Skocz do zawartości
Gość Pablo Escobar

FMIC

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy po co ten FMIC ... przy tej pogodzie standardowy styka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patynn

zależy co komu trzeba, mi za mało :-) Ok, przesadziłem. Nie jestem street racer ale wyraźnie mam gorsze osiągi i większe spalanie w ciepłe dni ---> po to ten FMIC :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy co komu trzeba, mi za mało :-) Ok, przesadziłem. Nie jestem street racer ale wyraźnie mam gorsze osiągi i większe spalanie w ciepłe dni ---> po to ten FMIC :mur:

 

zaczynam wątpić w te ciepłe dni :P narazie pada i temperatura jest w granicach 17 st C :P

 

czekam narazie na kolege zuse który będzie montował niedługo FMICa od IVECO ... zapewne pójdę przetartym szlakiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie odczułem na + może trochę,ale nie jest to adekwatne do włożonej kasy,w ciepłe dni nie butowałem mocno więc nie widzę różnicy,ale...jest jedno ale,jak najdzie mi na głowe temat sprężarki większej a otym myślę to wtedy napewno się przyda :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patynn

Widzę Marios że wizualnie furki mamy identyczne, tylko podejście do modyfikacji różne... :vw: Jak kolega założy od iveco to z pewnością różnica będzie niewielka :mur: Podobno jest dużo lepiej przy customie z dobrym wykonaniem ?!

Może ktoś pójdze tym szlakiem i da cynę co i jak !!!!!!!!!!!!!! :cwaniak::cwaniak::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę Marios że wizualnie furki mamy identyczne, tylko podejście do modyfikacji różne... :vw: Jak kolega założy od iveco to z pewnością różnica będzie niewielka :mur: Podobno jest dużo lepiej przy customie z dobrym wykonaniem ?!

Może ktoś pójdze tym szlakiem i da cynę co i jak !!!!!!!!!!!!!! :cwaniak::cwaniak::cwaniak:

 

ja poszedlem, jest dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy ten by się nadawał:

 

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patynn

widze ze uparcie IVECO rzadzi :-) a co z rurkami, gdzie i za ile ??? Widzialem kiedys na ebay dedykowany zestaw do passata, inter, rurki, obejmy, kolanka. Widzial ktos u nas taki gadzet ???

 

pakord, masz jakies fotki z montazu ? Jaka roznica w odniesieniu do standardu ?

:vw::vw::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam fotek z montazu bo nie ja to montowalem tylko taki nasz lokalny szpyniu co spawa jak chirurg. Roznica nie wiem jaka jest bo nie mialem iveco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v

Ktos ma zalozony FMIC w silniku benzynowym 1.8T?

 

Ktos wie jakie sa srednice wyjscia z turbiny oraz kolektora dolotowego?

 

Czy w intercoolerze w silniku AWT jest jakis czujnik?

 

Gdzie dokladnie w programie VAG-COM sprawdzic temperature powietrza doladowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod wątek, jestem świeżo po moantażu FMIC, zestaw wytrzymuje 1.6bar:

 

Fotki z montażu - profi robota :)

 

snc00126nj8.th.jpg

 

snc00127uz4.th.jpg

 

snc00128md8.th.jpg

 

snc00129oy9.th.jpg

 

snc00131we0.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko,spoko,widze ze chyba wykorzystałeś orginalne przewody do coolera obcinając je przed złączką,jak się jeździ,czy tak jak u mnie nie chce jechać z niskich obrotów czy jesteś po korekcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marios

mozsz podac wymiary tego fmic-a i jak wrazenia z jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiarów nie pamiętam :P

Jeździ sie lepiej pod tym względem że auto już nie puchnie po kilku startach ze świateł, cały czas dostępne te same parametry mocy i momentu :)

Nie zauważyłem żadnego laga, pojemność dolotu nie zwiększyła sie aż tak dużo, rurki jakie zastosowałem to 50 do tego teraz większość dolotu jest sztywna - stalowa, więc nie rozszerza się pod wpływem ciśnienia. Moje odczucie jest takie że auto szybciej reaguje na pedał gazu. Po świętach dopiero będe robił korekte, żeby wszystko wystroić pod nową turbinę (hybryda GT20) na której jeźdże od jakiegoś czasu, do tego czekam jeszcze na nowe pompowtryski.

 

 

Wymiary tej chłodnicy o ile nic nie pokręciłem z przeliczenia z calów to 71cm x 17cm x 6cm i średnica zewnętrzna rur to 50mm. Jedyną modyfikację ze zderzakiem jaką musiałem zrobic to lekko przypiłować kratki i wszystko weszło bez najmniejszego problemu. FMIC był ściągany jakiś rok temu z USA (kupiony na eBay) kosztował mnie 360PLN, za orurowanie z montażem wyszło 400PLN.

Edytowane przez Marios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna robota. A orurowanie jest z jakiego materiału? Stal nierdzewna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiarów nie pamiętam :P

Jeździ sie lepiej pod tym względem że auto już nie puchnie po kilku startach ze świateł, cały czas dostępne te same parametry mocy i momentu :)

Nie zauważyłem żadnego laga, pojemność dolotu nie zwiększyła sie aż tak dużo, rurki jakie zastosowałem to 50 do tego teraz większość dolotu jest sztywna - stalowa, więc nie rozszerza się pod wpływem ciśnienia. Moje odczucie jest takie że auto szybciej reaguje na pedał gazu. Po świętach dopiero będe robił korekte, żeby wszystko wystroić pod nową turbinę (hybryda GT20) na której jeźdże od jakiegoś czasu, do tego czekam jeszcze na nowe pompowtryski.

 

 

Wymiary tej chłodnicy o ile nic nie pokręciłem z przeliczenia z calów to 71cm x 17cm x 6cm i średnica zewnętrzna rur to 50mm. Jedyną modyfikację ze zderzakiem jaką musiałem zrobic to lekko przypiłować kratki i wszystko weszło bez najmniejszego problemu. FMIC był ściągany jakiś rok temu z USA (kupiony na eBay) kosztował mnie 360PLN, za orurowanie z montażem wyszło 400PLN.

 

Witam.

A te wymiary, co podałeś to całkowite wymiary FMIC'a, czy tylko części prostokątnej, chłodzącej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orurowanie stal nierdzewna - rury o średnicy 50mm. Wydaje mi się że to wymiar całje długości ale mogę się mylić. Na ebay'u wymiary tej chłodnicy są podawane w calach (27' x 5.5' x 2.5') ale nie jest opisane od której krawędzi mierzą. Sam nie mierzyłem, przyłożyłem na oko i kupiłem bo pasowało :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności