam jest opaska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto mi powie jak ma przyczepiony ic od a5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, tam jest opaska.

No to nie bardzo wiem jak ma pasować skoro jest opaska

 

---------- Post added at 17:58 ---------- Previous post was at 16:34 ----------

 

Poprawcie mnie jak się myle

Jak kupie rure do turbiny od AFN ona jest na opaske (a u mnie w AWX jest szybkozłaczka) to rozumiem że będzie się ja dało nałozyć na turbo i skręcić opaską czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupie rure do turbiny od AFN ona jest na opaske (a u mnie w AWX jest szybkozłaczka) to rozumiem że będzie się ja dało nałozyć na turbo i skręcić opaską czy tak?

Tak. Do tego od avb też jest na opaskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tam też jest na szybkozłączke jak u mnie w AWX ?

Masz może numer tego węża

mam taki wąż od AVB (chyba identyczny jak w AFN) z racji że montuję fimic za jakieś 2 tygodnie będzie do kupienia.powiedzmy 50zł +KW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki wąż od AVB (chyba identyczny jak w AFN) z racji że montuję fimic za jakieś 2 tygodnie będzie do kupienia.powiedzmy 50zł +KW

no to rezerwuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałęm podłączyć sie do tematu.

i tu moje pytanie mam passata 1.9tdi 131 koni po programie ktory miał dać do ok 170koni (wiadomo że tyl e nie dał ale mniejsza z tym) ... w gornych obrotach ok 4tyś auto już tak łądnie nie idzie jak w niższych powiedziano mi że to wina intercoolera. I tu moje pytanie czy lepiej zainwestować i robić FMIC czy wystarczy SMIC ?

(SMIC chodzi mi o zrobienie wiekszego intercoolera w miejsce orginalnego - nie planuje już większych modernizacji a koszta finansowe mnie trzeymają ).

Jaki wogóle może być koszta takiego SMIC-a

na necie znalazłęm zdjęcie : http://img130.imageshack.us/img130/8...gruboscko9.jpg coś takiego mnie interesuje.

Czy może samemu skompletować intercooler np. od A5 i samemu zrobić orurowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może samemu skompletować intercooler np. od A5 i samemu zrobić orurowanie ?

Nic nie stoi na przeszkodzie...

Zerknij sobie na post numer 64-tam opisałem swoją budżetową samoróbkę ;)

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok juz zerkam i dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cooler od A5 i zakupiłem całe orurowanie do dolotu o przekroju fi 63mm, rurki, kolanka , łączniki silikonowe itd... i moje pytanie, bo dzisiaj przyszła paczka, i w realu jak to zobaczyłem to takie trochę duże się wydaje, czy przez to nie wzroście za mocno objętość całego układu i auto nie będzie miało laga- turbo dziury?? :/ turbo oczywiście BRD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie dobrze wystrojony to bedzie maly lag chyba ze pozakladasz te wszystkie graty bez strojenia to bedzie masakra, ja mam rurki 51mm i mam lekkiego laga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no FMIC, tubo i oczywiście strojenie, ale i tak trzeba bedzie kilka dni na takim zestawie pojeździć bez strojenia :P no i może jak sie dobrze powiedzie pompki AL-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności